‘Luna’ müzikseverlerle buluştu

JA, KLAR adıyla müzik dünyasına adım atan Seda Tavukçu ve Emre Özdemir ilk albümleri ‘Luna’ ile deneysel bir çalışmaya imza attı. Pandemi döneminde ev ortamında kaydettikleri elektronik alternatif tarzındaki EP albümlerini dijital platformlarda müzikseverlerin beğenisine sundu

jaklar

İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Tasarımı ve Yönetimi Bölümü Araştırma Görevlisi Seda Tavukçu ile Emre Özdemir’in kurduğu JA, KLAR ilk albümü “Luna”yı müzikseverlerle buluşturdu. Dijital platformlarda yayınlanan EP albüm, elektronik alternatif tarzında Rüyamda GördümKaçışKorsan TaksiNe YaptınızBelkilerim ve Outro adlı parçalardan oluşuyor. Pandemi döneminde ev ortamında kaydedilen albüm, global müzik dünyasında son yıllarda yükselen evde müzik trendinin bir örneği olarak dikkat çekiyor.

Davul ritimleri ve smooth klavyelerle dinleyiciyi müziğin içine çeken albüm, tarzlar arasında gidip gelen bir deneysellikle farklı bir müzik deneyimi vadediyor. Müziklerini Emre Özdemir’in; söz yazarlığını ve vokalistliğini ise Seda Tavukçu’nun yaptığı albüm, atonal tınlamalar, aksak ve eksik ölçülerle çeşitli müzik tarzlarını bir araya getiriyor. Parçaların sözleri ise gündelik hayatın akışında anlık hislerin ve eylemlerin izini sürüyor.

Albümün vokal kayıtlarını, mix ve mastering işlemlerini Aykut Özen gerçekleştirdi. Grup fotoğrafları ise Nilüfer Neslihan Arslan tarafından çekildi.

Albümü dinlemek için tıklayın