‘Mahşer’de çevrimiçi turlar başlıyor!

Meşher, Ben-Sen-Onlar: Sanatçı Kadınların Yüzyılı sergisi için çevrimiçi rehberli turlara başlıyor. Çocuklar ve yetişkinler için iki farklı rotada hazırlanan rehberli turlar ücretsiz gerçekleştirilecek.

 

Meşher, Çiğdem Simavi hâmiliğinde ve ÜNLÜ & Co sponsorluğunda, küratörlüğünü Deniz Artun’un üstlendiği Ben-Sen-Onlar: Sanatçı Kadınların Yüzyılı sergisini çevrimiçi ortama taşıyor. Çocuklar ve yetişkinler için farklı detayları içeren rotalarda oluşturulan sergi turları rehberli olarak düzenlenecek. Katılımcılar, sergi rehberleri ile çıkacakları yolculukta Türkiye’de yaşamış ve üretmiş sanatçı kadınların eserlerini izleyebilmelerinin yanında kullandıkları malzemeleri ve çalıştıkları temaları da tanıma fırsatı bulacak.

Mart ayı itibarıyla çocuklar için iki haftada bir cumartesi günleri 14.00’te, yetişkinler içinse her hafta perşembe günleri 19.00’da düzenlenecek turlar, Zoom uygulaması üzerinden ücretsiz gerçekleştirilecek. Rehberlerin çocuk ve yetişkinlere yönelik olarak hazırladıkları özgün bir rotayla şekillenecek turlara katılım için kayit@mesher.org adresinden kayıt yaptırmak yeterli olacak.