Mayıs 2024’te Bayblon’da ne var?

Babylon; “Hello, It’s Me Babylon” diyerek mayıs ayında da müzik severlerin buluşma adresi olmayı sürdürüyor.

DAF JAM SESSIONS // 2 MAYIS PERŞEMBE // 21:30

Her etkinlikte farklı müzisyenlerle tamamen doğaçlama gelişen ve tekrarı mümkün olmayan Daf Jam Sessions 2 Mayıs’ta Babylon’da!

Müziğin farklı türlerini icra eden sanatçıları bir araya getirerek, benzersiz bir deneyim vaat eden etkinliğin bu edisyonunda Murat Ertel, Koray Tarhan, Rubar Dindar, Onur Çalışkan, Ruşen Can Acet, Muaz Ceyhan, Özer Ateş, Hakan Gürbüz, Gökçe “CheChe” Gürçay , Mertcan Bilgin, Lucie Rosann Lelaurain, Selda Öztürk, Hüseyin Can Pala, Can Ömer Uygan, Ahmet Alan, Kaan Ahıskalı, Tarık Aslan ve Alafsar Rahimov sahnede olacak.

Etkinliğin biletlerine BiletixMobilet vPasso üzerinden ulaşabilirsiniz.

CÜMBÜŞ CEMAAT // 3 MAYIS CUMA // 22:00

Sesi ve neşesi bol grup Cümbüş Cemaat, 3 Mayıs Cuma gecesi konuğumuz oluyor!

Geleneksel müzikleri üyelerinin dokunuşlarıyla, formlara bağlı kalmadan yorumlayan Cümbüş Cemaat, aynı zamanda kendi bestelerini de yapıyor. Bugüne kadar pek çok mekân ve festivalde performanslar veren grup, yönetmen Tony Gatlif’in 2017 tarihli filmi “Djam”da yer aldı ve Cannes Film Festivali’ndeki prömiyeri öncesinde sahne aldı.

Kayıtlarını Shantel ile Frankfurt’ta tamamlayarak 2020’de Essay Recordings etiketiyle “İstanbul” albümünü yayınlayan ekip, 2023 yılında yeni albüm hazırlıklarına başladı. Bu albümden ilk tekli “Mumya”yı aynı sene içerisinde bağımsız olarak yayınladılar. Albüm hazırlıklarının yanı sıra müzikal iş birliklerine de devam eden Cümbüş Cemaat, Selin Sümbültepe ile kaydettiği Sillyboy’s Ghost Relatives’in prodüktörlüğünü üstlendiği “Meyhaneci” adlı parçayı 23 Ağustos 2023’te yayınladı.

Etkinliğin biletlerine BiletixMobilet vPasso üzerinden ulaşabilirsiniz.

BALKAN WEDDING PARTY // 4 MAYIS CUMARTESİ // 21:00

Kolektif İstanbul’un ev sahipliği yaptığı Balkan Wedding Party, 4 Mayıs Cumartesi akşamı konuğumuz oluyor!

Bugüne kadar attığınız bütün göbekleri unutturacak ve sizi zıvanadan çıkaracak bu gecede yengeler, görümceler, bacanaklar, enişteler, gerdan kıran eltiler, bıyık büken dayılar; punk, caz ve elektronik seslere bulanmış progresif düğün müzikleri eşliğinde dans pistinde buluşacak.

2006 yılından beri “Balkanatolia”, “Krivoto”, “Kerevet” ve “Pastırma Yazı” isimli dört albüm yayımlayan Kolektif İstanbul; caz ile funk altyapılarından beslenerek Anadolu ve Balkan müziğini farklı bir perspektifle harmanlıyor. Eğlenceli performanslarını dinleyiciyle buluşturmaya devam eden ekip, 2021 baharında beşinci stüdyo albümleri “Kısmet”i Avrupa’da ve Türkiye’de eş zamanlı olarak yayımladı.

Tek bir müzik türü ile sınırlı kalmayı reddederek, türler arasında formlarla oynamayı tercih eden grup; Montreux Caz Festivali, Schleswig-Holstein Müzik Festivali, The Flow Festival, Fira Mediterrania gibi uluslararası festivallerde başarılı performanslar sergiledi. Samimi videolarıyla da öne çıkan ekip; saksafonda Richard Laniepce, vokalde Aslı Doğan, davulda Batuhan Baraç, suzafonda Ertan Şahin, tuşlularda Tamer Karaoğlu ve klarnette Talat Karaoğlu’dan oluşuyor.

Etkinliğin biletlerine BiletixMobilet vPasso üzerinden ulaşabilirsiniz.

MEVZU SUNAR: BELL WITCH, THE KEENING, HELAK // 7 MAYIS SALI // 20:30

7 Mayıs Salı günü Mevzu Records’ın sunduğu, alt frekansların her bir yana dağılacağı gecede ritüelistik kompozisyonlarıyla janr içerisinde kendi yollarını açan doom metal ikilisi Bell Witch, Rebecca Vernon’un benzersiz doom folk projesi The Keening ve post ile sludge metal öğelerini deneysel bir yaklaşımla birleştiren yerli sahnenin özgün gruplarından Helak ile buluşuyoruz!

Doom metal ikilisi Bell Witch 2010 yılında Seattle’da kuruldu. İki sene sonra, metal müzik sahnesinde önemli bir yere sahip olan Profound Lore Records etiketiyle ilk albümleri “Longing”i yayınladılar. Janrın ayırt edici özelliklerini, ritüelistik deneysel kompoziyonlar içerisinde drone sesler, Gregoryenvari vokaller, çığlıklar ve hatta zaman zaman tuşlu enstrümanlar ile birleştiren Bell Witch, hem parçalarında yaratığı atmosfer hem de doom metal’e getirdiği solukla kendi yolunu açtı. Zaman içerisinde, kullandıkları elementler ile yaklaşımlarını daha da keskinleştiren ikili müziklerinin iskeletini bas gitar ve davul ikilisi üzerine kurmaya devam etti. 2015 yılında yayınlanan “Four Phantoms” ve 2017’de yayınlanan “Mirror Reaper” Metal Hammer, Pitchfork, Decibel, Loudwire ve Rolling Stone gibi önemli mecralarda “Yılın En İyi Metal Albümü” listelerinde yer aldı. 2020’de bütün albümlerine konuk vokal olarak yer alan Erik Moggridge’ın Aerial Ruin isimli projesiyle ortak albümlerini yayınlayan ekip, 2023 yılında “Future’s Shadow” üçlemesinin ilk bölümü olaran “Future’s Shadow Part 1: The Clandestine Gate”i yayımladı. “Mirror Reaper” da olduğu gibi yine 83 dakikalık tek bir şarkıdan oluşan albüm grubun kompoziyonlarına eklediği yeni unsurlarla dikkat çekti.

Utahlı doom grubu SubRosa ile yaptığı çalışmalarla bilinen Rebecca Vernon’un solo projesi The Keening 2018 yılında hayata geçirildi. Vernon, SubRosa’da da kullandığı, zamanla imzası haline gelen, yaylı çalgıları, flüt, piyano, org orkestrayonuyla birleştirerek The Keening’e taşıdı. Projenin ilk albümü “Little Bird” 2023 yılında Relapse Records etiketiyle yayınlandı. Albümün temasına uygun şekilde Güney Batı kırsalında yazılan albüm, Witch Mountain davulcusu Nathan Carson’ın yardımcı prodüktörlüğünde, Portlandlı pek çok önemli müzisyenin de yer aldığı bir kadro ile daha önce Swans, Melvins, Sleep, High on Fire, Neurosis gibi önemli isimlerinde ses mühendisliği yapmış olan Billy Anderson tarafından kaydedildi. Karanlık hikayelerini Amerikan folk temelli müziğiyle anlatan The Keening, modern Amerikan gotiğini, doom müzik ile harmanlayarak ortaya çıkardığı sinematik atmosferi ile dinleyicilerini karanlık ama büyülü hikayelere davet ediyor.

2018 yılının sonuna doğru gitar-davul ikilisi olarak Şakir Kış ve Onur Başkurt tarafından hayata geçirilen Helak, 2019 yılının başında ilk albümleri “Inferno”yu bağımsız olarak yayınladı. Vokallerde Onur Meriç’in eklenmesi ile 2020 yılında ikinci albümleri “Heritor”u dinleyiciyle buluşturan grup, 2021 yılında bas gitarda Cenk Turanlı ile kaydettikleri üçüncü albümleri “Gnosis”te şu anki kadrosuna kavuştu. Son olarak kendi isimlerini taşıyan EP’lerini Şubat 2023’te yayınlayan Helak, post ve sludge metal öğelerini kendilerine özgü deneysel bir bakış açısıyla harmanlıyor.

Etkinliğin biletlerine BiletixMobilet vPasso üzerinden ulaşabilirsiniz.

SİYA SİYABEND // 8 MAYIS ÇARŞAMBA // 21:30
90’lı yıllardan beri sözü ve müziğiyle önce Beyoğlu sokaklarına kendi sahnesini kuran şehir ozanları topluluğu Siya Siyabend, 8 Mayıs Çarşamba günü konuğumuz oluyor!

1996’dan beridir doğaçlama ağırlıklı öykü bilimcilik yapan topluluk birbirinden farklı müzik türleri denedi; sokaklarda çaldı, kendi albümlerini sattı. İlk günden bu yana bağımsız tavırlarından ödün vermeden sahnesini sokaklara taşıyan ekip, karşılaştıkları bütün zorluklara rağmen üretmeye, her kesimden insan ile hikayelerini ve sözlerini paylaşmaya devam etti. Farklı janrların, farklı kültürlerin ve coğrafyaların doğaçlama ile birbirine karıştığı kendi has müzikleri hem şehrin hem de şehir sakinlerinin hafızalarına yer etti. Siya Siyabend, son 30 yılda besteledikleri parçaları ve doğaçlamalarıyla 8 Mayıs Çarşamba günü Babylon’da yeniden dostları ve dinleyicileriyle buluşuyor.

Etkinliğin biletlerine BiletixMobilet ve Passo üzerinden ulaşabilirsiniz.

KALABRESE & RUMPELORCHESTER// 10 MAYIS CUMA // 21:30

Kendine has yaklaşımı ve kompozisyonlarıyla Zürih müzik sahnesinin en ışıltılı karakterlerinden birine dönüşen Kalabrese, grubu Rumpelorchester ile 10 Mayıs Cuma gecesi Babylon’da!

Gençlik döneminde bir davulcu olarak kariyerine başlayan Zürih doğumlu müzisyen, prodüktör ve DJ Kalabrese -gerçek adıyla Sacha Winkler- daha sonraları elektronik müziğe yöneldi. Zürih elektronik müzik sahnesinde giderek daha fazla dikkat seçen sanatçı, zamanla müziğini alışılagelen kalıpların dışına taşıdı: Solo olarak 2007 yılında yayınlanan ilk albümü “Rumpelzirkus” ile bağımsız müzik sahnesinden oldukça olumlu eleştiriler aldı. Albüm, minimal house ve funk’ı akustik elementlerle birleştirdiği sound’u ile uluslararası basında da kendine yer buldu.

“Rumpelzirkus” sonrasında, albümde de iş birliği yaptığı Zürihli müzisyen arkadaşlarıyla Rumpelorchester grubunu kurdu.   “Independent Dancer” (2013) ile bağımsız elektronik dans müziği, funk, house ve hatta blues dinleyicilerinden oluşan kitlesini büyütmeye devam etti. Albüm sonrası Rumpelorchester ile sergilediği canlı performanslarla odaklanan Kalabrese, Avrupa’dan ABD ve Güney Amerika’ya kadar birçok ülkede çaldı. 10 Mayıs Cuma günü konuğumuz olacak Kalabrese & Rumpelorchester seyircilerine, eşine zor rastlanır bir gece vaadediyor.

Etkinliğin biletlerine BiletixMobilet vPasso üzerinden ulaşabilirsiniz.

OLDIES BUT GOLDIES // 11 MAYIS CUMARTESİ // 21:00

Oldies But Goldies ile nostaljik koreografiler 11 Mayıs Cumartesi akşamı yeniden piste çıkıyor!

ABBA’dan Michael Jackson’a, Depeche Mode’dan Madonna’ya, Snap’ten Donna Summer’a birçok efsanenin şarkıları arasında mekik dokuyacağımız partide zamanda yolculuğa çıkıyoruz. Pop’tan rock’a, disko’dan funk’a, rock’n roll’dan hip-hop’a uzanan müzik yelpazesinde Murat Beşer ile mabbas’ın seçtiği şarkılar ve Engin Eraydın’ın hazırladığı görseller eşliğinde sizi de geçmişe götürüyoruz.

Etkinliğin biletlerine BiletixMobilet vPasso üzerinden ulaşabilirsiniz.

TNK ”KARA LEKE” İLK KONSER// 15 MAYIS ÇARŞAMBA // 21:30

2000’lerin başından beri, kendisini janr konusunda baskı altına almadan ürettiği, evrensel tınılardaki indie / alternatif rock temelli şarkılarıyla ve güçlü performanslarıyla tanıdığımız TNK, yeni EP’si “Kara Leke”nin ilk konseri için 15 Mayıs Çarşamba günü Babylon’da!

2005’te yayınlanan “Sıra Bizde” adlı ilk EP albümlerinde yer alan “Kalpsiz” ve “Elveda De” ile müzik listelerinde hızlı bir yükseliş grafiği yakaladı. Ekip, Türkiye ve Avrupa turnelerinin yanı sıra uluslararası festivallerde de çaldılar.

2010 yılında yayınlanan “Söyle Ruhum” albümü ile üretimlerine devam eden TNK, birçok müzik dergisi, üniversite ve medya kuruluşu bünyesinde ödüller aldılar. “Aşk Tesadüfleri Sever” filmine “En İyi Film Müziği” ödülünü getiren “Yine Yazı Bekleriz” ile çok daha geniş bir dinleyici kitlesine ulaştılar.

“Melankoli”nin (2013) ardından, 2016 yılında aralarında “Aşkı Harcamanın 80 Yolu” da olan üç tekli ve aynı yıl soundtrack çalışmaları olan “Unutmam Seni”, “Yansıma” ve “Umrumda” şarkıları yayınlandı. 2019’da “Kanatlarımdan Tutma” albümü ile çalışmalarına devam eden grup, kadrosundaki değişliklerinin ardından 5. stüdyo albümleri “Manik Depresif”’i bir sene sonra 2020 yılında yayınladı.

Konserlerinin yanında yoğun şekilde üretmeye devam eden TNK, 2023 yılında “Yok Çaresi”, “Suyun Üstünde”, “Yoz Şarkı”; 2024 yılında ise “Kargo: Yarına Kalan Şarkılar” albümünde “Yarına Ne kaldı” isimli şarkıyı yorumladı. Nisan ayında yayınlanacak “Kara Leke” EP’si ile kariyerine hız kesmeden devam eden ekiple 15 Mayıs’ta buluşuyoruz.

Etkinliğin biletlerine BiletixMobilet ve Passo üzerinden ulaşabilirsiniz.

MOD GECESİ #06: CEMİYETTE PİŞİYORUM, APARTMANLAR, PADME // 17 MAYIS CUMA // 21:30

Cemiyette Pişiyorum, Apartmanlar ve Padme 17 Mayıs Cuma günü MOD Gecesi #06 ile konuğumuz oluyor! Hakan Tamar’ın Radyo Eksen’de devam ettirdiği, yerli alternatif/bağımsız sahneye odaklanan MOD programına ait özel gecelerin altıncısında ve sezon finalinde üç farklı jenerasyon punk-rock topluluğu bir arada. Bu özel organizasyonda yerli sahnenin alt kültür hikayeleri anlatan kült punk triosu Cemiyette Pişiyorum, İstanbul kökenli gürültülü ve gürültücü oluşum Apartmanlar ve müziklerinde punk rock, ska, indie rock ve psikedelik garage rock öğelerini harmanlayan Padme ile buluşuyoruz!

2000 senesinde Beyoğlu’nda kurulan ve yolculuğu günümüze kadar süregelen Cemiyette Pişiyorum; alt kültür hikayelerini anlatan şarkılarıyla punk kökeninden fazla uzaklaşmadan zamanın ruhunu yoklamaya devam ediyor. Yerli punk camiasının kült ekiplerinden Cemiyette Pişiyorum’un parçalarına hep beraber eşlik etmek için bir araya geliyoruz.

İstanbul kökenli gürültülü ve gürültücü oluşum Apartmanlar, 2019 yılı başlarında Furkan Güleray ve Brek tarafından kuruldu. Grup, hızlıca yol alarak kısa süre içerisinde kendi tabirleriyle “ucuz prodüksiyonlu” ilk EP’si “Apartmanlar”ı aynı yıl yayınladı. Karanlık ve kirli dört şarkıyla bezeli bu çalışmanın ardından Apartmanlar, kadrosunusu genişleterek Mart 2020’de tekrar eyleme geçti.

Birkan Başören, Dehan Kılınçarslan ve Deniz Braderin’in katılımı ile şimdiki halini alan grup, Noise Rock / Post Punk sularında gezen ve beş şarkıdan oluşan ikinci EP’si “AŞKAŞKSEVGİSEVGİAŞKAŞK”ı 6 Mart 2020 tarihinde Tamar Records etiketi ile yayınladı.

2017’den bu yana 4 albüm çıkarmış olan Padme, kendi tabirleriyle “birçok kez müzik yapmıştır, hala da birçok kez müzik yapmaktadır. Anlamaya çalışır, dinler, çaba gösterir, fakat bunda birçok kez başarısız olduktan sonra anlamayı açık bir tab olarak bırakıp işin ‘anlatma’ tarafına geçmeye karar vermiştir.” Padme, anlatmaya çalışırken de müziklerinde punk rock, ska, indie rock ve psikedelik garage rock öğelerini harmanlar. Hızlıca derdini anlatmaya çalışırken “-ne yazık ki- hala da çok başarılı olamaz.” Ama yine de denerler, “Asıl, önemli olan da budur zaten.” derler.

Kapı – 20:00

Padme – 21:00

Apartmanlar – 22:00

Cemiyette Pişiyorum – 23:00

Etkinliğin biletlerine BiletixMobilet vPasso üzerinden ulaşabilirsiniz.

RADYO EKSEN PARTİSİ // 18 MAYIS CUMARTESİ // 21:00     
İçlerinden geldiği gibi çalan Radyo Eksen DJ’leri 18 Mayıs Cumartesi gecesi setin başına geçiyor.

Radyo Eksen programcıları Gülşah Güray, Gülşah Turgut, Güven Yıldız ve Nikki Wild; indie rock’tan ska’ya, punk’tan hip-hop’a uzanan sınırsız seçkileriyle dinleyicilerini dans pistine davet ediyor. Etkinliğin biletlerine BiletixMobilet vPasso üzerinden ulaşabilirsiniz.

BENİM ŞEHRİM BENİM SESİM FT. FERYAL ÖNEY & SELİN SÜMBÜLTEPE // 20 MAYIS PAZARTESİ // 21:30    
Farklı dillerden ve müzikal janrlardan orijinal şarkıları sahneye taşıyan Benim Şehrim Benim Sesim müzisyenleri, Selin Sümbültepe ve Feryal Öney ile dinleyicilerini bambaşka şehirlerden şarkılarla keyifli bir yolculuğa çıkarmak için 20 Mayıs Pazartesi günü Babylon’da!

“Benim Şehrim, Benim Sesim”, Kreşendo’nun (eski adıyla Beats By Girlz Türkiye) kariyerinin başındaki müzisyen kadınlar için geliştirdiği ve 2021’den bu yana British Council destekleri ile gerçekleşen bir sanatçı gelişim projesi.
Kadınların yaşadıkları şehirleri müzikleriyle yorumlamalarına olanak sağlayan, bambaşka müzikal deneyimlerle müzik ve teknoloji alanlarında değişimi ve kendi müzik prodüksiyonlarını gerçekleştirebilme potansiyellerini teşvik etmeyi amaçlayan bir projenin İstanbul merkezli ilk edisyonu, 2021-2022’de, aynı adlı bir albümle ve belgeselle tüm dijital müzik platformlarında ürünlerini paylaşarak hayata geçti. Aynı zamanda Mart 2022’de Women of the World Festival (Dünya Kadınlar Günü Festivali) İstanbul’un da bir parçası oldu. 2022-2023 döneminde gerçekleşen projenin ikinci edisyonu için 15 katılımcı ile Diyarbakır, Gaziantep ve İzmir merkezli hayata geçti. 2024 Nisan’da albümü yayınlanacak olan üçüncü edisyon ise yine British Council destekleriyle bu kez Balkan ülkelerinden katılımcılarla ve Türkiye’de Ankara’dan katılımcılarla uluslararası bir proje olma şansını yakaladı.
Selin Sümbültepe 1986 yılında Hatay’da doğdu. Lisans eğitimini Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda tamamladı. Şimdiye kadar “Cızgan” (2017) ve “Ben Estim Sen Esme” (2021) albümlerini bağımsız olarak yayınladı.
Şu anda prodüktörü Zeid Hamdan ile hazırladığı EP’sinin ilk meyvelerini vermeye başladı. Hatay’daki kökleriyle şekillenen bu EP’nin ilk şarkısı “Ma Ureedu” şarkısının hikayesi büyük nenesinin yazdığı Arapça sözlerle başladı. Yazdığı Arapça/Türkçe sözleri Ortadoğu tınılarıyla birleştiren, eklektik katmanlar üzerine inşa edilmiş bu sentez albümle Selin, kendi deyimiyle kabuk değiştiriyor. Müzikal yolculuğunda hikâye anlatıcılığı her zaman başrol oynamış bir müzisyen olarak, türler arasında gezinen bir multi-enstrümantalist, şarkıcı, söz yazarı ve besteci olarak kariyerini inşaa etmeye devam ediyor.
1970 yılında Akşehir’de doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise yılları Konya Ereğlisi’nde geçti. İlkokul yıllarından itibaren okul gösterilerinde sahneye çıkan Feryal Öney, lise yıllarında okuldaki amatör müzik faaliyetlerinin yanı sıra, Ereğli’deki farklı meslek gruplarından insanların kurduğu Ereğli Sanatseverler ve Musikî Cemiyeti’ne devam etti; halk konserlerine katıldı.

1987 yılında Boğaziçi Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünü kazanan sanatçı, üniversitede Folklor Kulübü (BÜFK) bünyesinde yürütülen müzik çalışmalarına katıldı. 1993 yılında ilk konserini veren Kardeş Türküler projesinin kurucuları arasında yer aldı.
1996 yılında Azeri müzisyenlerle birlikte hazırladığı ve solistliğini yaptığı “Hardasan-Azeri Şarkıları” ilk albümüdür. Sonraki yıllarda “Kardeş Türküler”, “Kardeş Türküler-Doğu”, “Vizontele Film Müziği”, “Kardeş Türküler-Hemâvâz”, “Vizontele Tuuba Film Müziği”, “Kardeş Türküler-Bahar”, “Kardeş Türküler&Arto Tunçboyacıyan-Çocuk H’aklı”, “Kardeş Türküler-Yol”, ikinci kez Neşet Ertaş’la düet yapma şansı bulduğu “Bulutlar Geçer”, İranlı müzisyen Cavit Murtezaoğlu’yla birlikte oluşturdukları ortak konser projesini, “Tebriz’den Toros’a” gibi hem solo hem Kardeş Türküler ile bir çok albüm çalışmalarında yer aldı.
Feryal Öney, son olarak, 2018 yılında Hakan Gürbüz ile birlikte “İstanbul Kâinat Radyosu” adlı bir konser projesi hazırladı. Bu projenin ilk albümü “Ay Açılsa”, 2019 yılında yayınlandı. İçinde yer aldığı albüm ve konser projelerinin yanı sıra, piyanist-besteci Tuluğ Tırpan’ın müziklerini, Beyti Engin’in rejisini yaptığı iki İş-Sanat projesinde solist olarak yer aldı: Mavi Sürgün-Halikarnas Balıkçısı (2019) ve Muzaların Türküsü (2019).

Orkestra:
Beril Sarıaltun
Burcu Yankın
Ezgi Karadayı
Gülesin Canatan
Seda Kireççi
Sönmez Ceren Deniz
Yağmur Alev

Solistler:
Ayça Akkın
Bahar Çalışkan
Ecem Şimşek
Göksu Unur
Nergis Fırtına
Seda Savaş

Etkinliğin biletlerine BiletixMobilet vPasso üzerinden ulaşabilirsiniz.

Y2K MILLENNIUM PARTY // 23 MAYIS PERŞEMBE // 21:00

Milenyum kuşağı Babylon’da zaman yolculuğuna çıkıyor ve 23 Mayıs Perşembe akşamı Y2K Millennium Party’de dans pistinde buluşuyor!
Pop rock’tan hip-hop’a, rap’ten nu-metal’e, R&B’den disco’ya türler arasında geçiş yapacağımız 2000’lere geri dönüyoruz. Ev sahipliğini Daddy-E ve dear darling’in yaptığı gecede; Eminem, M.I.A. , Justin Timberlake, Rihanna, Kelly Rowland, Timbaland, Missy Elliott, TLC, Gwen Stefani, Fergie, Busta Rhymes, Kelis, Linkin Park, OutKast, The White Stripes, Arctic Monkeys, Yeah Yeah Yeahs, Franz Ferdinand, Moby, Wu Tang Clan, Amy Winehouse ve Robbie Williams gibi isimlerle 2000’li yılların başında dans ediyoruz.

Etkinliğin biletlerine BiletixMobilet ve Passo’dan ulaşabilirsiniz.
SECOND // 25 MAYIS CUMARTESİ // 22:00       

Pop punk ve Türkçe sözlü punk rock’ın yıkılmayan kalesi Second ile 25 Mayıs’ta buluşuyoruz!

1999 yılında üretimlerine başlayan punk grubu Second, yeni kadrosuyla beraber 2020’den bu yana yeni parçalarını yayımlamaya ve konserlerine kaldığı yerden devam etmeye başladı. Second’ın yeni kadrosunu; grubun kurucu üyesi Özgün Semerci, son dönem üretimlerinin mimarı prodüktör Kerem Brumend, yerli punk rock sahnesinin sevilen isimleri Alican Şalt ve Parham A.G oluşturuyor. Tükenmeyen enerjisi ve sevilen şarkılarıyla yıllar içerisinde ismini duyurmaya devam eden grup; punk rock’ın önemli isimlerinden NOFX, Yellowcard, Mxpx gibi gruplar ile İstanbul’da aynı sahneyi paylaştı. 2020’in ilk aylarında dinleyicisiyle buluşan teklisi “Aklımda Bi Kördüğüm” ile başlayarak yeni kayıtlarını paylaşan Second; yeni bir pop-punk hikayesi yazıyor. Grubun bu yıl yayımlayacağı pek çok şarkı konserlerinde ilk kez seyirciyle buluşuyor!

Etkinliğin biletlerine BiletixMobilet vPasso üzerinden ulaşabilirsiniz.

DENİZ TAŞAR ”OVERFLOWING” İLK KONSER // 30 MAYIS PERŞEMBE // 21:30    

Kendine has vokal tavrı ve ses rengiyle Türkiye’deki caz vokaline yepyeni bir soluk getiren, bugüne kadarki üretimleriyle cazın sınırlarını oldukça genişleten multidisipliner sanatçı Deniz Taşar, kendi pop müzik tanımını yaptığı “OVERFLOWING” isimli yeni albümünün ilk konseri ile 30 Mayıs Perşembe gecesi konuğumuz oluyor!

Müzik kariyerine Robert Kolej orkestrasında başlayan Taşar, orkestranın vokalistliğini yaptığı dört yıl boyunca bir yandan da tiyatro ve müzikallerde oynadı. Yıldız Teknik Üniversitesi İletişim Tasarımı Bölümü’nde okurken, okulun müzik bölümü öğrencileriyle kurduğu gruplarla konserler verdi. Amerika ve Portekiz’de aldığı sanat ve iletişim tasarımı eğitimlerinin ardından İstanbul’a döndü ve okulunun caz bölümü öğrencileriyle Deniz Taşar Quartet’i kurarak ilk caz standardı yorumlarını kaydetti.

2013 yılında Nardis Genç Caz Vokal Yarışması’nda birincilik, Akbank Caz Festivali’nin genç caz yarışması JAmZZ’de En İyi Yorum ödüllerinin sahibi oldu. Estonya’da Nomme Caz Festivali’nin düzenlediği Uluslararası Genç Caz Vokal Yarışması’nda Türkiye’yi temsil etti, Venedik Caz Festivali kapsamında sahne aldı. Aynı yıl grubuyla katıldığı İKSV Genç Caz Yarışması’nı da kazanarak İstanbul Caz Festivali’nde ve ardından da Akbank Caz Festivali, Bozcaada Caz Festivali ve XJAZZ Berlin, İstanbul, Ankara ve İzmir ve birçok değerli caz festivalinin programlarında yer aldı.

Söz ve müziği kendine ait beş şarkıdan oluşan “Uykuda Bir Bulut” adlı ilk solo albümünü Lin Records etiketiyle 2016’da yayınlayan sanatçı, aynı yıl bas gitar ve vokalden oluşan duo projesi “Songs From A Breeze” ile “Chapter One” albümü de yayınlandı.

“Onu Ona Ona Onu” adlı parçasıyla kariyerine devam Taşar, 2020’de ilk Türk Netflix yapımı Yarına Tek Bilet filmi için yazmış olduğu “The Unfold” isimli parçayı dinleyicilerle paylaştı. Akbank Caz Festivali’ne özel olarak yazıp seslendirdiği “A Thank You Card” isimli parçayla festivalin 30. Yıl plağı Dün, Bugün, Yarın’da yer alan en genç şarkı yazarı oldu.

Cazın sınırlarını genişleterek hem düzenleme anlayışı hem çalımları hem de farklı janr etkileriyle ‘türler arası’ olarak tanımlanan ikinci solo albümü “Pişman Olunmayan Dünler”i Şubat 2021’de yayınladı. Sanatçının kurduğu kendi plak şirketi SOLAS Records’tan yayınlanan ve Spotify’ın ‘Easy Jazz’ ve ‘Fresh Finds Jazz’ listelerine giren “I’m the Sky, I’m the Earth” ve “This Time, This Sight” isimli bas-vokal caz parçaları, hip-hop iş birliği “Jump Out the Loop” ve Disney+ dizisi Dünyayla Benim Aramda için yazılmış “Reunite” ve “Burn” de sanatçının diğer çoğu işinde olduğu gibi kendisinin sanat ve tasarım girişimi TAŞARart’ın kapak görselleriyle dinleyiciyle buluştu.

Son olarak, Radyo Boğaziçi Müzik Ödülleri’nde ‘En İyi Caz Sanatçısı’ ödülüne layık görülen Deniz Taşar’ın, çok yönlülüğünü gözler önüne serdiği, pop müziğe bakış açısını gösteren yeni albümü “OVERFLOWING”in ilk konseri için 30 Mayıs Perşembe günü Babylon’da buluşuyoruz.

Etkinliğin biletlerine BiletixMobilet vPasso üzerinden ulaşabilirsiniz.

GENJAH & FRIENDS // 31 MAYIS CUMA // 22:00        

Reggae sahnemizin önemli aktörlerinden Genjah, 31 Mayıs Cuma gecesi sanatçı dostları Afel, Aga B, Barış Demirel, Da Poet, Emir Erünsal, Kamufle, Levvera, Murat Ertel ve Orçun Sünear ile beraber konuğumuz oluyor!Selekta / DJ ve prodüktör. Reggae – dub ve hip hop merkezli seçkileriyle 10 yılı aşkın süredir hem sahnede hem stüdyoda üretmeye devam eden Genjah aynı zaman reggae ve hip hop topluluklarında kültür aktivisti olarak yer aldı. Beton Orman, I and I Network, Reggaezine.net ve İstanbul Reggae Unity gibi topluluklarda bulunan sanatçı, 3 yıl boyunca Nayah’ın resident DJ’liğini üstlendi. 2 sene Radyo Babylon’da “Rasta Takin Ova” programını hazırlayıp sundu.

2018 yılından sonra prodüksiyonlarına hız veren Genjah, Beton Orman’ın “B.O HAL” (2019) ve “Dubwise Anatolia” (2020) albümlerinin prodüktörlüğünü üstlenirken, 2019’da ilk albümü “Ocelot Riddim”i, 2022 yılında ise Emir Erünsal ile ortak çalışmaları “Carefree “albümünü yayınladı. Sonraki dönemde sahne performanslarıyla birlikte prodüksiyonlarına da devam eden sanatçı, solo çalışmalarının yanı sıra Afel, Murat Ertel, Kamufle, Aga B, Levvera, Da Poet, Çağrı Sinci, Orçun Sünear ve Etoloop gibi sanatçılarla yaptığı iş birlikleriyle üretimlerine devam ediyor. 31 Mayıs Cuma gecesi Genjah & Friends için Babylon’da buluşuyoruz!

Etkinliğin biletlerine BiletixMobilet vPasso üzerinden ulaşabilirsiniz.