Mayıs 2024’te Volkswagen Arena’da neler var?

Her hayale göre dönüşen ve her hayali gerçeğe dönüştüren Volkswagen Arena Mayıs ayı boyunca da birçok etkinliğe ev sahipliği yapacak. İşte Volkswagen Arena’nın Mayıs ayı programı.

Volkswagen Arena, Mayıs ayı boyunca; klasik crossover şovu ‘The Collection’ ile virtüöz piyanist Maksim, All Night Long World Tour adıyla çıktığı turne kapsamında Klangkuenstler, Türkçe pop müziğin pek çok vazgeçilmez şarkısında imzası bulunan Gülşen, 4 yılın ardından beklenen albümü “Dönmek İçin Eve” lansmanıyla Gazapizm, trance, acid ve techno türlerini harmanladığı müziği ile KI/KI ve modern dans müziğinin öne çıkan DJ ve müzik yapımcısı Dax J, yüksek enerjisiyle göz dolduran techno’nun durmak bilmeyen Belçikalı ismi Amelie Lens, 2024 dünya turu kapsamında dünyaca ünlü Harlem Globetrotters, eleştirmenler tarafından “Rönesans Adamı” olarak tanımlanan dünyanın en büyük seslerinden Plácido Domingo ve müziğin heyecan dolu ritminin bir an olsun eksilmeyeceği geri dönüş partisi “Welcome Back Devil“ı sahnesinde ağırlamaya hazırlanıyor.

Saniyede 16 nota çalabilen, dünyanın en hızlı parmaklarına sahip klasik crossover piyanisti olan ve 5 milyondan fazla albüm satışı yapan Hırvat piyanist Maksim, 3 Mayıs Cuma akşamı “The Collection” turnesi kapsamında Volkswagen Arena’da sevenlerinin karşısında olacak. Queen, Coldplay, John Legend gibi sanatçıların en hit parçaları, The Godfather, Pirates of the Caribbean, Game of Thrones gibi dizi ve filmlerin müzikleri ve Liszt’in bazı klasik başyapıtlarının yanı sıra Flight of the Bumblebee, In The Hall of the Mountain King ve diğer albümlerinden de parçalara yer vereceği çok özel bir repertuvarı grup orkestrasıyla birlikte sahneleyecek. Her performansıyla izleyicisini büyüleyen sanatçının bu hafızalardan uzun süre silinmeyecek sahnesine tanık olmak için yerinizi şimdiden ayırmayı unutmayın. Galaktik organizayonu ve Star TV medya sponsorluğunda gerçekleşecek konserin biletlerine Biletix üzerinden ulaşabilirsiniz.

Unreal’ın Türkiye’deki ilk etkinliği, Jeton Records sunumu ile 11 Mayıs Cumartesi akşamı Volkswagen Arena’nın sıra dışı atmosferinde katılımcılarını ağırlamaya hazırlanıyor. Setin başına geçecek olan son dönemin en “sıra dışı” artistlerinden Klangkuenstler, All Night Long World Tour adıyla çıktığı turne kapsamında sahnede olacak. Unreal’ın trademark sahne ve ışık tasarımının yanı sıra Jeton’un da signature 55.000 watt’lık ses sisteminin de kurulacağı bu muhteşem gecenin biletlerine Bugece üzerinden ulaşabilirsiniz.

Türkçe pop müziğin pek çok vazgeçilmez şarkısında imzası bulunan Gülşen, Volkswagen Arena’nın gerçeküstü atmosferinde İstanbullu sevenleriyle buluşmaya hazırlanıyor. Güçlü sesi ve zengin repertuvarının yanı sıra göz alıcı sahne performansıyla da beğeni toplayan sanatçı, sevilen şarkıları ve düşmeyen enerjisi ile İstanbullulara unutulmayacak bir akşam yaşatacak. 12 Mayıs Pazar akşamı New Generation organizasyonu ile Volkswagen Arena’nın sıra dışı atmosferinde gerçekleşecek bu unutulmayacak gecenin biletlerine BiletixPassoBubilet ve Biletino üzerinden ulaşabilirsiniz.

Kendine özgü tarzı ve etkileyici sahne performanslarıyla Türkçe rap sahnesinin en dikkat çeken isimlerinden Gazapizm, 4 yıllık bir aranın ardından dinleyicilerle buluşturacağı yepyeni albümü “Dönmek için Eve”nin lansman konseriyle Volkswagen Arena’da sevenlerini selamlamaya hazırlanıyor. Her konseri dev bir müzik şöleni tadında geçen ve her show’u ile büyük ses getiren Gazapizm’in, Der Bremer’in sunumuyla 16 Mayıs Perşembe akşamı gerçekleşecek ve daha önce hiç görülmemiş deneyimlere sahne olacak performansının biletlerine BiletixBubilet ve Passo üzerinden ulaşabilirsiniz.

Modern dans müziğinin öne çıkan isimlerinden Britanya doğumlu Alman DJ ve müzik yapımcısı Dax J ve trance, acid ve techno türlerini harmanladığı müziği ile Amsterdamlı DJ KI/KI 24 Mayıs Cuma akşamı Volkswagen Arena’nın gerçeküstü atmosferinde setin başına geçerek sevenleriyle buluşmaya hazırlanıyor. Raven Projekt sunumu ile gerçekleşecek bu unutulmayacak gecenin biletlerine Bugece üzerinden ulaşabilirsiniz.

Sayısız sold-out show’larıyla ve sahnedeki yüksek enerjisiyle göz dolduran techno’nun durmak bilmeyen Belçikalı ismi Amelie Lens, 25 Mayıs Cumartesi gecesi Volkswagen Arena’nın sıra dışı atmosferinde setin başına geçmeye hazırlanıyor. Geceye, 2022 yılında başladığı kariyerinde hard techno kültürünün lokal sahnede aranan isimlerinden biri haline gelen Mahmut Bacaksız ve son yılların en yetenekli techno DJ’lerinden Gräfin de setleriyle eşlik edecek. Sayısız festivalde sayısız performansıyla dans pistine rahat vermeyen Amelie Lens’in Label Project organizasyonuyla ve The Moment sunumuyla sahnede olacağı bu ikonik gecenin biletlerine Gmticket üzerinden ulaşabilirsiniz.

Dünyaca ünlü Harlem Globetrotters, 2024 dünya turu kapsamında basketbol show’larını sergilemek için 26 Mayıs Pazar akşamı Volkswagen Arena’da parkeye çıkmaya hazırlanıyor. Dünyada basketbol sevgisinin yayılmasına büyük katkıda bulunan Harlem Globetrotters, basketbol tutkunları için daha önce hiç sergilemedikleri bir oyunla basketbol show’larını sergileyecekler. Freebird Agency organizasyonuyla gerçekleşecek ve heyecanın bir an olsun eksilmeyeceği bu adrenalin dolu akşamın biletlerine Biletix ve Biletinial üzerinden ulaşabilirsiniz.

Uluslararası müzik arenasında büyük kitlelere ulaşan ve eleştirmenler tarafından “Rönesans Adamı” olarak tanımlanan dünyanın en büyük seslerinden Plácido Domingo, 28 Mayıs Salı akşamı Volkswagen Arena’nın sıra dışı atmosferinde sevenleriyle buluşmaya hazırlanıyor. Domingo’ya sahnede dünyaca ünlü solistler Murat Karahan ve soprano Elena Stikhina’nın eşlik edeceği konserde, orkestra şefi Carlo Tenan yönetimindeki Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası da sahnede olacak. İş Sanat sunumu ile gerçekleşecek bu özel gecenin biletlerine Biletix üzerinden ulaşabilirsiniz.

Müziğin heyecan dolu ritminin bir an olsun eksilmeyeceği geri dönüş partisi “Welcome Back Devil” 31 Mayıs Cuma akşamı Volkswagen Arena’nın gerçeküstü atmosferinde katılımcılarını sınırları zorlamaya davet ediyor. Rave deneyiminin heyecan verici ritminin yanında sınırsız bir eğlence vaat eden “Welcome Back Devil”de, Shlømo, Cera Khin, BIIA, Sumia ve Yeet sahnede olacak. Raven Projekt sunumu ile gerçekleşecek ve gecenin karanlığını müzik, dans ve eğlencenin aydınlatacağı bu özel gecenin biletlerine Bugece üzerinden ulaşabilirsiniz.

Volkswagen Arena’nın gerçeküstü atmosferinde deneyimlenebilecek etkinliklerle ilgili detaylı bilgi için https://www.vwarena.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.