Mayıs’ta İstanbul caza doyacak

Zorlu PSM, “EFG Londra Caz Festivali” ve “PSM’de Caz” konserleri ile caz severleri dünya çapındaki caz müzisyenlerinin performanslarıyla buluşturmaya hazırlanıyor.

Mayıs ayından itibaren “Dinle, hisset, keşfet! PSM’de Caz ile dünyan değişsin!” mottosuyla cazın usta isimlerinin sahne alacağı “PSM’de Caz” konserleri ile bu yıl 30’uncu yıl dönümünü kutlayan ve ilk uluslararası açılımını Türkiye’ye yapacak olan dünyaca ünlü EFG Londra Caz Festivali’ni ağırlayacak olan Zorlu PSM, Mayıs ayı boyunca sıra dışı bir caz programı sunacak.

Zorlu PSM, müziğin her türüne olan sıra dışı yaklaşımıyla müzikseverlere eşsiz deneyimler sunmayı planladığı caz konseptleri “PSM’de Caz” ve “EFG Londra Caz Festivali” küratörlüğündeki London X İstanbul etkinlikleri ile Mayıs ayında dinleyicilerine melodik bir ziyafet sunacak. Caz’ın birbirinden değerli usta isimlerinin yer alacağı ve “Dinle, hisset, keşfet! PSM’de Caz ile dünyan değişsin!” mottosuyla yola çıktığı serisi “PSM’de Caz” ile bu yıl 30’uncu yıl dönümünü kutlayan dünyaca ünlü EFG Londra Caz Festivali’ni özel bir konser serisi ile Zorlu PSM’nin büyüleyici sahnelerinde cazseverlerle buluşturacak. Mayıs ayında unutulmaz deneyimler yaşatacak olan etkinliklerin detayları ise şu şekilde;

“PSM’de Caz” “Dinle, hisset, keşfet! PSM’de Caz ile dünyan değişsin!”

“PSM’de Caz” günlerinde cazın usta isimleri Zorlu PSM sahnelerinde olacak. 4 Mayıs’ta Fransız melodileriyle tomurcuklanan İsveçli star Lisa Ekdahl, 10 Mayıs’ta Grammy ödüllü efsanevi caz-füzyon grubu Yellowjackets, 13 Mayıs’ta “Erol Evgin Caz Söylüyor” konseptiyle Türk pop müziğinin efsane ismi Erol Evgin, 20 Mayıs’ta kırk yılı aşkın müzikal deneyimiyle cazın yaşayan efsanelerinden Anouar Brahem, 20 Mayıs’ta caz ve funk melodilerini harmanladığı eşsiz performansıyla trompet ustası Sefi Zisling, 21 Mayıs’ta sadece üretimleriyle değil kimliği ve güçlü duruşuyla uluslararası arenada büyük bir saygınlık elde eden Liraz, 26 Mayıs’ta Ethio-Jazz’ın kurucuları arasında gösterilen; caz ve funk’ı geleneksel Etiyopyalı halk melodileriyle harmanlayan Mulatu Astatke, 27 Mayıs’ta kalbinde davullar, bas, keyboard ve canlı ses deneyimleri olan; önceden hazırlanmış elektronik seslerle doğaçlama performansı harmanlayan virtüöz davulcu Jojo Mayer’in projesi NERVE Zorlu PSM’nin birbirinden büyüleyici sahnelerinde sahne alacaklar!

PSM’de Caz konserlerinin biletlerine Passo.com.tr üzerinden ulaşabilirsiniz.

EFG Londra Caz Festivali ”London X İstanbul”

Zorlu Performans Sanatları Merkezi, EFG Londra Caz Festivali’ni, festivalin 30. yıl dönümünde “London X İstanbul” isimli özel bir caz projesiyle ağırlayacak. London X İstanbul, İngiliz caz sahnesinde çığır açan sanatçıları Zorlu PSM sahnelerinde konuk ederek İngiltere’nin yükselen yeni seslerini İstanbul’a taşıyacak. Sons of Kemet, Nubya Garcia, Kokoroko, Jordan Rakei ve Binker & Moses heyecan verici performanslarıyla 14, 28 ve 29 Mayıs tarihlerinde Zorlu PSM’de sahne alacak.

EFG Londra Caz Festivali Direktörü Pelin Opcin ve Zorlu Performans Sanatları Merkezi Genel Müdürü Filiz Ova’nın sinerji yaratmayı hedeflediği özel etkinlik kapsamında, Londra çıkışlı caz müzisyenleri ve müzik grupları Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde sahne alacak. Mayıs ayında Türkiye’deki cazseverlerle buluşacak London X İstanbul kapsamında dünya caz sahnesinin ünlü müzisyenleri dinleyicilere keyifli ve unutulmaz anlar yaşatacak. Üç günlük konser serisi Mayıs ayının ikinci ve dördüncü hafta sonunda gerçekleştirilecek;

‘’Üç Günde Dünyaca Ünlü 5 İsim!’’

Jordan Rakei, 14 Mayıs akşamı Turkcell Sahnesi’nde, İngiliz caz sahnesinin aranan ikilisi Binker & Moses ile caz ve afrobeat ile benzersiz üretimlere imza atan Kokoroko, 28 Mayıs akşamı Turkcell Sahnesi’nde ve Nubya Garcia ile Sons of Kemet, 29 Mayıs akşamı London X İstanbul Zorlu PSM Meets EFG London Jazz Festival kapsamında Turkcell Sahnesi’nde sevenleriyle buluşacaklar.

London X İstanbul biletleri passo.com.tr‘de satışta!