“Misafir Sanatçı Değişim Programı” başladı

Loading ve Performistanbul ortaklığında, Diyarbakır ve İstanbul arasında eş zamanlı gerçekleştirilen “Misafir Sanatçı Değişim Programı”, performans sanatçılarına yönelik, misafir sanatçı ve küratöryel gelişim programı olarak hayata geçiyor.

Misafir-Sanatçı-Değişim-Programı

2023 Haziran ayında başlatılan ve sürdürülmesi planlanlanan misafir sanatçı programında Loading, İstanbul’da çalışmalarını yürüten sanatçı Ekin Keser’i, Performistanbul ise çalışmalarını Diyarbakır’da yürüten sanatçı Adem Bulut’u Haziran ayı boyunca ağırlıyor.

Deprem bölgelerinde yaşayan sanatçıların araştırma, üretim, proje ve sergileme süreçlerinde rehberlik ve destek sağlamayı, bölgede sanat ile uğraşan bireyler için, kendileri ile aynı ilgi alanlarını paylaşan insanlarla buluşma noktası olup ilgilerini geliştirmeyi, çalışmalarını güçlendirmeleri ve sürdürmeleri için alan desteği sağlayarak farklı şehirler arasında kalıcı bağların oluşmasını desteklemeyi amaçlar. Farklı tarihsel bağlamlara sahip coğrafyalar ve kuşaklar arasında sanatsal farkındalığı ve diyaloğu güçlendirmeyi, çeper-merkez ikililiğine sanat yoluyla çözüm yolu bulmayı hedefler.