Mobilet ile Ağustos ayı dopdolu

Mobilet, Türkiye’nin pek çok ilinde katılımcıları kültürel, sosyal ve sportif etkinliklerle buluşturmayı sürdürüyor.

Mobilet’te ağustos ayı boyunca gülmek için yeriniz hazır! Yenilenen yüzü ve “Mobilet’te Yerin Hazır!” mottosuyla kullanıcılarını kültürel, sosyal ve sportif etkinliklerle buluşturmayı sürdüren Mobilet’in Ankara, İstanbul ve İzmir’de öne çıkan stand-up gösterileri ve tiyatro oyunlarından bazıları şu şekilde;

İstanbulun komedi durakları

2015 yılından bugüne sahnede olmayı sürdüren TuzBiber’in en iyi komedyenlerinin 15’er dakika sahne aldığı “TuzBiber 6’lı” şovu; 11-12-18-19 ve 25 Ağustos tarihlerinde DasDas sahnesinde katılımcılarını gülmeye doyuracak.

Sinan Verboz, Evren Güngör Yazıcı, Hasan Karakuş, Ömer Yasin Eryılmaz ve Cenk Bursalı’nın stand up performanslarıyla sahnede olacağı ve MC’liği Fırat Aksal’ın üstleneceği kahkaha dolu “Apartman Sahne Comedy Night *Stand Up” 12 Ağustos Cumartesi akşamı Apartman Sahne’de seyircilerle buluşacak.

Yeni nesil komedyenlerin göze çarpan isimlerinden Mehmet Mayda; aile, ilişkiler, din ve sosyolojik tespitleriyle sizin karnınıza ve beyninize ağrılar salmaya geliyor. Mayda’nın çılgın tespit ve anlatımlarıyla sizi güldürürken düşündüren bazen sadece güldüren gösterisi “Haydaa Mehmet Mayda” ile 12-19 ve 26 Ağustos Cumartesi akşamları Efsahne Beyoğlu’nda izleyicilerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

İzleyicilerin duygu ve düşüncelerini vestiyerde alan, olumsuz olmayanları ise çıkışta geri teslim eden “Beşiktaş Stand-Up Gecesi” ağustos ayı boyunca her cuma ve cumartesi akşamı sahneye çıkıyor. Her gösteride değişen dört komedyenin yirmişer dakikalık stand-up komedi performansları ile “Her şeyin şakası yapılır mı?” sorusunun cevabını seyirciyle birlikte arayan, keyifli, kahkaha dolu “Beşiktaş Stand-Up Gecesi” 11-12-18-19-25 ve 26 Ağustos akşamı Çarşı Pub Sahne’de.

İzleyicisi değil konuğu olduğunuz bir Talk Show’a hazır mısınız? Temelleri 2019 yılında atılan ve ilk gösterisini geçtiğimiz haziran ayında gerçekleştiren Orkun Yılmaz ve Barış Işın’ın yıllara dayanan sahne arkadaşlıklarının ilk meyvesi olarak ortaya çıkan “Olağan Şüpheliler” komedinin suyunu sıkmaya, arkadaş sohbeti sıcaklığında bir seyir sunmaya geliyor. Konukların izleyici koltuklarını aştığı benzersiz bir talk show deneyimi vaat eden “Talk Show Olağan Şüpheliler” 13 ve 20 Ağustos Pazar akşamı İnfiniti Sahne’de seyirciyle buluşacak.

Genç komedyen Yasemin Sakallıoğlu; aile bağları, kadın erkek ilişkileri ve bu ilişkilerin psikolojik etkilerini çeşitli tiplemelerinden yardım alarak esprili bir dille aktırdığı gösterisi “Doğru Koca Nasıl Seçilir” ile 13 Ağustos Pazar günü Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’nde seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor. Harbiye Açıkhava Tiyatrosu’nda tek kişilik gösteri yapan ilk kadın komedyen olarak Harbiye tarihine adını altın harflerle yazdıran ve adından övgüyle söz ettiren Yasemin Sakallıoğlu dansçılar, sürpriz sahne şovu ve kendi yaşamının birbirinden komik hikayeleriyle dolu tek kişilik gösterisi ile seyircilerini eğlenceye doyurmaya hazırlanıyor.

Taberna Española’da 6 farklı komedyen bir arada. Canberk Erbaş, Kudret Aşan, Evren Güngör Yazıcı, PA-G, Elif Çorumlu ve Metin Gökbaş’ın stand up performanslarıyla sahne alacağı ve MC’liğini Fırat Aksal’ın üstleneceği kahkahanın bir an bile eksilmeyeceği “Rota Stand Up Gecesi” 19 Ağustos Cumartesi akşamı Taberna Española’da izleyicilerini bekliyor.

17. yüzyıl Fransasında tek hedefi bir asilzade olmak olan; cahil fakat saf, varlıklı orta sınıftan bir adam olan Mösyö Jourdain’in soyluların yer aldığı sosyal statüye geçebilmek için yaptıklarını güldürüyle anlatan Moliere’in ölümsüz eserlerinden “Kibarlık Budalası” Kedi Sahne Sanatları yapımıyla 22 Ağustos Salı akşamı ve Francis Veber tarafından kaleme alınan ve Öz&De yapım tarafından sahneye aktarılan 2 perdelik komedi oyunu “Münasebetsiz” 27 Ağustos Pazar akşamı Trump Sahne’de seyirciyle buluşuyor.

Büyük ilgiyle takip edilen Türkiye’nin en önemli ilişki uzmanı ve seksoloğu Tutkum Boğuşmak 2 saatlik interaktif gösterisi “Tutkum Boğuşmak Show” ile 30 Ağustos Çarşamba akşamı Dada Salon Kabarett’te izleyicilerini kahkaha boğmaya hazırlanıyor.

Ankarada kahkaha dolu akşamlar

Aralarında BKM Mutfak’ta da sahne alan komedyenlerin olduğu 4 komedyenin birbirinden farklı hikayelerine şahitlik edeceğiniz eğlence dolu Stand Up gecelerinden “Altı Üstü Stand Up Gecesi” 13-20 ve 27 Ağustos Pazar akşamları Altı Üstü Bar’da, “Ankara Stand Up” gecesi ise  11-18 ve 25 Ağustos Cuma akşamları Berlin Pub’da Ankaralı seyircilerin karşısına çıkacak.

Ankara’nın tecrübeli komedyenlerinden Ali Arıkan, Olga Çetin, Gökhan Öz ve İsmail Erdoğan’ın yepyeni bir soluk getirdikleri Lafazans ekibinin birbirinden farklı hikayelerine şahitlik edeceğiniz ve eğlencenin bir an olsun eksilmediği “Lafazans Stand Up Gecesi”, 23 Ağustos Çarşamba akşamı Route Ankara’da olacak.

İzmirde kara komedi

Bir araya gelmesi mümkün ama bir arada yaşaması imkânsız olan bu insanların yolları, bir anda beliren “hayatta kalma” kavşağında sınava tabi tutulursa neler olur? Sistemin baskıcı düzeni ile kişisel bencilliklerin ve önceliklerin kesiştiği, Álex de la Iglesia ve Jorge Guerricaechevarría tarafından kaleme alınan Baba Tiyatro prodüksiyonu ile sahneye uyarlanan kara komedi “Taxim Bistro” 21 Ağustos Pazartesi akşamı İzmir Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu sahnesinde İzmirli tiyatroseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.