Mohsen Namjoo, Türk hayranlarıyla buluşacak

New York Times tarafından “İran’ın Bob Dylan’ı” olarak adlandırılan, Mohsen Namjoo & Ensemble 5 konserlik bir turne için ülkemize geliyor.

Acem-blues türünün kurucusu olan, rock ve cazı geleneksel İran müziği ile harmanladığı eşsiz müziğiyle sevilen sanatçı, Epifoni organizasyonu ile 2 Aralık’ta İstanbul Volkswagen Arena’da,
3 Aralık Bursa Merinos AKKM’de, 7 Aralık Ankara Congresium’da, 8 Aralık Konya Selçuklu Kongre Merkezi’nde ve son olarak 10 Aralık’ta Van Nur Tatar Spor Salonu’nda sahnede olacak.

Namjoo bir şarkıcı, besteci ve müzikologdur. Namjoo’nun müziği ve sözleri son derece duygusaldır. İran halk müziği köklerinin ve batılı bileşenlerin bir arada kullanılması, müziğine benzersiz ve kişisel bir dokunuş katar.

Mohsen Namjoo bugünlerde ABD’de New York’ta yaşıyor, ancak İran’da doğup büyüdü, burada Tahran Üniversitesi’nde Alireza Mashayekhi ve Azin Movahed gibi önde gelen müzisyenler ve eğitimcilerden tiyatro ve müzik eğitimi aldı. Stanford Üniversitesi’nde müzik profesörü olarak da aktif. Şimdiye kadar 17 albüm çıkardı ve iki kitabın yazarı oldu, 2022-2023 döneminde Mohsen Namjoo’dan 4 yeni albüm daha yayınlanacak.

  • 2 Aralık Istanbul VW Arena
  • 3 Aralık Bursa Merinos AKKM
  • 7 Aralık Ankara Congresium
  • 8 Aralık Konya Selçuklu Kongre Merkezi
  • 10 Aralık Van Nur Tatar Spor Salonu