Müzikseverler Şişli Plak Festivali’nde bir araya geliyor

Şişli Belediyesi’nin geçtiğimiz yıl ilkini düzenlediği ve büyük ilgi gören ‘Şişli Plak Festivali’nin ikincisi bu yıl 17-18 Eylül tarihlerinde Feriköy Organik Pazarı otopark alanında düzenlenecek.

Vigor sanat organizasyonu ile gerçekleşecek festival, İstanbul’un müzik kültürünü ve plak atmosferini yaratan tüm paydaşlarını 2 gün boyunca bir araya getirmeyi hedefliyor.
Türk rock müziğinin önemli  gruplarından Bulutsuzluk Özlemi, Derya Köroğlu solistliğindeki efsane grup Yeni Türkü, Balkan Müzikleri ile kulaklarımızın pasını silen Kolektif İstanbul, çok özel konukları Eda Baba ve Özge Fışkın ile Tuna Kiremitçi bu yılki festivalde sahne alacak.
 
Murat Beşer moderatörlüğünde Taner Öngür ve Tarkan Gözübüyük söyleşisi, Murat Meriç moderatörlüğünde Murat Ertel söyleşisi, Kanat Atkaya moderatörlüğünde Yekta KopanGörgün Taner ve Murat Abbas’ın konuk olacağı özel söyleşi ve yine Murat Meriç moderatörlüğünde Peyk söyleşisi festivalin etkinlikleri olacak.
 
2 gün boyunca etkinliklerin ücretsiz olacağı festivalde; plak standlarının yanında, söyleşiler, sergi, atölyeler, mezatlar, imza günleri ve konserlerle katılımcılar keyifli zaman geçirecekler.