Nâzım Hikmet’in 120. doğum yıldönümü konserle kutlanacak

Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık, eserleri YKY tarafından okurla buluşturulan büyük şairimiz Nâzım Hikmet’in 120. doğum yıldönümünü, onun klasik müziğimize olan sevgisinden yola çıkarak, bir konserle kutluyor.  “Harf’ten ve Nota’dan”, 30 Ocak Pazar günü saat: 17:00’da Loca’da. “Karıcığım, bir şarkı vardır: ‘Gün batar, kuşlar döner, dönmez bu yolda beklenen!” Ben hep bu şarkıyı söyler oldum.” […]

Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık, eserleri YKY tarafından okurla buluşturulan büyük şairimiz Nâzım Hikmet’in 120. doğum yıldönümünü, onun klasik müziğimize olan sevgisinden yola çıkarak, bir konserle kutluyor.  “Harf’ten ve Nota’dan”, 30 Ocak Pazar günü saat: 17:00’da Loca’da.

“Karıcığım, bir şarkı vardır: ‘Gün batar, kuşlar döner, dönmez bu yolda beklenen!” Ben hep bu şarkıyı söyler oldum.”

15.04.1940, Çankırı Hapishanesi, Piraye’ye Mektuplar’dan

Radyonun alaturka yayınlarının müptelası. Dede Efendi’nin hayranı. Münir Nureddin Selçuk ve Mesut Cemil’le arkadaş. Kemal Tahir’le ortak zevki, segâh makamında bir şarkı. Bir dönem dilinden düşürmediği beste, Yesari Asım Ersoy imzalı… Nâzım Hikmet’ten söz ediyoruz. Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık, eserleri YKY tarafından okurla buluşturulan büyük şairimizin 120. doğum yıldönümünü, onun klasik müziğimize olan sevgisinden yola çıkarak, bir konserle kutluyor. 30 Ocak Pazar günü saat: 17:00’da Loca’da yapılacak olan  “Harf’ten ve Nota’dan” dizisini hazırlayan ve sunan Nurinisa Gül, onun şiirleri ve mektuplarında yankılanan şarkıların izini sürecek. Solist Güzin Değişmez ve kıymetli müzisyenlerimiz bu şarkıları yorumlayacaklar. Etkinlik biletlidir. Biletler Biletix üzerinden alınabilir.

BİLETLER:

Tam: 25 TL

Öğrenci: 15 TL