Opus Müzik Festivali müziğe doyuracak

Opus Müzik Festivali, bu yıl yine Bodrum’u müzikle ele geçirmeye hazırlanıyor.

Kentin ruhuna uygun farklı müzik tarzlarının yer aldığı konserler, müzikseverlere özgün bir deneyim yaşatacak. Doğayı koruma konusunda farkındalık oluşturmayı hedefleyen ve ikincisi düzenlenen Opus Müzik Festivali, bu yıl deprem mağduru vatandaşlara yardım konseri ile acılarına da ortak oluyor. Aynı zamanda yangınların yayılmasını durdurabilecek etkisi olan ve yüzde 80’i sudan oluşan Frenk kaktüsü  (Opuntia ) bitkisinin de öne çıkarıldığı Festival, Bodrumlulara unutulmaz bir müzikal ziyafeti sunuyor.

UNESCO bu yılı ‘’Âşık Veysel yılı’’ ilanı etti! 

Sazında ve sözünde insan hayatının geçiciliğine, kimseyi kırmamak gerektiğine toprağın kıymetini bilmenin zorunluluğuna işaret eden Âşık Veysel’in türküleri, festivalde sanatçı Coşkun Karademir tarafından seslendiriliyor.   UNESCO’nun bu yılı ‘’Âşık Veysel yılı’’ ilan etmesi konserin önemini daha da artırıyor.

Bodrum’a gönlünü kaptıran Zeki Müren, şarkılarıyla festivalde anılıyor!

Festivalde ülkenin ‘Sanat Güneş’i olarak anılan ve Bodrum sevgisiyle bilinen Zeki Müren’in en güzel şarkılarını solist Bekir Ünlüataer seslendiriyor.

Opus Müzik Festivali’nde Balkanlardan Bodrum’a Müzik yolculuğu 

Bodrum’un müzik kültürünü öne çıkarmayı ve turizmi teşvik etmeyi amaçlayan festival sanatın, doğanın ve insanlığın uyum içinde dans ettiği unutulmaz anlara ev sahipliği yapıyor.

Bodrum’da Gün Batımı Konserleri

Türk ve Yabancı sanatçıların performanslarını sergileyeceği festival konserleri Bodrum Kalesi ve La Chic Bodrum’da gerçekleşiyor.  01-09 Eylül 2023 tarihleri arasında gerçekleşecek konserler ücretsiz olacak.

Festival Programı

Bodrum Kalesi

01 Eylül 2023-İsmail Lumanovski-Balkan Orkestrası

06 Eylül 2023-Flört Grubu-100. Yıl Rock Konseri

07 Eylül 2023-Bekir Ünlüataer-Zeki Müren Konseri

09 Eylül 2023-Türk Yıldızları Senfoni Orkestrası

Murat Cem Orhan – Şef

Burcu Hancı

Jülide Özçelik

Burak Bilgili

Şenol Talınlı

Le Chic Bodrum

03 Eylül 2023-Coşkun Karademir  – Âşık Veysel Konseri

08 Eylül 2023-Yansımalar