Patricia Guerrero, Distopya ile ilk kez İstanbul’da

Kendi jenerasyonunun en yetenekli ve yaratıcı dansçısı olarak uluslararası sahnede kendine yer açan Patricia Guerrero, dansıyla sosyal konulara dikkat çekmeyi amaçlıyor. Yaşadığı hayatı sorgulayan ve bundan dolayı yargılanan insanı anlatan ışık dolu gösteri Distopya 23-24 Şubat’ta İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu’nda seyirciyle buluşacak. Distopya’nın sanat yönetmeni ve koreografı olan Patricia, […]

Kendi jenerasyonunun en yetenekli ve yaratıcı dansçısı olarak uluslararası sahnede kendine yer açan Patricia Guerrero, dansıyla sosyal konulara dikkat çekmeyi amaçlıyor. Yaşadığı hayatı sorgulayan ve bundan dolayı yargılanan insanı anlatan ışık dolu gösteri Distopya 23-24 Şubat’ta İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu’nda seyirciyle buluşacak.

Distopya’nın sanat yönetmeni ve koreografı olan Patricia, sanatçıların pek çok kişiye rahatça ulaşabildiği için sosyal meselelere dikkat çekmeleri gerektiğine inanıyor. “Sayısız adaletsizlik karşısında toplumsal bir vicdan yaratmamız gerek” diyen Patricia gösterisini şu cümlelerle anlatıyor: “Toplumun ütopyaya doğru attığı her adım distopya üretir. Bu öykünün kahramanı, bireysel kişiliğin olumsuzlandığı, görünüşte ideal bir toplumda, yaşamış ve yaşamakta olduğu hayatı sorgular ve bu yaşamdan dolayı akla gelebilecek her şekilde yargılanır ve kötü muamele görür. Bu içerik derin ve rahatsız edici, ancak ışık ve güzellik dolu bir gösteri, seyircinin hikâyenin duygusal yükü ile el ele tutuşarak, flamenko, dans ve müziğin keyfini çıkarmasına izin verecek bir gösteri.” 

Projenin dramaturgluğunu Juan Dolores Caballero, müzik yönetmenliğini ise İspanyol müzisyen Dani de Morón üstleniyor.

23-24 Şubat tarihlerinde CRR’de gerçekleşecek gösterinin biletleri 130-100-70 ve 50 TL olarak CRR Konser Salonu Gişesi ve Biletix’ten temin edilebilir.

Patricia Guerrero Hakkında: 

Derin flamenko köklerine sahip Patricia Guerrero, henüz üç yaşında iken annesinin akademisinde  dans derslerine başlar. Klasik ve çağdaş dansın dışında diğer müzik türleri ve dansları da araştıran Patricia; 2011’de, Endülüs Flamenko Balesi’nin baş balerini seçilir. 2017’de En İyi Kadın Dansçı seçilen Patricia, 2021’de büyük proje “La Bella Otero”nun konuk dansçısı olarak atanır. İspanya Kültür Bakanlığı tarafından Ekim 2021’de Ulusal Dans Ödülü’ne layık görülen Patricia’nın, Distopya başta olmak üzere gerçekleştirdiği projeler farklı kurumlar tarafından ödüllendirilmiştir.