“Peki Mimarlar Ne Düşünüyor?” 17 Aralık’ta Borusan Contemporary’de

Borusan Contemporary’nin çağdaş sanat ile mimarlığı buluşturduğu “Peki Mimarlar Ne Düşünüyor?” etkinlik serisinin ikincisi 17 Aralık Cumartesi günü Perili Köşk’te düzenlenecek.

Eren Çıracı, Han Tümertekin, Oral Göktaş’ın konuk olacağı panelin moderatörlüğünü ise Dr. Emin Mahir Balcıoğlu ve Hibrit Mekanlar sergisi küratörü Dr. Necmi Sönmez üstleniyor.

Borusan Contemporary, güncel koleksiyon sergisi Hibrit Mekanlar paralelinde bir etkinlik serisini hayata geçiriyor. “Peki Mimarlar Ne Düşünüyor?” isimli seri, mimarinin perspektifinden yola çıkarak çağdaş sanatın ve mimarlığın evrildiği yeni süreçte mimarlarla sanatçılar arasındaki yakınlaşmada beliren ve daha önce gündeme gelmeyen, keşfedilmemiş alanlara ve ortak pratiklere odaklanmayı hedefliyor. Etkinlik serisinin ikinci oturumu 17 Aralık 2022’de Borusan Contemporary’nin Perili Köşk, Rumelihisarı adresinde gerçekleştirilecek.

“Peki Mimarlar Ne Düşünüyor?” etkinlik serisinin ikinci oturumunda, mimarların sanatsal içerik ile mekân ilişkilerini ele alırken verdikleri kararlarda sanatçılarla olan diyaloglarının nasıl geliştiği ve sanatçı ile mimar perspektiflerinin nasıl iç içe geçtiği incelenecek.

Mimari ve çağdaş sanat bağlamında akışkan, hibrit ve yeni bir görsel dil oluşturmanın gerekliliğinin ele alınacağı ikinci oturumun konukları mimari tasarım alanında uluslararası ölçekte hazırladıkları projelerle tanınan Eren Çıracı, Han Tümertekin ve Oral Göktaş olacak. Etkinliğin moderatörlüğünü ise Dr. Emin Mahir Balcıoğlu ve Hibrit Mekanlar sergisi küratörü Dr. Necmi Sönmez üstleniyor.

Zaman akışı:
  • 14.00-14.10: Dr. Necmi Sönmez’in hoş geldiniz konuşması ve Dr. Emin Mahir Balcıoğlu’nun kısa sunumu
  • 14.10-14.30: Eren Çıracı
  • 14.30-14.50: Han Tümertekin
  • 14.50-15.10: Oral Göktaş
  • 15.10-16.00: Soru & Yanıt