PenFest 25 Kasım’da başlıyor

Türkiye’nin ve dünyanın ilk kalem festivali olan PenFest, 25-27 Kasım 2022 tarihleri arasında Çırağan Sarayı’nda düzenlenecek.

penfest

Bu yıl 3. kez markakalem.com tarafından hazırlanan festival, prestij kalem markaları, koleksiyonerleri ve kalem tutkunlarının katılımıyla uluslararası bir organizasyona dönüşecek. İlk kez 2018 yılında gerçekleşen festivale pandemi sonrası yoğun ilgi bekleniyor.

Kalemin gizemli dünyasıyla buluşturan festival

Geçmiş festivallerde olduğu gibi bu yıl da edebiyat, politika, iş dünyasından özel ziyaretçileri ağırlayacak olan PenFest’te, kalem tasarımcılarının yaptığı eserler ve kalemin yolculuğunda hayat bulan yazı sanatları da yer alacak. Televizyoncu ve yazar Fatih Türkmenoğlu’nun moderatörlüğünde gerçekleşecek festivalde, ziyaretçileri kalem ve yazı arasındaki yolculuğa dair mini sohbetler ve yarışmalar bekliyor. Katılımcı firmaların kalem severler için hazırladığı sürprizlerle daha da renklenecek olan PenFest, yazı meraklıları için atölyeler ve birbirinden farklı mürekkep çeşitlerinin yer aldığı Mürekkep Bar’la ziyaretçilere farklı deneyimler sunma fırsatı verecek.

Esas yolculuk burada başlıyor…

Aynı zamanda festivalin ev sahipliğini yapan markakalem.com kurucusu Faruk Atalar; ‘’Kalem öyle bir dünya ki onu ancak onun büyüsüne kapılıp gidenler anlayabilir. Yıllardır kalemlerin o naif dokunuşlarını tanıyan biri olarak PenFest, bu rengârenk dünyanın; eşsiz kimyasını, dokusunu yakından görmek, hissetmek isteyenler için güzel bir fırsat’’ olduğunu söyledi. ‘’Her yaştan kalem tutkunlarının ilgiyle ziyaret ettiği ayrıcalıklı bir festival” olduğunun altını çizen Atalar, “Geçtiğimiz yıllarda gördüğümüz ilgiden dolayı bu yıl 3 güne çıkardığımız PenFest’i 3. kez yine aynı heyecanla düzenlemenin mutluluğunu yaşıyoruz’’ dedi.

Prestij kalem dünyasına yön verenler PenFest’de;

Festivale; Parker, Rotring, Pelikan, Faber-Castell, Calligart, Carens, Conklin, Cross, De Atramentis, Diplomat, e+m Germany, Esterbrook, Fabio Ricci, Flexbook, GalenLeather Co., Graf Von Faber-Castell, Han Pen, Keskin Color, Kaweco, Kilk, İhsan Özuysal, FP Design, Noodler’s, Nuuna, J.Herbin, Lamy, Moleskine,  Montegrappa, Monteverde USA, Ohto, Scrikss , Rhodia, Meteksan, Porsche Design, Platinum, Sheaffer, Steelpen, Stüdyo Ağaçkakan, Tibaldi, Tomoe River, TWSBI, Vav Leather, Visconti, Benu, Waterman, Waldmann, El Casco, Akif Gözcü, Tamenuri, Yazı Tükanı gibi ünlü kalem, defter ve mürekkep ürünleri markaları katılacak. Tasarım harikası özel seriler koleksiyonerlerle ve kalem tutkunlarıyla bir araya gelecek. Bunlara ek olarak birbirinden ünlü kalem markalarının Vintage ürünleri de Penfest’te ilk kez sergilenecek.

Detaylı bilgiye www.penfest.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz