Pentagram’dan yeni albüm turnesi

Pentagram, geçtiğimiz haftalarda yayımladığı yeni albümü Makina Elektrika’da yer alan, hem dinleyicilerin hem de müzik eleştirmenlerinin beğenisini kazanan yeni şarkılarını sahneye taşıyor.

2017 yılında çıkardığı Akustik albümü için grubun eski üyeleriyle tekrar bir araya gelen ve Hakan Utangaç (gitar, vokal), Ogün Sanlısoy (vokal), Murat İlkan (vokal), Gökalp Ergen (vokal); Demir Demirkan (gitar), Metin Türkcan (gitar); Cenk Ünnü (davul), Tarkan Gözübüyük (bas gitar) ve Ozan Tügen’den oluşan kadrosuyla sayısız konser veren Pentagram, el üstünde tuttukları bu birlikteliği sürdürmekte kararlı.

9 Eylül’de çıkan yeni albüm Makina Elektrika, grubun her döneminden izler taşıyor. Albümde vokalistlerin tek tek ve birlikte söyledikleri şarkıların yanı sıra Yavuz Çetin’e ithaf edilen Dünya yorumu ve Cliff Burton’a ithafen yeniden yorumlanan Metallica klasiği Seek and Destroy yer alıyor.

Konserlerinde her vokalin kendi döneminden şarkılarla sahne aldığı kronolojik bir repertuara yer veren Pentagram, yeni albümden şarkıları ilk kez sahneye taşıyacağı konserlerde dinleyicilerle buluşmak için sabırsızlanıyor.

İlk konser 8 Ekim’de Turkcell Vadi’de

Pentagram, Ekim ayındaki tam kadro yeni albüm turnesine 8 Ekim’de Turkcell Vadi’de vereceği konserle İstanbul’da başlıyor. Grup, 18 yaş sınırı bulunmayan bu konserde her yaştan dinleyicisiyle buluşmaya hazırlanıyor.

Turne; 9 Ekim Çorlu Pikap, 14 Ekim Eskişehir Milyon PH, 15 Ekim Ankara Milyon PH, 16 Ekim Kocaeli Hayal Kahvesi, 21 Ekim Bursa Milyon PH ve 22 Ekim İzmir HangOut PH konserleriyle devam edecek.

15 Ekim Ankara Konserinde Özel Konuk: Hazy Hill

Pentagram, turnenin 15 Ekim Cumartesi akşamı Milyon Performance Hall’da gerçekleşecek Ankara ayağında sahneyi Ankaralı kült heavy metal grubu Hazy Hill ile paylaşacak. 1988’de Ankara’da kurulan Hazy Hill, 1995 yılına kadar yurt içinde ve dışında birçok konser verdi ve EP’ler yayımladı. 2000 yılındaki 8800 adlı albümlerinden sonra sessizliğe gömülen Hazy Hill, Pentagram’dan önce sahne alacağı bu özel konserle tam 22 yıl sonra geri dönüyor.ri