‘Red Bull BC One Cypher’ başlıyor

Dünyanın en iyi break dansçılarını belirleyecek olan Red Bull BC One Cypher’ın Türkiye finali bu hafta sonu gerçekleşiyor.

Red Bull BC One Cypher

Her yıl 30’u aşkın ülkede en iyi break dansçıların seçildiği Red Bull BC One Cypher’ın Türkiye finali 10-11 Haziran’da İstanbul Alan Kadıköy’de düzenlenecek. Başvuruları RedBull.com adresi üzerinden gerçekleşen etkinliğin kazananları, Paris’teki dünya finaline katılmaya hak kazanacak.

30’u aşkın ülkede dünyanın en iyi B-Boy ve B-Girl’lerini belirlemek için düzenlenen ve küresel anlamda en prestijli breaking yarışması olarak kabul edilen Red Bull BC One Cypher’ın Türkiye finali bu hafta sonu gerçekleşiyor. İstanbul Alan Kadıköy’de gerçekleşecek olan etkinliğe katılım RedBull.com üzerinden yapılabiliyor. 10 Haziran’da ön elemeler ve atölye çalışmalarının yapılacağı organizasyonun kazananları 11 Haziran’da gerçekleşecek olan heyecanlı kapışmanın sonunda belirlenecek. B-Boy Fero, B-Girl AT ve B-Boy Menno gibi break dans dünyasının tanınan simalarının jüri koltuğunda oturduğu Red Bull BC One Cypher Türkiye finalinin şampiyonları, Ekim ayında Paris’teki dünya finaline katılma hakkını elde edecek.

Red Bull BC One Cypher Türkiye Finalleri Programı

10 Haziran Cumartesi

  • 12:00 Kapı açılış
  • 13:00 Workshop: B-Boy Menno – Yaratıcılık ve Floorwork
  • 14:15 Workshop: B-Girl AT – Dans ve Form
  • 15:25 Workshop: B-Boy Fero – Antrenman ve Strateji
  • 16:35 Berceste ile Performansın Ardındaki Mental Dayanıklılık ve Jürilerle Soru-Cevap
  • 18:40 Red Bull BC One Cypher Türkiye Elemeleri

11 Haziran Pazar

  • 16:00 Kapı açılış
  • 17:00 Red Bull BC One Cypher Türkiye Finali

Dünya Finali Ekim’de Paris’te

Türkiye’nin de dahil olduğu 30’u aşkın ülkede düzenlenen yarışma kapsamında, her ülkenin kazananları bu yıl Ekim ayında Paris’te gerçekleştirilecek dünya finaline katılmaya hak kazanacak.

2024 Olimpiyat Oyunları’na Hazırlık

Tüm dünyada hip-hop sokak kültürünün önemli unsurlarından sayılan dinamik ve akrobatik bir dans türü olan breaking, 1970’li yılların başında ABD’de başlayarak kısa zamanda tüm dünyada gençliği etkisi altına almasıyla biliniyor. Son yıllarda hem bir dans hem de bir spor dalı olarak öne çıkan breaking, şimdi de Uluslararası Olimpiyat Komitesi’nin onayıyla 2024 Paris Olimpiyat Oyunları’nda yeni bir kategori olarak yerini almaya hazırlanıyor. Bu zamana kadar sokak dansı olarak değerlendirilen breaking, 2018 yılında Arjantin’de düzenlenen Gençlik Olimpiyatları’nda yoğun ilgi görmesinin ardından Olimpiyat branşı olarak değerlendirmeye alınmıştı.