Rolls-Royce, Cullinan ‘Frozen Lakes’ otomobilini duyurdu

Rolls-Royce, Cullinan Frozen Lakes SUV’nin yeni özel versiyonunu tanıttı. Kışın büyüsüne ve ihtişamına adanmış yeni bir Ismarlama serisi sunuyor. Frozen Lake serisi, olağanüstü bir tasarımda sadece 14 adet Cullinan lüks SUV örneğini içeriyor. Ismarlama tasarımcılar, mühendisler ve zanaatkarlar, bu otomobillerin konseptini geliştirirken Sibirya ve Karelya’dan Karpatlar ve İsviçre Alpleri’ne kadar tüm bölgeye uzanan donmuş göllerin […]

Rolls-Royce, Cullinan Frozen Lakes SUV’nin yeni özel versiyonunu tanıttı. Kışın büyüsüne ve ihtişamına adanmış yeni bir Ismarlama serisi sunuyor.

Frozen Lake serisi, olağanüstü bir tasarımda sadece 14 adet Cullinan lüks SUV örneğini içeriyor.

Ismarlama tasarımcılar, mühendisler ve zanaatkarlar, bu otomobillerin konseptini geliştirirken Sibirya ve Karelya’dan Karpatlar ve İsviçre Alpleri’ne kadar tüm bölgeye uzanan donmuş göllerin atmosferinden ilham aldı.

Kabinde, sürücü ve yolcular, “Frozen Lkes” adının kazındığı ışıklı dekoratif basamak plakaları ile karşılanıyor. İç mekan iki renkte mevcuttur – kar beyazı Arktik Beyaz veya Turkuaz parlak turkuaz vurgulu Lacivert. 

Bu seri için ustalar, donmuş göllerin buz desenlerini yeniden üreten ön panel ve katlanır masaların özel bir tasarımını yarattılar. 

Buz kabuğunun yüzeyindeki çatlakları ustaca taklit eden çizgiler elle boyanır ve ardından şeffaf bir vernik tabakası ile kaplanır. Üç boyutlu bir etki elde etmek için, farklı tonlarda boya kullanılarak desenler çizilir. Her bir elemanı boyama işlemi iki hafta kadar sürer. 

Toplamda, her arabada bu tür beş kompozisyon kullanılır – her biri, performansın bütünlüğünü ve tutarlılığını korumak için aynı sanatçı tarafından kesin olarak tanımlanmış bir sırayla imzalanır.

Efsanevi yıldızlı gökyüzü kayan yıldız etkisi ile yeni bir yorumla karşımıza çıktı. Turkuaz tavan, buz çatlakları desenini yeniden üreten ve en az 18 saat süren bir işlem olan tamamen el yapımı olan Cracked Ice tasarımına sahiptir.

Ismarlama Tasarımcı Yohan Benchetrit şunları söyledi: “Bu proje, çocukluk anılarımı Fransız Alpleri’ne yaptığım gezilere geri getirdi. Bu kadar yakın kişisel bağ kurduğum projelerde çalışmaktan inanılmaz derecede memnunum. Bespoke’un bu kreasyonlarının, bu harika arabaların sahiplerinde de benzer sıcak duygular uyandıracağını umuyorum.