Rolls-Royce Spectre’in küresel testleri tamamlandı

Rolls-Royce Motor Cars, tamamen elektrikli otomobili Spectre’ın 2,5 milyon kilometrelik test sürecinin sonuçlandığını duyurdu.

Rolls-Royce Spectre

-40°C ile +50°C arasında değişen sıcaklıklara ve Kuzey Kutbu’ndaki kar, buzdan çöllere, yüksek dağ geçitlerine ve dünyanın mega şehirlerine kadar uzanan koşullarda marka, 120 yıllık tarihindeki en zorlu geliştirme sürecini  tamamladığını açıkladı.

Yolda, Spectre’ın  performansla ilgili işlevlerinin her biri, Rolls-Royce mühendisleri tarafından en ince ayrıntısına kadar gözlemlendi, analiz edildi ve ayarlandı.

Otomobili  test etmek için toplam 50.000 saatten fazla zaman harcandığını belirten Rolls-Royce  ‘’Life Style’’ analizi içeren ek bir test sürecine de tabi tutuldu.

Ek test programı, müşterilerin  mühendislerin yeni bir Rolls-Royce’a  getirilmesi muhtemel çok özel talepleri tahmin etmelerine,  nihai mühendislik ve moda deneyiminin uygun özellikleri ve tepkileri içermesini sağlamalarına olanak tanıyor. Mühendisler bu bilgiyi kullanarak, belirli bir alaka düzeyine sahip bir dizi değişkeni değerlendirdiler.

Bu test aynı zamanda, dört tekerlekten direksiyon gibi özelliklerin sınırlı alana sahip yollara ve mülk yaklaşımlarına erişim alanlarında gerekli manevra kabiliyeti avantajlarını sunmasını sağlamak için belirli şehir merkezi varış noktalarını da kapsar.

Benzer şekilde, Spectre’nin dünya çapında yerleştirileceği ortamlar göz önüne alındığında, önemli müşteri endişelerini ele alan çok sayıda statik test prosedürü gerçekleştirildi.