Sofi Tukker, 3 şehirde 3 ayrı konser için ülkemizde

Drinkee, Batshit gibi uluslararası hitlere imza atan, 2017’de Grammy’e aday gösterilen ikili, kısa sürede dans pistlerinin vazgeçilmez gruplarından biri oldu.

Sofi Tukker

Sophie Hawley-Weld ve Tucker Halpern’in güçlerini birleştirerek kurduğu Sofi Tukker, ‘The Wet Tennis’ tur kapsamında 3 ayrı şehirdeki 3 farklı konser için Epifoni organizasyonu ile ülkemize geliyor. Türk Dj ve prodüktör Mahmut Orhan ile birlikte kaydettikleri ‘Forgive Me’yi 4 Mart Cuma yayınlayan grup, 30 Eylül akşamı İstanbul’da KüçükÇiftlik Park’ta, 1 Ekim Ankara ODTÜ MD Vişnelik Çim Amfi’de ve 2 Ekim gecesi Bursa Nilüfer Balat Ormanı’nda sahne alacak. 90’ların house müziğinden ilham alan, jungle pop türünde uluslararası hitlere imza atan ikili, müzikseverlere dans dolu  unutulmaz bir akşam yaşatacak. Konserlerde Mahmut Orhan da konuk Dj olarak ekibe eşlik edecek.

Son zamanların en çok takip edilen dans-pop ikililerinden biri olan Sofi Tukker, Sophie Hawley-Weld ve Tucker Halpern’in birleşimiyle ortaya çıktı. Brown Üniversitesi’nde henüz öğrenciyken tanışan ikili, Sofi Tukker projeleriyle çıkardıkları “Drinkee” isimli çıkış parçalarıyla dünyaca üne kavuştu. 90’lar house ve jungle pop türlerini modern bir yorumla harmanlayan ikili Drinkee ile Spotify, Apple Music ve YouTube’da elli milyonu aşkın dinlendi. Yayınlandığı ilk günden itibaren kulüplerinin vazgeçilmezleri arasında yerini alan parça, efsaneleşen sözlerini ise Sophie Hawley-Weld’in üniversitede öğrendiği Portekizce bir şiirden aldı. Drinkee ve peş peşe çıkardıkları başarılı teklileri ilk albümleri Soft Animals’da bir araya getiren ikili, henüz ilk albümlerini çıkarmadan 2017 Grammy Ödülleri’nde En İyi Dans Parçası dalında Drinkee ile aday gösterildiler. Batshit, Johny, Best Friend ve Fuck They hitlerine imza atan Sofi Tukker, Ultra Records etiketli albümü Treehouse’ı 2018’de yayınladı. Pandemi boyunca yaptıkları canlı yayınlarla izleyici rekorları kıran Sofi Tukker, son şarkıları ‘Forgive Me’yi ünlü Türk Dj Mahmut Orhan ile kaydetti.