Tamino yeniden Gezgin Salon’un konuğu

Türkiye’de ilk defa 2018’de Salon İKSV’de konser veren ve 2022 yazında da +1 Sunar: Gezgin Salon Festivali’ndeki performansıyla seyirciyi büyüleyen Tamino, 18 Şubat’ta bir kez daha +1 Sunar: Gezgin Salon kapsamında Volkswagen Arena’da. Biletler 8 Aralık Perşembe günü başlayacak İKSV Lale Kartlılara özel öncelikli ve indirimli satışların ardından 9 Aralık Cuma Passo’da genel satışa açılacak.

tamino

+1 Sunar: Gezgin Salon Festivali’ndeki performansıyla ve sahnedeki varlığıyla seyircilere unutulmaz bir konser yaşatan Tamino, yoğun istek üzerine bir kez daha +1 coşkuyla Gezgin Salon’a konuk oluyor. Bu sefer Tamino’nun yeni albümüyle başrole yükseleceği konser, 18 Şubat’ta Volkswagen Arena’da gerçekleştirilecek.

Yaşının ötesinde bir bilgelik taşıyan “Indigo Night”, “Habibi” gibi şarkılarıyla dinleyenleriyle sıkı bir bağ kurmayı başaran Tamino’nun 23 Eylül’de piyasaya sürdüğü ikinci albümü “Sahar”ın yankıları büyüyerek devam ediyor. Mısır’ın en ünlü şarkıcılarından ve film yıldızlarından Muharrem Fouad’ın torunu olan Tamino, yine sınır tanımadığı ve zamansızlığa aday bu albümde kendi aile tarihçesi ile Ortadoğu ve Avrupa’nın folk ve rock müzik gelenekleri arasında seyahat ediyor.

İlk albümü “Amir”in uluslararası başarısını izleyen “Sahar”, Tamino’nun Antwerp’teki dairesinde doğdu. Gitar ve piyano çalmakta zaten usta olan sanatçının Suriyeli bir mültecinin eğitmenliğinde çalmaya başladığı ut, yazdığı yeni şarkılara ve yakaladığı melankolik evrene damgasını vurdu. Radiohead’in basçısı Colin Greenwood, prodüktör ve ses mühendisi PJ Maertens ve davulcu Ruben Vanhoutte de albüme katkı sundu.