Tiesto, İstanbul’a geliyor

Dünyanın sayılı disk jokeylerinden Tiesto, İstanbulluları coşturmaya geliyor. İşte detaylar…

Müzik dünyasının en ünlü dj’lerinden Tiesto, İstanbul’a geliyor. “The Greatest DJ Of All Times” ödülünü kazanan ve dünyanın en büyük müzik festivallerinde headliner olarak sahne alan Tiësto, 8 Ağustos’ta İstanbul Festivali kapsamında Festival Park Yenikapı’da hayranlarıyla buluşacak.

Tiesto konseri bileti satın almak için tıklayın.

Tiesto kimdir?

Tijs Michiel Verwest, bilinen adıyla Tiësto, 17 Ocak 1969’da Breda, Hollanda’da dünyaya geldi. Dünyaca ünlü bir trance DJ’i olan Tiësto, kariyerinde birçok takma isim kullanmış, bunlar arasında en çok tanınanı DJ Tiesto olduç Ancak, son çalışmalarında “DJ” etiketini kaldırarak sadece Tiësto adıyla sahne almaya başladı.

Tiësto, özellikle Delerium’un “Silence” parçasına yaptığı remix ve Samuel Barber’ın “Adagio for Strings” eserine getirdiği yorum ile tanınıyor. DJ Mag dergisi tarafından okuyucu oylamasıyla gerçekleştirilen DJ Top 100 sıralamasında 2013 yılında Avicii’nin ardından 4. sırada yer aldı. Ayrıca, Mix Mag tarafından yapılan oylamada “Tüm Zamanların En İyi DJ’i” ödülünü, oyların büyük çoğunluğunu alarak kazandı.

Tiësto, elektronik dans müziği dünyasında saygın bir yere sahip olup, kariyeri boyunca sayısız ödül kazanmış ve milyonlarca hayrana ulaştı.

1 Comment

Comments are closed.