Tiyatro keyfi DasDas’ta sürüyor

DasDas, bu hafta Toy İstanbul’un ‘Düğün Şarkıcısı’ oyununa ev sahipliği yaparken ‘TuzBiber Stand-Up’ komedi kulübünün komedyenleri eğlenceli dakikalar yaşatacak. DasDas’ın ilgiyle takip edilen prodüksiyonlarının yeni temsilleri ise tiyatroseverlerle buluşmaya devam edecek. Prömiyerinden bu yana kapalı gişe oynayan ‘Anadolu Efes Katkılarıyla: Zengin Mutfağı’ yeni haftada 24 Ocak akşamı 20.30’da DasDas Sahne’de olacak. Büyük usta Şener Şen’in tiyatro sahnesinde sanatseverlerle buluştuğu oyun, Cumhuriyet tarihinde […]

DasDas, bu hafta Toy İstanbul’un ‘Düğün Şarkıcısı’ oyununa ev sahipliği yaparken ‘TuzBiber Stand-Up’ komedi kulübünün komedyenleri eğlenceli dakikalar yaşatacak. DasDas’ın ilgiyle takip edilen prodüksiyonlarının yeni temsilleri ise tiyatroseverlerle buluşmaya devam edecek.

Prömiyerinden bu yana kapalı gişe oynayan ‘Anadolu Efes Katkılarıyla: Zengin Mutfağı’ yeni haftada 24 Ocak akşamı 20.30’da DasDas Sahne’de olacak. Büyük usta Şener Şen’in tiyatro sahnesinde sanatseverlerle buluştuğu oyun, Cumhuriyet tarihinde görülmüş en büyük işçi hareketinin zengin bir ailenin mutfağın yansımasını konu alıyor. Vasıf Öngören imzalı ‘Zengin Mutfağı’nın kadrosunda Şener Şen’e; Gizem Ergün, Kutay Sandıkçı, Onay Kaya ve Uğur Arda Başkan eşlik ediyor. ‘Zengin Mutfağı’ aynı zamanda 25 Ocak akşamı da DasDas Sahne’de izlenebilecek.

Binnur Kaya, Dolunay Soysert, Güven Kıraç ve Levent Ülgen gibi başarılı isimlerin rol aldığı ‘Vahşet Tanrısı’, tiyatroseverleri çocuklarının kavgası sonrasında uzlaşmak üzere bir araya gelen ebeveynlerin hikayesine tanıklık etmeye davet ediyor. Yasmina Reza’nın kaleminden çıkan ödüllü oyun, 26 Ocak ve 3 Şubat akşamları 20.30’da DasDas Sahne’de sergilenecek.

Seda Yüz bu hafta DasDas Mutfak ziyaretçilerini kahkahaya boğmaya geliyor. ‘TuzBiber Stand – Up’ komedi kulübünün ekibinden Yüz, eğlenceli şovuyla 26 Ocak akşamı 21.00’de DasDas Mutfak’ta olacak. Açılışı ise Caner Dağlı yapacak. 2 Şubat akşamı 21.00’de ise ‘TuzBiber Stand – Up’ komedyenlerinden MC: Caner Omur, Deniz Özturhan, Mustafa Sağır, Tuna Kalınsaz ve Utku Ergin komedi şovlarıyla DasDas Mutfak’ta keyifli bir geceye imza atacaklar.

DasDas Atölye aynı akşam 21.00’de yalnızların hikayesine ses verecek. Murat Gülsoy’un aynı adlı romanından uyarlanan ‘Anadolu Efes Mavi Sahne: Yalnızlar İçin Çok Özel Bir Hizmet’; Esra, Tuncay, Mirat ve diğerleri arasındaki bir kayboluş hikayesini Mirat’ın ağzından tiyatroseverlerle buluşturuyor. Ceren Boz, Nihan Işık, Sabahattin Yakut ve Ümit Erlim’in kadrosunda yer aldığı oyunu Nagihan Gürkan yönetiyor.

27 ve 28 Ocak akşamları 20.30’da DasDas Sahne’de Mert Fırat ve Nagihan Gürkan yönetmenliğindeki ‘Romeo & Juliet’ sahneleniyor. Shakespeare’in kült eseri, Ayberk Aladar, Barış Gönenen, Başak Kıvılcım Ertanoğlu, Can Avcı, Ceren Boz, Deniz Can Aktaş, Erdem Akakçe, Ertuğrul Gümrükçüoğlu, Hülya Gülşen, Naz Çağla Irmak, Onur Tanyeri, Sinan Gülşen ve Ümit Erlim’den oluşan zengin bir kadroyla DasDas Sahne’de hayat buluyor. ‘Romeo & Juliet’ aynı zamanda 4 Şubat akşamı 20.30’da DasDas Sahne’de oynanacak.

Nurgül Yeşilçay ve Afra Saraçoğlu’nun bu sezon prömiyer yapan Lulu Raczka imzalı oyunu ‘Bir Barda Bir Gece’ 29 Ocak günü 16.00 ve 21.00’de matine ve suare seanslarıyla DasDas Atölye’de olacak. Nagihan Gürkan yönetmenliğindeki oyun, kadınların her akşam başlayan elektrik kesintileri sırasında kayboldukları bir dünyada arkadaşını bulmak için bir bara giden üniformalı kız ile barın tek çalışanı bir kadının arasındaki gerilimin ve soru işaretlerinin hiç bitmediği bir geceye ışık tutuyor.

Aynı akşam 20.30’da DasDas Sahne’de Franz Kafka’nın ‘Dava’ adlı eserinin İngiliz yazar Tom Basden’ın kara mizah yüklü uyarlaması ‘Joseph K.’ sahnelenecek. Oyuncu kadrosunda Didem Balçın, Mert Fırat, Onur Dilber ve Özgün Aydın’ın buluştuğu oyunda Kafka’nın ölümsüz eseri modern dünyanın labirentlerine bırakılıyor.

29 Ocak akşamı 22.00’de DasDas Mutfak’ta ise Uyanıklar olacak. Sevilen grup beğenileri toplayan performanslarıyla DasDas ziyaretçileriyle buluşacak.

DasDas Çocuk’un sevilen tiyatro oyunlarından ‘Uyku Nereye Kaçar’, 30 Ocak günü 13.00’te minik izleyicilerini bekliyor. Ayrı zamanlarda yaşayıp aynı uykuya dalmanın hayalini kuran Pelin ve Berçem’in kaçan uykularının peşine düşmelerini anlatan, Alper Baytekin’in tasarlayıp yönettiği oyunda sahneyi Pelinsu Ekşioğlu ve Berçem Açığ paylaşıyor.

Aynı gün 17.00’de Ahsen Eroğlu ve Tunahan Çilingir’in rol aldığı ‘Ağaçtaki Kız’ DasDas Sahne’de tiyatroseverlerle buluşacak. Şebnem İşigüzel’in aynı adlı romanından sahneye İlksen Başarır tarafından uyarlanan ve yine Başarır tarafından yönetilen ‘Ağaçtaki Kız’, hayatını bir çınarın tepesinde devam ettirmeye karar veren Ağaçtaki Kız ve orada tanıştığı Yunus’un yaşadıklarına odaklanıyor.

Evren BingölGün KoperMert FıratNaz Çağla IrmakTülin Özen ve Pervin Bağdat’tan oluşan kadrosuyla ‘Anadolu Efes Katkılarıyla: Westend / Batının Sonu’ Eduard ve Charlotte’un lüks bir mahalledeki yeni evlerinde eski arkadaşlarını ve komşularını ağırladıkları geceyi merkezine alıyor. 31 Ocak akşamı 20.30’da DasDas Sahne’de sergilenecek oyunda izleyenlerin ön yargıları karakterlerin saatler geçtikçe yaşadıkları dönüşümler ve ortaya çıkan sırlarla alt üst olacak.

2 Şubat akşamı 21.00’de Nergis Öztürk’ün tek kişilik performansıyla övgüleri topladığı Toy İstanbul’un ‘Anadolu Efes Mavi Sahne: Düğün Şarkısı’ oyunu, DasDas Atölye’ye konuk olacak. Erdi Işık’ın yazdığı, Kayhan Berkin’in yönettiği oyun, BBG yarışmasında popüler olan ve sonrasında hızla popülerliğini kaybeden bir caz şarkıcısının düğün şarkıcısı olma hikayesini seyirciye aktaracak.

Oyunculuğu ve yönetmenliğinin yanı sıra sürdürdüğü müzik çalışmalarıyla da dikkat çeken Celal Kadri Kınoğlu, tenor saksafonuyla 3 Şubat akşamı 21.00’de DasDas Mutfak’a konuk oluyor. Gitarda Sinan Altıparmak, kontrbasta Umut Oymak’ın eşliğiyle ‘Celal Kadri Kınoğlu Trio’ müzikseverlere unutulmaz bir akşam yaşatacak.

Detaylı Program için: www.dasdas.com.tr

Bilet Satış: www.mobilet.com

24 OcakPazartesi20.30DasDas SahneAnadolu Efes Katkılarıyla: Zengin Mutfağı
25 OcakSalı20.30DasDas SahneZengin Mutfağı
26 OcakÇarşamba20.30DasDas SahneVahşet Tanrısı
26 OcakÇarşamba21.00DasDas MutfakTuzBiber Stand Up – Seda Yüz
26 OcakÇarşamba21.00DasDas AtölyeAnadolu Efes Mavi Sahne: Yalnızlar İçin Çok Özel Bir Hizmet
27 OcakPerşembe20.30DasDas SahneRomeo & Juliet
28 OcakCuma20.30DasDas SahneRomeo & Juliet
29 OcakCumartesi16.00DasDas AtölyeBir Barda Bir Gece
29 OcakCumartesi20.30DasDas SahneJoseph K.
29 OcakCumartesi21.00DasDas AtölyeBir Barda Bir Gece
29 OcakCumartesi22.00DasDas MutfakUyanıklar Konseri
30 OcakPazar13.00DasDas AtölyeUyku Nereye Kaçar?
30 OcakPazar17.00DasDas SahneAğaçtaki Kız
31 OcakPazartesi20.30DasDas SahneAnadolu Efes Katkılarıyla: Westend / Batının Sonu
2 ŞubatÇarşamba21.00DasDas AtölyeAnadolu Efes Mavi Sahne: Düğün Şarkıcısı
2 ŞubatÇarşamba21.00DasDas MutfakTuzBiber Stand Up – Caner Omur / Deniz Özturhan / Mustafa Sağır / Tuna Kalınsaz / Utku Ergin
3 ŞubatPerşembe20.30DasDas SahneVahşet Tanrısı
3 ŞubatPerşembe21.00DasDas MutfakCelal Kadri Kınoğlu Trio
4 ŞubatCuma20.30DasDas SahneRomeo & Juliet