Trakya Caz Festivali başladı

Traksev’in girişimleriyle, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Edirne Belediyesi, Edirne Vakıflar Bölge Müdürlüğü, Trakya Üniversitesi ve Zuhal Müzik katkılarıyla hazırlanan 1. Uluslararası Trakya Caz Festivali Edirne’de başladı.

11-13 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek olan Trakya Caz Festival’i “Thrace Quartet” konseriyle başladı. Tuluğ Tırpan, Serkan Çağrı, Mehmet Akatay, Guy Bernfeld’ın bir araya gelerek oluşturdukları “Thrace Quartet” 1. Uluslararası Trakya Caz Festivali’nde ilk kez sahne aldı. Serkan Çağrı bu buluşmanın festivale özel olduğunu dile getirdi.

Serkan Çağrı yaptığı konuşmada, Trakya’nın ilk caz festivaline özel hazırlanan bu projenin önümüzdeki günlerde dünyanın çeşitli yerlerinde konser vermeye hazırlandığını dile getirdi. Beste çalışmalarının yanı sıra Ahmet Nesimi’den Aşık Veysel’e kadar uzanan eserleri caz kompozisyonlarıyla yeniden yorumlayan Thrace Quartet dinleyicileri müziğin farklı boyutlarına taşıdı.

Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık konser sonunda sanatçılara plaket takdim etti. Vali Hüseyin Kürşat Kırbıyık Trakya Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı’nın her yıl düzenlediği sanat faaliyetlerinin hem ulusal hem de uluslararası arenada Edirne’ye ve Trakya’ya değer kattığını dile getirerek, çalışmalarından dolayı Traksev kurucu başkanı müzisyen Serkan Çağrı’yı ve ekibi tebrik etti.