Türkiye’nin dört bir tarafı Haziran’da sanata doyacak

Mobilet, Türkiye’nin pek çok ilinde katılımcıları kültürel, sosyal ve sportif etkinliklerle buluşturmayı sürdürüyor.

konser

Mobilette Yerin Hazır!” mottosu ve yenilenen yüzüyle kullanıcılarının sosyal yaşamlarına açılan kapı olmaya devam eden Mobilet; haziran ayı boyunca Ankara, Antalya, Bursa, Girne, Hakkâri, İzmir ve Konyada gerçekleşecek pek çok farklı etkinliği katılımcılarla buluşturuyor.

Kolay ve hızlı bilet satın almanın yanı sıra kullanıcıların tüm keşif, sosyal etkileşim ve paylaşım deneyimini tek bir platform üzerinden yaşayabilmelerine olanak vererek, yalnızca bilet satın alma değil bir sosyal paylaşım platformu da olan Mobilette haziran ayında da yeriniz hazır! Yenilenen yüzü ve Mobilette Yerin Hazır!” mottosuyla kullanıcılarını kültürel, sosyal ve sportif etkinliklerle buluşturmayı sürdüren Mobiletin Ankara, Antalya, Bursa, Girne, Hakkâri, İzmir ve Konyada öne çıkan etkinliklerinden bazıları şu şekilde;

Ankarada müzik ve tiyatro dolu akşamlar

Farklı ses rengiyle dikkatleri her zaman üzerine çeken ve müzikte sınırları, tarzları, kuralları dışlayan, kendini sadece “özgür bir müzisyen” olarak tanımlayan Cem Adrian, 1 Haziran Perşembe akşamı; herkesin kalbine dokunan şarkılarıyla Türk pop müziğinin güçlü yorumcu, besteci ve söz yazarı Candan Erçetin 2 Haziran Cuma akşamı; hayata dair her konuda güçlü, derin ve ironik sözlere sahip şarkıları, rockn roll, blues ve hip-hop çerçevesinde oluşturdukları müzikleriyle Adamlar 5 Haziran Pazartesi akşamı; 90lar ruhunu yaşatan, müziğini günümüz soundlarında güncelleyerek hep yeni ve taze şarkılarla gönüllerde taht kuran Türkçe pop dünyasının en sevilen vokallerinden Buray 8 Haziran Perşembe akşamı ve aşk şarkılarının sevilen ismi Ferhat Göçer 11 Haziran Pazar akşamı Ankara Atılım Üniversitesinde Ankaralı müzikseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Osmanlı döneminde padişahı tahttan indirme planları yapan ve halkı galeyana getirmek için tiyatroyu kullanmaya karar veren Şeref Paşa, bu amaçla Fransadan yarı Fransız yarı Türk Samuel Efendiyi getirterek, Edmond Rostand’ın Cyrano de Bergerac adlı oyununun sahnelenmesini ister. Ancak tiyatroların yakıldığı, oyuncuların sürgün edildiği bir dönemde oyuncu bulmak da oldukça zordur. Oyuncuları bulmak için görevlendirilen Sefer Paşa, oyun için Recai Efendinin topluluğunu bulacaktır. Uğur Saatçi tarafından kaleme alınan ve yönetmen koltuğunda Caner Karadağ’ın oturduğu Perde Sanat Tiyatrosunun iki perdelik komedisi “İstibdat Kumpanyası” 1 Haziran Cuma ve 13 Haziran Salı akşamı Actor Studio, 10 Haziran Cumartesi akşamı ise Devlet Tiyatroları Pursaklar Sahnesinde Ankaralı tiyatro severlerle buluşacak.

+1 ve IF Performance Hall organizasyonuyla Süper Müzik Fest 2-3-4 Haziranda Cernmodernde Ankaralı müzikseverlere unutulmayacak bir festival yaşatmaya hazırlanıyor. Festival kapsamında; 1999 yılında çıkardıkları ilk stüdyo albümleri Eski Köprünün Altında ile rock müziğe yeni ve kalıcı bir soluk getiren, vokal ve gitarda Kaan Tangöze, gitar ve geri vokalde Batuhan Mutlugil, bas gitar ve geri vokalde Ari Barokas, davulda Doğaç Titizden oluşan Türkçe rock dünyasının en köklü ekiplerinden DumanTutuşmuş Beraber”, Deli Kan”, Geri Ver” gibi şarkılarıyla dikkatleri üzerine çeken, ilk albümü “Merhem” ile eleştirmenler ve dinleyicilerden tam not alan son dönemin en güçlü kadın vokallerinden Melike Şahin; son yıllarda elektro pop müzik alanında harikalar yaratan FN; en melankolik ve hüzünlü anlarımıza eşlik eden şarkılarıyla tanıdığımız Çağan Şengül; son dönemin ses getiren alternatif müzik grubu Yüzyüzeyken Konuşuruz; sözü ve bestesi kendine ait şarkıları ve özgün yorumuyla alternatif müzik sahnesinin genç besteci ve yorumcularından  Sena Şener; 70li yılların saykodelik, funk ve soul şarkılarını günümüz müziği ile tekrar düzenleyerek sunan Hey! Douglas; 2012den bu yana yayımladıkları tekli ve kısa çalarlarla dikkatleri üzerine çeken indie rock ve dream popun yerli sahnedeki sevilen ekiplerinden The Away Days; Türkçe rap müziğin yetenekli kalemlerinden Hayki; 18 yıldır devam eden müzik yolculuğunda dilimize dolanan birçok şarkıya imza atan Pinhani; son dönemin güçlü rock sanatçıları arasında yer alan Fatma Turgut; Türkçe rap müziğin keskin kalemlerinden Ozbi ve bugüne kadar yayınladıkları stüdyo albümleriyle üretkenlik konusunda sınır tanımadıklarını gösteren 2008 yılında Fırat Külçek ve Kerem Feyzi tarafından kurulan alternatif rock’ın sevilen gruplarından Hedonutopia Ankaralı müzikseverlerle buluşacak.

Nazım Hikmet’in ölümünün 54. yıldönümü için Genco Erkal’ın uyarlayıp yönettiği “Yaşamaya Dair – Bursa Cezaevinden Mektuplar”, onuncu yılında bir kez daha tiyatro severlerle buluşuyor. Büyük ozanın Bursa Cezaevindeki yaşamına, eşi Piraye Hanıma olan tutkusuna, sürgün yılları ve vatan hasretine odaklanan oyunda, Nâzım Hikmetin aynı adlı destansı şiiri bir kez daha hayat bulurken, Genco Erkala sahnede usta tiyatrocu Tülay Günal eşlik ediyor. Gösterinin müzikleri Fazıl Say, Zülfü Livaneli, Cem Karaca, Tarık Öcal, Edip Akbayram, Tolga Çebi, Nadir Göktürk, Timur Selçuk imzası taşıyor.  “Yaşamaya Dair – Bursa Cezaevinden Mektuplar” 3 Haziran akşamı Yenimahalle Nazım Hikmet Kültür Merkezi Genco Erkal Salonunda tiyatro severlerle buluşacak.

Fransız caz popunun en gizemli ve en parlak yıldızlarından ZAZ “Organique Tour” kapsamında büyük Ankaralı müzikseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Puslu ve duygu yüklü sesi ile hayat verdiği Je veux”, Qué vendrà”, Si jamais joublie” ve On ira” şarkıları ile baş döndürücü bir başarı yakalayan sanatçı, yayınladığı albümleriyle 4 milyonun üzerinde satış rakamına ulaştı. Konservatuvar eğitimi boyunca keman, gitar ve piyano çalmayı da öğrenen ZAZ, müziğe folk, soul, caz ve blues müzik gruplarıyla adımını attı. Katılımcıların şarkıcının kendine has imgesini hissederek onun yaratıcılığının yeni derinliklerini keşfedebileceği performansı ile ZAZ, 14 Haziran Çarşamba akşamı Congresium Ankarada sevenleriyle buluşacak.

Maksim Galkin Antalyaya konuk oluyor

Son yıllarda birçok ülkede kapalı gişe sahne alan Maksim Galkin, komedyen, şovmen, sunucu ve müzisyen vasıflarıyla sevenleriyle birlikte heyecan ve eğlence dolu bir akşam geçirmek için İzmir ve Antalyalı sevenleriyle buluşmaya hazırlanıyor. Kendine has tarzı ve mizah anlayışı ile Rusya’nın en önemli sanatçılarından biri olan Maksim Galkin, ülkesinde ve dünya genelinde geniş bir hayran kitlesine sahip. Tiyatro, sinema ve dizi sektörlerinde önemli başarılara imza atan ünlü bir oyuncu, sunucu ve komedyen olan Galkin, doğaçmala ustalığı ile sergilediği gösterilerinde İki saati aşkın bir süre seyirciyi maksimum keyif seviyesinde tutmayı başarıyor. Maxim Galkin’in yeni programı izleyicilerine halkı gülümsetmenin farklı yollarının virtüöz bir dengesini sunuyor. Pop yıldızlarının parodileri, yeni şakalar, taze anekdotlar, çeşitli çağdaş sanatçıların imajında canlı şarkılar, Galkin’in kendisinin ironik monologları, dünya siyaseti hakkında “izin verilenin eşiğinde” dedikleri gibi keskin ve cesur düşünceler ve her birimizi endişelendiren her şeyi içinde barındıran bu keyifli performans ile Maksim Galkin, 3 Haziran Cumartesi akşamı Antalya Konyaaltı Açıkhava Tiyatrosu’na konuk olmaya hazırlanıyor.

Ses rengiyle fark yaratan Cem Adrian Girneye konuk oluyor

Farklı ses rengiyle dikkatleri her zaman üzerine çeken ve müzikte sınırları, tarzları, kuralları dışlayan, kendini sadece “özgür bir müzisyen” olarak tanımlayan Cem Adrian, sevenleriyle buluşmaya devam ediyor. Geçtiğimiz Ocak ayının sonlarında unutulmaz türküleri yorumladığı yeni albümü “Seçkiler 2”yi çıkartan Cem Adrian, Kıbrıslı sevenleriyle buluşmak için 10 Haziran Cumartesi akşamı Kıbrıs-Girne Açıkhava Tiyatrosuna konuk olacak. Sürprizlerle dolu sahne performansı ve hafızalardan silinmeyecek sesiyle Cem Adriana eşlik etmek için yerinizi şimdiden ayırtmayı unutmayın.

Müziğin sesi Bursadan yükseliyor

Yürekleri saran dokunaklı şarkıları ve güçlü vokaliyle Türkiye müzik sahnesinin sevilen isimlerinden Emre Aydın, Bursada sevenleriyle buluşmaya hazırlanıyor. Her bir şarkısıyla dinleyicilerine duygusal bir yolculuk yaşatan ve müziğiyle dinleyicisinin kalbine dokunmayı başaran Aydın, sevilen hitlerinin yanı sıra en yeni çalışmalarını da seslendireceği bu keyifli gecede dinleyicilerini hem tanıdık melodiler hem de sürprizlerle dolu müzikal bir yolculuğa çıkaracak. Emre Aydın’ın dokunaklı şarkılarının büyüsüne kapılmak, enerji dolu bir atmosferde şarkılara eşlik etmek ve unutulmaz bir gece yaşamak için 21 Haziran Çarşamba akşamı Bursa Kültürpark Açıkhava Tiyatrosundaki yerinizi şimdiden ayırmayı unutmayın.

Kendime Yalan Söyledim, ‘Ölürüm Hasretinle, ‘Anlayamazsın’ gibi birçok sevilen şarkıya imza atan gitarda Arif Erdem Ocak, bas gitarda İsmail Okan Özen, davulda Serter Karadeniz ve volkalde Tuna Velibaşoğlundan oluşan Seksendört, Bursalı müzikseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. 2005 yılında yayınladıkları ‘Ölürüm Hasretinle’ ile Türk rock müziğinin yakından takip edilen gruplarından biri haline gelen Seksendört, 2019 yılında solo kariyerlerine odaklanmak için ayrılma kararı almıştı. Geçtiğimiz yıl müzik üretimine kaldıkları yerden ve birlikte devam edeceklerini duyurarak sevenlerine büyük bir heyecan yaşatan Seksendört, 22 Haziran Perşembe akşamı Bursa Kültürpark Açıkhava Tiyatrosunda Bursalı müzikseverlerin karşısına çıkacak.

Bu sene 8. kez gerçekleşecek olan Nilüfer Caz Festivali, 8- 15 Haziran tarihleri arasında müzikseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Bu sene Tahayyül” teması altında gerçekleştirilecek festival, genç nesillere hayal kurmayı hatırlatma fikri etrafına konumlanıyor. 2016dan beri her yıl düzenlenen Nilüfer Caz Festivali bu yıl da yerli ve yabancı müzisyenlerin konserleri, farklı disiplinlerden konuşmacıların katılımıyla gerçekleşecek ilham veren panelleri ve çeşitli ilgi alanlarına yönelik tasarlanan atölye çalışmaları ile müzikseverleri bir araya getirecek. Festivalin açılışını, 8 Haziranda Türkiye caz sahnesinin önde gelen tecrübeli isimlerinden Fatih Erkoç ve Orta Doğu kökenlerini caz dörtlüsü formatıyla birleştirip kendine özgü bir hikâyeler yaratarak ortaya büyüleyici egzotik motifler çıkaran çok kültürlü müziğiyle Itamar Borochov, Balat Atatürk Ormanı’nda gerçekleşecek performanslarıyla yapacak. Festival kapsamında; Mert Pekduraner, Yemen Blues, Nova Norda, Kerem Görsev Trio & Elif Çağlar, GoGo Penguin, Guillaume Perret, Volkan Öktem, Jehan Barbur, Maya Perest ve Birkan Nasuhoğlu dinleyicilerle buluşacak.
Festivalde konserin yanı sıra çeşitli atölyelere ev sahipliği yapacak. Elif Çağlar, Caz Vokal Atölyesinde cazın en önemli unsuru olan doğaçlamaya odaklanarak bazı armoniler üzerine katılımcılarla keyifli çalışmalar yapacak. Volkan Öktem ise Davul Atölyesinde katılımcıları caz ritimlerinin bilinmeyen yönleriyle tanıştırarak müzikseverleri unutulmaz bir müzikal yolculuğa çıkaracak.

Korkuyu Beklerken” Hakkâride

Korkularından başka silahı olmayan bir adamın, silahları parçalanana kadar mücadele ettiği bir kavga. Usta edebiyatçı Oğuz Atay’ın kaleminden sahneye uyarlanan ve Doğukan Uludağ’ın yönetmen koltuğunda oturmasının yanı sıra tek kişilik performansı ile göz doldurduğu Korkuyu Beklerken” oyunu, 15 Haziran Perşembe akşamı Hakkâri Atatürk Kültür Merkezinde tiyatro severlerin karşısına çıkacak.

Genç piyanist ve besteci Evgeny Grinko göz alıcı performansı ile İzmirde

Bugüne dek 2 uzun, 6 kısa albüm yayınlayan ve duygusal besteleri ile kazandığı ününü ‘Valse’ adlı parçasıyla pekiştiren genç piyanist ve besteci Evgeny Grinko, hafızalardan silinmeyecek performanslarıyla İzmir’e geliyor. Türkiyede verdiği konserlerle kendine has bir dinleyici kitlesi yaratan, Valse, Jane Maryam, Serenade ve One Upon A Time gibi eşsiz eserlere sihirli parmaklarıyla hayat veren piyano dehası Evgeny Grinko; 22 Haziran Perşembe akşamı İzmir Kültürpark Açıkhava Tiyatrosuna konuk olacak.

Kariyerinde 25 yılı deviren Feridun Düzağaç Konyaya konuk oluyor

“Alev Alev”, “Beni Bırakma” ve “Dipteyim Sondayım Depresyondayım” gibi şarkılarıyla bilinen, sanat serüveninde çeyrek asrı geride bırakan Türkçe rock müziğin popüler ismi Feridun Düzağaç, Konyada sevenleriyle buluşmaya hazırlanıyor. Kariyeri boyunca kaleme aldığı birbirinden duygusal ve güçlü şarkılarıyla dinleyicilerine derin bir müzik yolculuğu sunan Düzağaç, melankolik sözleri, dokunaklı beste ve düzenlemeleri ile dinleyicisinin kalplerini titretmeye devam ediyor. Her bir şarkısında hayatın derinliklerine inen ve dinleyenleri hislerin en derinine dokunarak büyüleyen Feridun Düzağaç, 10 Haziran Cumartesi akşamı Konya Selçuklu Kongre Merkezi Anadolu Oditoryumunda müzik severlerle buluşacak.