Volkswagen Arena’da İbrahim Maalouf esti

Dünya ve Fransız müzik sahnesinde trompetin önde gelen isimleri arasında yer alan Lübnan asıllı Fransız müzisyen İbrahim Maalouf, Pozitif ve Pasión Turca iş birliğiyle hayranlarıyla buluştu. Altı yıllık bir aranın ardından, 16. albümü “Capacity to Love” turnesi kapsamında İstanbul’da hayranlarıyla buluşan trompet virtüözünün bu unutulmayacak performansına Volkswagen Arena’yı dolduran 5 bin kişi tanıklık etti.

Müzik kariyerine klasik müzik eğitimiyle başlayan ve henüz 20 yaşındayken birçok uluslararası klasik müzik yarışmasında birincilik kazanan İbrahim Maalouf, 2000’lerin başında pop, caz ve dünya müzik sahnelerinin önemli isimleri arasına adını yazdırmayı başardı. Yayımladığı birçok tekli ve albümle müzik listelerinde başı çeken Maalouf; Sting, Salif Keita, Amadou & Mariam, Lhasa de Sela gibi pek çok isimle de aynı sahneyi paylaştı. 2007’den bugüne kadar yayımladığı 15 albümde prodüktör, besteci ve aranjör rollerini de üstlenen başarılı virtüözün aynı zaman da birçok film müziği bestesinde de imzası bulunuyor.

Caz, rap, dünya ve Orta Doğu müzik türleri arasında gezinen sound’uyla ve kendine özgü stiliyle her konserinde dinleyicilerine yenilikler sunan trompet virtüözü İbrahim Maalouf, 16. albümü “Capacity to Love” turnesi kapsamında 29 Haziran akşamı Volkswagen Arena’da sevenleriyle buluştu. Sahnede kendisine Flavia Coelho’nun da eşlik ettiği bu unutulmayacak gecede Maalouf; El Mundo, Beirut, True Sorry gibi sevilen parçalarının yanı sıra yeni albümünden parçaları da ilk kez sahnede dinleyicilerinin beğenisine sundu. Pozitif ve Pasión Turca iş birliğiyle geçekleştirilen bu büyüleyici performansa Volkswagen Arena’yı dolduran 5 bin kişi tanıklık etti.