Volkswagen Arena’da Mayıs ayı etkinlikleri

Volkswagen Arena Mayıs ayında da birbirinden ünlü isimleri ağırlayacak. İşte Volkswagen Arena’nın Mayıs ayı programı.

volkswagen arena; Türkçe pop müziğinin en güçlü kadın temsilcilerinden Hadise, endüstriyel techno sahnesinin yeni fenomeni Klangkuenstler, Darüşşafaka Lassa’nın Fenerbahçe Beko’yu konuk edeceği Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi müsabakası, tarzı ve tavırlarıyla her zaman gözleri üzerine çekmeyi başaran Türkçe pop müziğinin sevilen isimlerinden Zeynep Bastık, sezonun en uzun soluklu etkinlik serisi Urban Fundraising Festival’in açılış etkinliği “This is BeeGee” ve KREK Tiyatro’nun ilgiyle takip edilen oyunu “Dünyada Karşılaşmış Gibi”yi Mayıs ayı boyunca sahnesinde ağırlamaya hazırlanıyor.

Sahne performansı ve şarkıları ile fark yaratan, Türkçe pop müziğinin en güçlü kadın temsilcilerinden Hadise 5 Mayıs Cuma akşamı Volkswagen Arena’nın göz alıcı atmosferinde sevenleriyle buluşmaya hazırlanıyor. Müzikteki başarılarının yanı sıra kariyeri boyunca ulusal ve uluslararası pek çok sosyal sorumluluk projesinde gönüllü olarak yer alan sanatçı bu kez depremde ebeveynlerini kaybeden öğrenciler için sahnede olacak. Türk Eğitim Derneği (TED) tarafından organize edilen ve bilet gelirleri, depremde ebeveyn kaybı yaşayan çocuklar için “Deprem Geleceğimizi Yıkmasın” kampanyasına bağışlanacak bu anlamlı gecenin biletlerine Biletix ve Bubilet üzerinden ulaşabilirsiniz.

Endüstriyel techno sahnesinin yeni fenomeni Klangkuenstler, 6 Mayıs Cumartesi akşamı Jeton Records sunumu ile Volkswagen Arena’nın göz alıcı atmosferine konuk olmaya hazırlanıyor. 1990 ve 2000’lerin başlarını modern bir dokunuşla birleştirerek geri getirdiği güçlü ve kışkırtıcı endüstriyel sound’u, atmosferik altyapılar ile birleştirerek techno sahnesinin önde gelen prodüktörleri arasında yerini alan Klangkuenstler, dünyanın en önemli festival ve kulüplerinde “sold-out” şovlar yapmayı sürdürüyor. İç dünyasındaki yaratıcılığı öfke, melankoli ve umut barındıran parçalarıyla yansıtmayı başaran Klangkuenstler, Jeton’a özgü ses ve ışık enstalasyonu ile Volkswagen Arena’nın büyüleyici atmosferinde katılımcılara unutulmaz bir gece yaşatmaya hazırlanıyor. Lokal sahnemizle sınırlı kalmayarak, ülkemizi uluslararası platformda en iyi temsil eden Türk DJ/Prodüktör ve Jeton Records`un kurucusu Ferhat Albayrak, yeni neslin yetenekli artistlerinden CØRE ve Jeton’un yeni yeteneği HSKA b2b’nin setleri ile geceye ev sahipliği yapacağı bu sıra dışı performansın biletlerine Bugece ve Biletino üzerinden ulaşabilirsiniz.

Tarzı ve tavırlarıyla her zaman gözleri üzerine çekmeyi başaran Türkçe pop müziğinin sevilen isimlerinden Zeynep Bastık, 12 Mayıs’ta Volkswagen Arena’nın göz alıcı atmosferinde sevenleriyle buluşmaya hazırlanıyor. 2021 yılında çıkardığı ilk albümü “Zeynodisco”nun yanı sıra yayınladığı birçok tekliyle adından söz ettiren Bastık, geçtiğimiz yaz yayınladığı “Ara” parçası ile tüm yaza damgasını vurmayı başardı. AA Events organizasyonu ile gerçekleşecek ve Bastık’ın muhteşem sahne şovunun yanı sıra özel bir repertuvar ile sahnede olacağı bu unutulmayacak performansın bir parçası olmak için yerinizi şimdiden ayırtmayı unutmayın. Bu özel akşamın biletlerine iticket üzerinden ulaşabilirsiniz.

İmzaladığı isim sponsorluk antlaşmasıyla 2022-23 ve 2023-24 sezonunda oynayacağı tüm maçlarda parkeye “Darüşşafaka Lassa” ismiyle çıkacak olan Darüşşafaka Basketbol Takımı nefes kesen müsabakaları ile Volkswagen Arena’da basketbol severlerle buluşmaya devam ediyor. Türkiye Sigorta Basketbol Süper Liginde play-off hedefiyle yoluna devam eden Darüşşafaka Lassa, mayıs ayı içinde Fenerbahçe Beko’yu Volkswagen Arena’da konuk etmeye hazırlanıyor. Takımların kıyasıya mücadelesine sahne olacak bu adrenalin dolu karşılaşmanın bir parçası olmak için yerinizi şimdiden ayırtmayı unutmayın. Müsabakanın biletlerine önümüzdeki günlerde Mobilet üzerinden ulaşabilirsiniz.

Sezonun en uzun soluklu etkinlik serisi Urban Fundraising Festival 20 Mayıs Cumartesi günü gerçekleşecek ilk etkinliği “This is BeeGee” ile Volkswagen Arena’nın gerçeküstü atmosferinde başlıyor. Ülkemizde meydana gelen depremlerden ağır zarar görmüş Besni-Adıyaman’da kurulacak “Ekolojik Model Okulların” yapımına destek olmak ve afetzede çocuklara yardımcı olmak amacıyla düzenlenen festival; özenle seçtiği parçalarla setlerine renk ve hayat katan BeeGee ile startını verecek.  Performanslarında melodik techno ve progressive house tarzına yer veren Beegee’nin, FG 93.8 sunumuyla setin başında olacağı bu unutulmayacak gecenin bir parçası olmak için yerinizi şimdiden ayırtmayı unutmayın. Etkinliğin biletlerine FGTickets, Bugece, Biletino ve Biletix üzerinden ulaşabilirsiniz.

KREK Tiyatro’nun yoğun ilgi gören Afife Jale ödüllü oyunu “Dünyada Karşılaşmış Gibi” dördüncü sezonunda da Volkswagen Arena’da. Yönetmen koltuğunda KREK’in kurucusu Berkun Oya’nın oturduğu; oyuncu kadrosunda tiyatro sahnesinin deneyimli isimleri Alican Yücesoy, Defne Kayalar, Fatih Artman, Okan Yalabık, Öner Erkan, Serkan Keskin ve Settar Tanrıöğen’in yer aldığı “Dünyada Karşılaşmış Gibi” sıra dışı sahne tasarımı ve zekice işlenmiş senaryosuyla, Pozitif iş birliği ile sezonun son oyunlarıyla Volkswagen Arena’da tiyatro severlerle buluşacak. 24 Mayıs’ta matine ve suare gösterimleriyle gerçekleşecek etkinliğin biletlerine önümüzdeki günlerde Mobilet üzerinden ulaşabilirsiniz.

Volkswagen Arena’nın gerçeküstü atmosferinde deneyimlenebilecek etkinliklerle ilgili detaylı bilgi için https://www.vwarena.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.