Yasmin Levy yeniden İstanbul’da

Ladino müziğinin sıra dışı yorumcusu olarak kabul edilen ve müzikal yolculuğunda Türkiye’ye ait ezgileri de kullanan Yasmin Levy, Zorlu PSM ve Piu Entertainment organizasyonuyla 8 Haziran akşamı Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde eşsiz bir konsere imza atmaya hazırlanıyor.

Yasmin Levy, yıllara dayanan ustalığı ve farklı türleri harmanladığı etkileyici sesi ile Zorlu PSM ve Piu Entertainment organizasyonuyla Türkiye’deki müzikseverlerle buluşmak için gün sayıyor. BuikaÖmer Faruk Tekbilek, Enrico MaciasYiannis KotsirasEleni VitalyNatacha AtlasMontse KortesKubat ve İbrahim Tatlıses gibi birçok isimle çalışan Yasmin Levy, farklı müzik kültürlerini harmanladığı büyüleci şarkılarıyla 8 Haziran Çarşamba akşamı saat 21:00’da Zorlu PSM ve Piu Entertainment organizasyonuyla Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde dinleyicileriyle buluşacak.

Latin ve Sefarad müziğinden İspanyol flamenkosuna Arjantin tangosundan Portekiz fadosuna kadar dünyanın farklı coğrafyalarından müzikleri kendi özgün müzik yolculuğunda harmanlayan, Türk yaylı çalgılarının zengin tonları ile flamenko gitarının tutkulu sesini buluşturan Yasmin Levy, viyolonsel, piyano gibi batı müziği enstrümanlarıyla doğunun ritimlerini harmanlayarak benzersiz tarzını oluşturuyor. Altı yaşındayken piyano çalmayı öğrenen ve 21 yaşında ilk kez izleyici karşısına çıkan Yasmin Levy, WOMEX 2002’de ilk kez uluslararası arenada boy gösterdi. İlk albümü Romance&Yasmin, Manisalı bir Sefarad olan ve hayatını Sefarad müziğini korumaya adayan babası Yitzhak Levy’e bir saygı duruşu niteliğindeydi.

Yasmin Levy konserinin biletleri passo.com.tr ve biletix.com üzerinden satışta.

Bilet Fiyatları:

1. Kategori Fiyat: ₺750,00

2. Kategori Fiyat: ₺595,00

3. Kategori Fiyat: ₺445,00

4. Kategori Fiyat: ₺345,00

5. Kategori Fiyat: ₺245,00

6. Kategori Fiyat: ₺145,00