Yazın ateşi Türkiye’nin dört bir tarafında

Mobilet, Türkiye’nin pek çok ilinde katılımcıları kültürel, sosyal ve sportif etkinliklerle buluşturmayı sürdürüyor.

nilüfer caz festivali

Mobilette Yerin Hazır!” mottosu ve yenilenen yüzüyle kullanıcılarının sosyal yaşamlarına açılan kapı olmaya devam eden Mobilet; yaz ayları boyunca Ankara, Antalya, Bursa, Girne ve İzmirde gerçekleşecek pek çok farklı etkinliği katılımcılarla buluşturarak yazın enerjilerine enerji katmaya hazırlanıyor.

Kolay ve hızlı bilet satın almanın yanı sıra kullanıcıların tüm keşif, sosyal etkileşim ve paylaşım deneyimini tek bir platform üzerinden yaşayabilmelerine olanak vererek yalnızca bilet satın alma değil bir sosyal paylaşım platformu da olan Mobilette nisan ayında da yeriniz hazır! Yenilenen yüzü ve Mobilette Yerin Hazır!” mottosuyla kullanıcılarını kültürel, sosyal ve sportif etkinliklerle buluşturmayı sürdüren Mobiletin Ankara, Antalya, Bursa, Girne ve İzmirde öne çıkan yaz ayı etkinliklerinden bazıları şu şekilde;

Ankarada müzik dolu akşamlar

Farklı ses rengiyle dikkatleri her zaman üzerine çeken ve müzikte sınırları, tarzları, kuralları dışlayan, kendini sadece “özgür bir müzisyen” olarak tanımlayan Cem Adrian, 1 Haziran Perşembe akşamı; herkesin kalbine dokunan şarkılarıyla Türk pop müziğinin güçlü yorumcu, besteci ve söz yazarı Candan Erçetin 2 Haziran Cuma akşamı; hayata dair her konuda güçlü, derin ve ironik sözlere sahip şarkıları, rockn roll, blues ve hip-hop çerçevesinde oluşturdukları müzikleriyle Adamlar 5 Haziran Pazartesi akşamı; 90lar ruhunu yaşatan, müziğini günümüz soundlarında güncelleyerek hep yeni ve taze şarkılarla gönüllerde taht kuran Türkçe pop dünyasının en sevilen vokallerinden Buray 8 Haziran Perşembe akşamı ve aşk şarkılarının sevilen ismi Ferhat Göçer 11 Haziran Pazar akşamı Ankara Atılım Üniversitesinde Ankaralı müzikseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Bu sene sahnelerdeki 30’uncu yılını kutlayan, Türkiyenin pop müziği sahnesine iz bırakan unutulmaz şarkılara imza atan ve güçlü sesiyle halen ülkenin en iyi yorumcularından biri olarak anılan Levent Yüksel 24 Haziran Cumartesi akşamı; 2015 yılında yayınladığı ve aynı yıl radyo ve televizyonlarda liste başı olan Miş Miş” Türk pop müziği sahnesinde dikkatleri üzerine çeken, dans-pop tarzındaki şarkılarıyla sahnelerin sevilen ismi Simge Sağın 8 Temmuz Cumartesi akşamı; hayranları tarafından modern çağın ozanı olarak nitelendirilen ve dinleyicilerine makam müziği ve Anadolu halk ezgilerinin synth ve urban pop ile harmanlandığı etkileyici bir müzik yelpazesi sunan Mabel Matiz 14 Temmuz Cuma akşamı ve protest tavrı, parlak sesi ve hisli vokaliyle söylediği şarkılar, yankılandığı festivaller ve remiks versiyonları aracılığıyla uzun yıllardır dünyada da geniş yankı bulan Türkiye müzik tarihinin yaşayan efsanesi Selda Bağcan 29 Temmuz Cumartesi akşamı IF Armada açık hava konserleri kapsamında Armada Alışveriş Merkezinde müzikseverlerin karşısında olacak.

+1 ve IF Performance Hall organizasyonuyla Süper Müzik Fest 2-3-4 Haziranda Cernmodernde Ankaları müzikseverlere unutulmayacak bir festival yaşatmaya hazırlanıyor. Festival kapsamında; 1999 yılında çıkardıkları ilk stüdyo albümleri Eski Köprünün Altında ile rock müziğe yeni ve kalıcı bir soluk getiren, vokal ve gitarda Kaan Tangöze, gitar ve geri vokalde Batuhan Mutlugil, bas gitar ve geri vokalde Ari Barokas, davulda Doğaç Titizden oluşan Türkçe rock dünyasının en köklü ekiplerinden DumanTutuşmuş Beraber”, Deli Kan”, Geri Ver” gibi şarkılarıyla dikkatleri üzerine çeken, ilk albümü “Merhem” ile eleştirmenler ve dinleyicilerden tam not alan son dönemin en güçlü kadın vokallerinden Melike Şahin; Son yıllarda elektro pop müzik alanında harikalar yaratan FN; en melankolik ve hüzünlü anlarımıza eşlik eden şarkılarıyla tanıdığımız Çağan Şengül; son dönemin ses getiren alternatif müzik grubu Yüzyüzeyken Konuşuruz; sözü ve bestesi kendine ait şarkıları ve özgün yorumuyla Alternatif müzik sahnesinin genç besteci ve yorumcularından  Sena Şener; 70li yılların saykodelik, funk ve soul şarkılarını günümüz müziği ile tekrar düzenleyerek sunan Hey! Douglas; 2012den bu yana yayımladıkları tekli ve kısa çalarlarla dikkatleri üzerine çeken indie rock ve dream popun yerli sahnedeki sevilen ekiplerinden The Away Days; Türkçe rap müziğin yetenekli kalemlerinden Hayki; 18 yıldır devam eden müzik yolculuğunda dilimize dolanan birçok şarkıya imza atan Pinhani; son dönemin güçlü rock sanatçıları arasında yer alan Fatma Turgut; Türkçe rap müziğin keskin kalemlerinden Ozbi ve bugüne kadar yayınladıkları stüdyo albümleriyle üretkenlik konusunda sınır tanımadıklarını gösteren 2008 yılında Fırat Külçek ve Kerem Feyzi tarafından kurulan alternatif rock’ın sevilen gruplarından Hedonutopia Ankaralı müzikseverlerle buluşacak.

per Müzik Fest Konser Programı

2 Haziran Cuma, 12.00
Duman
Melike Şahin
Köfn
Çağan Şengül

3 Haziran Cumartesi, 12.00
YYK
Sena Şener
Hey Douglas
The Away Days
Hayki

4 Haziran Pazar, 12.00           
Pinhani
Fatma Turgut
Ozbi
Hedonutopia

Maksim Galkin Antalyalılarla buluşacak

Son yıllarda birçok ülkede kapalı gişe sahne alan Maksim Galkin, komedyen, şovmen, sunucu ve müzisyen vasıflarıyla sevenleriyle birlikte heyecan ve eğlence dolu bir akşam geçirmek için Türkiyede ilk defa Antalyalı sevenleriyle buluşmaya hazırlanıyor. Kendine has tarzı ve mizah anlayışı ile Rusya’nın en önemli sanatçılarından biri olan Maksim Galkin, ülkesinde ve dünya genelinde geniş bir hayran kitlesine sahip. Tiyatro, sinema ve dizi sektörlerinde önemli başarılara imza atan ünlü bir oyuncu, sunucu ve komedyenolan Galkin, doğaçmala ustalığı ile sergilediği gösterilerinde İki saati aşkın bir süre seyirciyi maksimum keyif seviyesinde tutmayı başarıyor.  Maxim Galkin’in yeni programı izleyicilerine halkı gülümsetmenin farklı yollarının virtüöz bir dengesini sunuyor. Pop yıldızlarının parodileri, yeni şakalar, taze anekdotlar, çeşitli çağdaş sanatçıların imajında canlı şarkılar, Galkin’in kendisinin ironik monologları, dünya siyaseti hakkında “izin verilenin eşiğinde” dedikleri gibi keskin ve cesur düşünceler ve her birimizi endişelendiren her şeyi içinde barındıran bu keyifli performans ile Maksim Galkin, 3 Haziran Cumartesi akşamı Antalya Konyaaltı Açıkhava Tiyatrosuna konuk olmaya hazırlanıyor.

Ses rengiyle fark yaratan Cem Adrian Girneye konuk oluyor

Farklı ses rengiyle dikkatleri her zaman üzerine çeken ve müzikte sınırları, tarzları, kuralları dışlayan, kendini sadece “özgür bir müzisyen” olarak tanımlayan Cem Adrian, sevenleriyle buluşmaya devam ediyor. Geçtiğimiz Ocak ayının sonlarında unutulmaz türküleri yorumladığı yeni albümü “Seçkiler 2”yi çıkartan Cem Adrian Kıbrıslı sevenleriyle buluşmak için 10 Haziran Cumartesi akşamı Kıbrıs-Girne Açıkhava Tiyatrosuna konuk olacak. Sürprizlerle dolu sahne performansı ve hafızalardan silinmeyecek sesiyle Cem Adriana eşlik etmek için yerinizi şimdiden ayırtmayı unutmayın.

Müzik, tiyatro, dans ve çok daha fazlası İzmir Kültür Parkda

İzmirliler haziran ayını komedinin ustalarıyla karşılıyor. 1 ve 2 Haziranda İzmir Kültürpark Açık Hava Sahnesi, Güldür Güldür Show ekibini ağırlayamaya hazırlanıyor. Günlük hayatın sıradan konularına farklı bir bakış açısı ile yaklaşan Güldür Güldür Show, aileden aşka, şöhretten teknolojiye, futboldan arkadaşlığa birçok konuya yine kendi mizah anlayışı ile yeni yaklaşımlar ve çözümleri ile kahkahanın adresi olmaya devam ediyor.

Son yıllarda birçok ülkede kapalı gişe sahne alan Maksim Galkin, komedyen, şovmen, sunucu ve müzisyen vasıflarıyla sevenleriyle birlikte heyecan ve eğlence dolu bir akşam geçirmek için İzmirli sevenleriyle buluşmaya hazırlanıyor. Kendine has tarzı ve mizah anlayışı ile Rusya’nın en önemli sanatçılarından biri olan Maksim Galkin, ülkesinde ve dünya genelinde geniş bir hayran kitlesine sahip.  Maxim Galkin’in yeni programı izleyicilerine halkı gülümsetmenin farklı yollarının virtüöz bir dengesini sunuyor. Pop yıldızlarının parodileri, yeni şakalar, taze anekdotlar, çeşitli çağdaş sanatçıların imajında canlı şarkılar, Galkin’in kendisinin ironik monologları, dünya siyaseti hakkında “izin verilenin eşiğinde” dedikleri gibi keskin ve cesur düşünceler ve her birimizi endişelendiren her şeyi içinde barındıran bu keyifli performans ile Maksim Galkin, 3 Haziran Pazar akşamı İzmir Kültür Park Açıkhava Tiyatrosuna konuk olmaya hazırlanıyor.

Kalaslarından dekor, heveslerinden oyun yapmak üzere yola çıkmış iki cüretkâr oyuncu, kendilerine kurban olarak Shakespeare’in başyapıtı Hamlet’i seçmişlerdir. Can siperane bir cesaretle seyircinin önünde buna yeltenirler ama kısa sürede temsil can havline dönüşür. Biri, oyunculuk için istediği ortamı bulamadığı anlaşılan Shakespeare uzmanı gibi davranan yarım porsiyon aktör; diğeri de şarkı söyleme hevesiyle sürekli müzikallerden dem vuran bir şaşkın… Eli yüzü düzgün, başı sonu belli, dört başı mamur, babalar gibi bir Hamlet düşlerlerken, ortaya çıkan kepazelik “Bir Baba Hamlet”e dönüşür. Sebastian Seidel’in özgün metni, Yücel Erten’in usta işi çevirisi ve Baba Sahne’nin babacan yorumuyla bu toprakların tiyatro geleneğine de göz kırpan “Bir Baba Hamlet“, 8 Haziran Perşembe akşamı İzmir Kültürpark Açıkhava Tiyatrosunda İzmirli tiyatroseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Kaynağını Anadolunun binlerce yıllık mitolojik ve kültürel tarihinden alan, hemen her yöreden 3000 halk dansı figürü ve halk müziğini barındıran Anadolu Ateşi”, 85 ülkede, 3500 gösteri ile 20 milyondan fazla seyirciye ulaştı.  Doğu ile batı kültürlerinin buluşmasını hedefleyen, evrensel barış mesajları veren bir dans portresi olan “Anadolu Ateşi”, 9 Haziran Pazar akşamı İzmir Kültürpark Açık Hava Sahnesinde İzmirlilere unutulmaz bir gece yaşatmaya hazırlanıyor.

Müzik kariyerine 1990’lı yıllarda başlayan ve ismini Türkiye’nin önde gelen arabesk müzik sanatçıları arasına yazdıran Hakan Altun, kariyeri boyunca birçok başarılı albüm ve şarkıya imza attı. Arabesk müziğin duygusal ve romantik yapısını başarıyla yansıtan sanatçı, şarkılarında sıklıkla aşk, ayrılık ve özlem temalarını işlemektedir. Eserlerinin duygusal ve romantik yapısıyla müzikseverlerin kalbinde sarsılmaz bir yer edinen ve arabesk müziğe yaptığı katkılar Türk müziği için önemli bir yere sahip olan Hakan Altun, 14 Haziran Çarşamba akşamı İzmir Kültürpark Açıkhava Tiyatrosunda sevenleriyle buluşmaya hazırlanıyor.

Çocuklarını bir uçak kazasında kaybetmiş olan bir ailenin, hırsızlık yaparken yakaladığı torunu ile bağlarını kopartmasıyla başlayan hikâye, yıllar sonra, hastalanan büyükannenin torununu son kez görmek isteğini konu alır. Ancak dede, torunun nerede olduğunu bilmediği için bir dilek tut derneğine eşinin bu isteğinin yerine getirilmesi için torun rolü oynayacak birileri bulması için başvurur. Kendisine oynanan bu oyunu sorgulamadan kabul eden ve bir yalan içinde yaşamayı acı gerçeğe yeğleyen büyükannenin dünyası, gerçek torunun boy göstermesiyle yıkılacaktır. Türkiye tiyatrosunun usta isimleri Nevra Serezli ve Gökhan Meteyi bir araya getiren Ağaçlar Ayakta Ölür”, 20 Temmuz Perşembe akşamı İzmir Kültürpark Açıkhava Tiyatrosunda tiyatroseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Tahayyül” temasıyla 8. Nilüfer Caz Festivali 8 Haziranda başlıyor

Bu sene 8. kez gerçekleşecek olan Nilüfer Caz Festivali, 8- 15 Haziran tarihleri arasında müzikseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Bu sene Tahayyül” teması altında gerçekleştirilecek festival, genç nesillere hayal kurmayı hatırlatma fikri etrafına konumlanıyor. 2016dan beri her yıl düzenlenen Nilüfer Caz Festivali bu yıl da yerli ve yabancı müzisyenlerin konserleri, farklı disiplinlerden konuşmacıların katılımıyla gerçekleşecek ilham veren panelleri ve çeşitli ilgi alanlarına yönelik tasarlanan atölye çalışmaları ile müzikseverleri bir araya getirecek. Festivalin açılışını, 8 Haziranda Türkiye caz sahnesinin önde gelen tecrübeli isimlerinden Fatih Erkoç ve Orta Doğu kökenlerini caz dörtlüsü formatıyla birleştirip kendine özgü bir hikâyeler yaratarak ortaya büyüleyici egzotik motifler çıkaran çok kültürlü müziğiyle Itamar Borochov, Balat Atatürk Ormanı’nda gerçekleşecek performanslarıyla yapacak. Festival kapsamında; Mert Pekduraner, Yemen Blues, Nova Norda, Kerem Görsev Trio & Elif Çağlar, GoGo Penguin, Guillaume Perret, Volkan Öktem, Jehan Barbur, Maya Perest ve Birkan Nasuhoğlu dinleyicilerle buluşacak.
Festivalde konserin yanı sıra çeşitli atölyelere ev sahipliği yapacak. Elif Çağlar, Caz Vokal Atölyesinde cazın en önemli unsuru olan doğaçlamaya odaklanarak bazı armoniler üzerine katılımcılarla keyifli çalışmalar yapacak. Volkan Öktem ise Davul Atölyesinde katılımcıları caz ritimlerinin bilinmeyen yönleriyle tanıştırarak müzikseverleri unutulmaz bir müzikal yolculuğa çıkaracak.

Nilüfer Caz Festivali Konser Programı:        

8 Haziran, Perşembe; 

19.30  
Itamar Borochov
21.00
Fatih Erkoç
Balat Atatürk Ormanı

9 Haziran, Cuma 

20.00  
Mert Pekduraner
21.00
Yemen Blues
Balat Atatürk Ormanı

10 Haziran, Cumartesi 19.30 
Nova Norda
Akçalar Göl Kıyısı

11 Haziran, Pazar 20.30         
Kerem Görsev Trio & Elif Çağlar
Balat Atatürk Ormanı

12 Haziran, Pazartesi 20.30   
GoGo Penguin
Balat Atatürk Ormanı

13 Haziran, Salı 20.30            
Guillaume Perret
Meteor | Balat Kültürevi

14 Haziran, Çarşamba 

19.30  
Volkan Öktem
21.00
Jehan Barbur
Balat Atatürk Ormanı

15 Haziran Cuma 

19.00    
Maya Perest
20.00
Birkan Nasuhoğlu
Atlas Köyü