Zorlu PSM ’de bu hafta neler var? (18-24 Nisan)

18-24 Nisan’da Zorlu PSM’de sanatseverleri neler bekliyor?

ŞEHİRDE KİMSE YOKKEN // 18 NİSAN // TURKCELL PLATINIUM SAHNESİ // 20.30

Rukiye, Anadolu’nun kırsalından kopup yolu İstanbul’a düşmüş bir kadındır. Öylesine bir kaostan kaçmıştır ki çareyi bir erkek berberine sığınmakta bulur. Sanki o berberin sahibi Nurullah kurtarıcı gibidir ve Rukiye’ye sahip çıkmıştır.Tuhaf bir arkadaşlık olur aralarında, yıllardır kimseyle konuşmayan Nurullah, Rukiye’de kendine yakın bir şeyler bulur. Mahallenin bitirimlerinden Ali de bu hikayeye dahil olur. Ali yönetmenlik hayali kuran genç bir adamdır, bu hikayeye de filminin baş kahramanı yani annesiyle giriş yapmıştır.  Ali ile Rukiye arasında da sıra dışı bir arkadaşlık başlar. Ali mahalleye yeni düşmüş olan Rukiye’ye filmini ve hayallerini anlatırken bizi şenlikli ve uçuk hayatıyla tanıştırır.

 

Yalnızlık, arkadaşlık, aşk ve şiddet üzerine pek çok hikaye dinleriz bu üçlünün dünyasından.

Hayat bir masal mıdır? Masalsa bir sonu var mıdır? Mutlu son yoksa bu hayatta o zaman hayat dediğimiz şey masal mı, acı gerçeğin ta kendisi mi?

“Şehirde Kimse Yokken…” kadınlık, erkeklik üzerine de pek çok tartışmayı içinde barındırıyor. İnsanlığa “kadın” ve “erkek” diye verilen roller nedir? Rukiye, Nurullah ve Ali’nin perspektifinden cinsiyet meselesine bir bakış da görürüz. Bir erkek berberinin koltuğundan kadınlar, aşk ve yalnızlık nasıl görünür? O koltuğa oturanlar aynaya bakınca ne görür?

“Şehirde Kimse Yokken…” soru sordukça yeni sorular yaratan bir hikaye. Cevaplar hem tanıdık, hem de çok yabancı.

 

Zorlu PSM Prodüksiyon’un oyunu olan Şehirde Kimse Yokken, karanlık bir trajediyle birlikte kadın olmanın erdeminin ve gücünün altını çizdiği öyküsüyle 18 Nisan’da Zorlu PSM Turkcell Platinum Sahnesi’nde!

 

Kapı Açılış: 20.00

Şehirde Kimse Yokken: 20.30

 

Bilet Fiyatları:

1. Kategori – Avantajlı Dönem Fiyat: 125,00 TL

2. Kategori – Avantajlı Dönem Fiyat: 99,00 TL

3. Kategori – Avantajlı Dönem Fiyat: 75,00 TL

 

İBRAHİM SELİM İLE BU GECE // 18 NİSAN // %100 STUDIO // 21.00

YouTube’un en sevilen Late Night programı “İbrahim Selim ile Bu Gece”, Türkiye ve gündeme dair konularıyla farklı ilgi alanlarındaki sürpriz konuk sanatçıları ağırlamaya devam ediyor. “İbrahim Selim ile Bu Gece” programı sezon boyunca her Pazartesi %100 Studio’da izleyici ile buluşurken program Zorlu PSM’nin YouTube kanalından da kaçırdığınız bölümleri izleme fırsatı sunuyor! İbrahim Selim ile Bu Gece yepyeni bölümleriyle Nisan’da da Zorlu PSM %100 Studio’da!

 

Kapı Açılış: 19.00

İbrahim Selim ile Bu Gece: 21.00

 

Bilet Fiyatları:

Genel Satış Fiyat: 154,00 TL

Öğrenci Fiyat: 66,00 TL

Balkon Fiyat: 99,00 TL

 

 

AMADEUS // 18-19 NİSAN // TURKCELL SAHNESİ // 20.30

 

Peter Shaffer tarafından kaleme alınan, dünya müzik tarihinin unutulmaz bestecileri Wolfgang Amadeus Mozart ile Antonio Salieri’nin eşsiz hikayesini anlatan oyun “AMADEUS”, başrollerini Selçuk Yöntem, Okan Bayülgen ve Özlem Öçalmaz’ın paylaştığı, güçlü oyuncu kadrosu, 14 kişilik koro ve 11 kişilik canlı orkestradan oluşan 45 kişilik dev ekibi ve usta yönetmen Işıl Kasapoğlu rejisiyle 18-19 Nisan’da Zorlu PSM’de tiyatro severlerle buluşmaya hazırlanıyor.

 

Bilet Fiyatları:

1. Kategori – 325,00 TL

2. Kategori – 235,00 TL

3. Kategori – 195,00 TL

4. Kategori – 165,00 TL

5. Kategori – 125,00 TL

 

CAN ŞENGÜN İLE SIKI FIKI // 19 NİSAN // TOUCHÉ  // 21.00 

Müzik dünyasında bilgisi, deneyimi ve gerçekleştirdiği projeleriyle öne çıkan Can Şengün, birbirinden değerli sanatçıların yer alacağı ve izleyicilerine unutulmaz anlar yaşatacağı “Can Şengün ile Sıkı Fıkı” ile touché’de!

Sevilen sanatçıların bilinmeyen hikayelerini samimi bir şekilde anlatacakları “Can Şengün ile Sıkı Fıkı” ile bazen geçmişteki anılarla, bazen yepyeni hikayelerle bazen de oldukça ilginç soruların yer aldığı yarışma bölümleriyle izleyicileri şaşırtacak.

Zorlu PSM’nin sofistike caz kulübü touché’de gerçekleşecek olan “Can Şengün ile Sıkı Fıkı” programında Can Şengün ve orkestrası eşliğinde sevdiğimiz isimlere daha önce hiç bakmadığımız açılardan bakarken bilinen şarkıların yepyeni versiyonlarını, şarkı sözlerinin altındaki gerçek öyküleri ve hafızalardan silinmeyen yılları, konukların ağzından dinleyeceğiz.

Temposu hiç düşmeyen danslara, oyunlara ve daha önce rastlanmamış yarışma bölümlerine de tanık olacağımız “Can Şengün ile Sıkı Fıkı” yepyeni konuklarının olduğu yeni bölümüyle 19 Nisan’da Zorlu PSM touché’de izleyicilerle buluşacak.

 

Bilet Fiyatları:

Ön Satış Fiyatı: 363,00 TL

EVLİLİKTEN SAHNELER // 19 NİSAN // %100 STUDIO // 20.30

10. evlilik yıldönümlerini kutlamak üzere olan ideal eşler gibi görünen iki çocuk sahibi mutlu bir çiftin; bir çeşit sığınak olarak kurdukları evliliklerinin bazı dönemlerini yakından izleme fırsatını bulacak olan seyirci, bu çiftin sevgi, nefret, arzu, tekeşlilik, özgürlük, iletişimsizlik gibi kavramlarla mücadele edişlerini gözlemleyecek. Evlilikten Sahneler çoğu zaman kadın ve erkek kimliğinde önemli dönüşümlere yol açan ve onu biçimlendiren bir çerçeve haline gelen evliliği oyunun merkezine koyuyor. “İki insan bir ömür bir arada yaşayabilir mi?”, “Aile nedir?”, “Şefkat nedir?”, “Aşk nedir, ne değildir?” sorularına yanıt arayan Evlilikten Sahneler’de Ece Dizdar ve Öner Erkan’ın yanı sıra Kayhan Berkin, Pınar Göktaş ve Naz Buhşem de rol alıyor. Sinemanın ölümsüz isimlerinden Ingmar Bergman’ın kült filminden, ödüllü oyuncu ve yönetmen Kayhan Berkin rejisiyle sahneye uyarlanan Versus Tiyatro ve Zorlu PSM ortak yapımı Evlilikten Sahneler, 19 Nisan’da Zorlu PSM’de seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor.

Bilet Fiyatları:

1. Kategori Fiyat: 121,00 TL

2. Kategori Fiyat: 88,00 TL

Öğrenci Fiyat: 55,00 TL

 

LOKAİZE: REDD // 20 NİSAN // %100 STUDIO // 21.00

 

Lokal sahnenin sevilen isimlerini ağırladığımız serimiz Lokalize’de, 20 Nisan akşamı 1996’dan bu yana müzik hayatını sürdüren Redd’i ağırlıyoruz!

 

Bilet Fiyatları:

Genel Satış: 99,00 TL

 

 

METRONOMY presented by %100 Music// 20 NİSAN // TURKCELL SAHNESİ// 20.00 

Multi-enstümantalist ve prodüktör Joseph Mount tarafından 1999’da, İngiltere’de bir yan proje olarak kurulan Metronomy, kısa sürede indie elektronik müziğe yön verecek mertebeye ulaştı. Klavye/saksafoncu Oscar Cash ve klavye/bas gitarist Gabriel Stebbing’in gruba katılmasıyla birincil öncelik haline gelen Metronomy, enerjik canlı performansları ve Britney Spears, U2 ve Gorillaz gibi grupların şarkılarına yaptıkları cover’larla dikkatleri üzerine çekti. 2005’te Holiphonic Records etiketiyle ilk single’larını, 2006’da da çıkış albümleri “Pip Paine (Pay the £5000 You Owe)’u yayınladılar. 2007’de Because Music etiketine geçtiler ve “Nights Out” albümleri, “Heartbreak”, “My Heart Rate Rapid” gibi single’larıyla daha geniş kitlelere ulaştılar. 2011’de uluslararası başarı yakalayan, Mercury Music Ödülü’ne aday gösterilen ve Birleşik Krallık listelerini altüst eden “The English Riviera” albümlerini piyasaya sürdüler. Başarı silsilelerini iki albüm daha takip etti ve grup dünyanın en büyük festivallerinde, en prestijli salonlarında sahne aldı. Bu süreçte Coldplay’in Amerika turnesinde onlara eşlik ettiler, dünyaca ünlü modacı Karl Lagerfeld ile albüm lansman çalışmaları yaptılar ve büyük markalarla özel projelere imza attılar. 17 şarkıdan oluşan, 2019’un Eylül ayında yayınladıkları son albümleri “Metronomy Forever”, 2016’da çıkardıkları “Summer 08” albümünün devamı niteliğinde. Bugüne kadarki en uzun, en renkli ve en çeşitli üretimlerini ortaya koyan, elektronik ve rock müziklerini en yaratıcı şekilde bir araya getiren Metronomy, %100 Music katkılarıyla 20 Nisan’da Zorlu PSM’ye konuk oluyor!

 

 

Bilet Fiyatları:

Genel Satış – Tam Fiyat: 297,00 TL

Ön Satış – Öğrenci Fiyat: 99,00 TL

18 Yaş Altı / Uzak Görüş Fiyat: 198,00 TL

Engelsiz Erişim Fiyat: 99,00 TL

TOZ // 21 NİSAN // %100 STUDIO // 19.00-21.00

 

Sokakların da anne babasıyla yaşadığı evin içi gibi huzursuz olduğu zamanlardan geçerek büyüyen, kendi yolunu bulan genç bir kadın… Güzeller güzeli ev kadını bir anne ile titiz avukat bir babanın tek kızı: Handan! Karşımıza yetişkin bir kadın olarak çıkan Handan’la tanıştığımızda; o, çocukluğundan bugüne uzanan bir hikâyeye çoktan dalıp gitmiş olacak. Handan’ın ve onun hafızasından çıkıp gelen annesi Feri’nin öyküsü, 1960’lardan bugüne uzanan bir anlatıya yerleşiyor. Murat Mahmut Yazıcıoğlu’nun kaleminden çıkan ve çok kişiyle kesişen tek kişilik kadın oyunu “Toz”, Hira Tekindor’un rejisi ve Zerrin Tekindor’un büyüleyici performansıyla 21 Nisan’da Zorlu PSM’de tiyatro severlerle buluşmaya hazırlanıyor.

 

Bilet Fiyatları:

Genel Satış: 187,00 TL

Öğrenci: 93,5 TL

BAR PSİKOLOĞU-PSİKOGÖSTERİ // 21 NİSAN // TOUCHÉ // 19.00 

 

Bar Psikoloğu, gerçek ve girişimci bir psikoloğun psikoloji-psikoterapi klişelerini konu aldığı bir psikoloji talk show’udur.  İlk perdede sıklıkla sorulan ve merak edilen konuları tiyatral, keyifli ve yalın bir dille anlatan psikoloğumuz, ikinci perdede sizlerden gelen sorulara bilimsel bulgular aracılığıyla ve kendi süzgecinden geçirdikten sonra cevaplar vererek interaktif bir muhabbet ortamı sunuyor. 5 yıldır 43 şehirde sürekli bir turne halinde olan Bar Psikoloğu, ‘Madem bize gelmiyorsunuz, ben size gelirim’ düşüncesiyle başlattığı, dünyada ilk kez gerçekleştirilen ve bir sosyal girişimcilik olarak değerlendirilebilecek bu ‘psikogösteri’ formatı aracılığıyla, ülkemizde ruh sağlığı ile ilgili yanlış ve eksik bilinenleri anlatarak ‘önleyici ve koruyucu psikoloji’ alanına katkı sunmaya çalışıyor. Bu keyifli gösteri 21 Nisan akşamı Zorlu PSM’de.

 

Bar Psikoloğu-Psikogösteri: 20.30

 

Bilet Fiyatları:   

Genel Giriş: 99,00 TL

 

KAAN BIYIKOĞLU “ART BLAKEY TRIBUTE” // 22 NİSAN // TOUCHÉ // 21:00 

 

Kaan Bıyıkoğlu “tribute Art Blakey”, 22 Nisan’da yeniden touché’de.

 

Bilet Fiyatları:   

Genel Giriş: 99,00 TL

 

GABRİEL’İN DÜŞÜ // 22 NİSAN // %100 STUDIO // 20.30

Prömiyerini 9 Kasım’da, 25.İstanbul Tiyatro Festivali’nde yapan TiyatroDEA’nın ikinci yapımı Gabriel’in Düşü, seyirciyle buluşmaya devam ediyor. Berna ile Berk, on yıllık evliliklerinin kaderi üzerine birbirlerinden habersiz kararlar almış ve eyleme geçmek için karşı kıyı Midilli Adası’nı seçmiştir. Tatil için kiraladıkları evin sahipleri, Türkiye’nin yakın geçmişinde yaşanmış 6-7 Eylül Olayları sonrasında İstanbul’dan adaya göç etmiş bir ailenin fertleri olan Angeliki ve Angelos’tur. Çift, ‘tuhaf’ ev sahiplerinin ‘tarih kokan’ evlerine yerleşirken; Suriye İç Savaşı’ndan Almanya’ya gitme umuduyla kaçıp, Midilli’deki Mora Kampı’nda sıkışıp kalmış Mirvan ve Yana, adadaki zorunlu misafirliklerini sonlandırmanın yollarını aramaktadır. Midilli Adası, belki de tarihinin en kaotik dönemini yaşarken, adayı tepeden izleyen gizemli manastırın merhum Aziz’i Gabriel; birbirlerinden hem uzak hem de çok yakın üç ailenin kadınları için kurtuluş umuduna dönüşür. Göçün toplumsal bellek üzerindeki etkileri ve insan doğası üzerinde yaptığı tahribatı üç farklı toplumun fertleri üzerinden anlatan Gabriel’in Düşü, göç edene beslenen merhamet ve nefret duygularının bıçak sırtı mücadelesine Midilli Adası’nın büyüleyici atmosferinde ışık tutuyor.

Bilet Fiyatları:   

1. Kategori Fiyat: 180,00 TL

ÇOCUKLARIN FESTİVALİ // 22-24 NİSAN // SKY LOUNGE // 10.00 

 

Çocuk Sanat Festivali, Çocuk Sanat, Bilim, Eğlence Festivali adı ile yenilenen kimliği ve Çocukların Festivali sloganıyla Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde 22-23-24 Nisan tarihlerinde sevenleri ile buluşacak. Çocuk Sanat, Bilim, Eğlence Festivali (0-3) – 15 yaş arası tüm çocukları ve ebeveynleri hem eğlenceli hem de öğretici birçok sanat bilim ve eğlence aktivitesi ile buluşturmayı hedefleyen bir oluşumdur. Festivalin, çocukların keyifli vakit geçirebileceği birçok eğlenceli ve sanatsal etkinliği sunmasının yanı sıra katılım gösteren çocukların, kişisel becerilerini keşfedebilecekleri, bu becerileri fark edebilecekleri ve yeteneklerini ortaya çıkarabilecekleri deneyimsel aktiviteler sunmaktadır. Sanat, bilim, eğlence ve deneyim odaklı birçok etkinlik atölyesi ile ezber unsuru haline dönüşen öğrenimlerini, içine eğlenceyi de koyarak farklı bir bakış açısı ile kazanım sağlamalarına ve öğrenirken eğlenmelerine de imkan yaratmaktadır. Bu bağlamda Çocukların Festivali kapsamında yapılacak birçok atölye ile çocukların; el becerilerini, özgüvenlerini, zihinsel ve bedensel gelişimlerini arttırmak ve de aldıkları kazanımlar ile de toplumda hem bilinçli hem de faydalı bireyler olmaları temeli amaçlanmıştır. Aynı zamanda şehir hayatının yorucu temposu ve bu tempo da kaçırılan değerlerin de hatırlanması festivalin başka bir ana amacıdır.

Neler Yapacağız?

Geçtiğimiz senelerde Devrim Erbil, Tan Sağtürk, Ragıp Savaş, Yağmur Tanrısevsin, Mehmet Sinan Kuran, Yiğit Yazıcı, Gupse Özay ve Ezgi Mola gibi daha birçok sanatçı isimin katıldığı atölye etkinliklerinde, çocuklar eğlenirken deneyimlemenin coşkusunu yaşadı. Bu sene de Zorlu PSM’de gerçekleşecek Çocukların Festivali’nde birbirinden önemli isimlerin katılım göstermesi ile atölye etkinlikleri gerçekleştirilerek çocuklara unutulmaz bir 3 günlük festival serüveni yaşatılacak. Resimden müziğe, mozaikten dramaya, animasyondan karikatüre, fotoğrafçılıktan sihirbazlık gösterilerine, dijital sanattan kodlamaya, danstan deneysel faaliyetlere kadar çok geniş bir aktivite yelpazesi ile çocukların hem bireysel hem de kollektif olarak dahil olabileceği eğitici ve öğretici atölyeler oluşturulacaktır. Çocukların birçok farklı dalla kendini keşfedebileceği atölyelerde doğa ve hayvan sevgisini de aktarabilecek faklı konseptler yaratılarak bu anlamda da bilinç kazanmalarına katkı sağlanacaktır. Kısaca Çocuk Sanat, Bilim, Eğlence Festivali birçok sanat dalı ve sosyal faaliyeti marka iş birlikleriyle, özel atölyelerde çocuklara ve ebeveynlere sunan öğretici, eğlenceli, ve renkli bir dünya sunan deneyimsel bir festivaldir.

Bilet Fiyatları:   

İki Kişilik (1 yetişkin + 1 çocuk) Fiyat: 150,00 TL

Tek Kişilik Fiyat: 99,00 TL

MONICA BELLUCCI: MARIA CALLAS “MEKTUPLAR & ANILAR”// 22 NİSAN // TURKCELL SAHNESİ// 21.00 

Dünyaca ünlü yıldız Monica Bellucci, Tom Volf’un yazıp yönettiği Maria Callas’ın hayatına dair bilinmeyen detayların ve ilginç hikayelerin yer aldığı tek kişilik tiyatrosuyla ilk kez Türkiye’de olacak. Sinema kariyerindeki başarısını birkaç defa seçildiği dünyanın en güzel kadını unvanıyla taçlandıran Monica Bellucci, uluslararası sinemanın en ünlü yüzlerinden biri haline geldi. Bu muhteşem kariyerin devamında ise yeni projesi olan “Lettres et Mémoires by Maria Callas” okumalarını sahneleyecek. Maria Callas’ın New York’taki mütevazı çocukluğundan Atina’daki savaş yıllarına, operadaki ihtiyatlı duruşundan skandallar ve kişisel sorunlarla gölgelenmiş bir kariyere… 20. yüzyılın en büyük sesinin en derin ve dokunaklı hikayesi, Monica Bellucci’nin anlatımıyla sahnelerde.

 

Bilet Fiyatları:

 

Protokol Genel Dönem Fiyat: 2.500,00 TL

1. Kategori Genel Dönem Fiyat: 1.150,00 TL

2. Kategori Genel Dönem Fiyat: 845,00 TL

3. Kategori Genel Dönem Fiyat: 645,00 TL

4. Kategori Genel Dönem Fiyat: 445,00 TL

5. Kategori Genel Dönem Fiyat: 295,00 TL

6. Kategori Genel Dönem Fiyat: 195,00 TL

 

PETER PAN VE VAROLMAYAN ÜLKE // 18 NİSAN // TURKCELL PLATINIUM SAHNESİ // 20.30

Akbank Çocuk Tiyatrosu ve Zorlu PSM işbirliğiyle tiyatro sahnelerine kazandırılan Peter Pan ve Varolmayan Ülke, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda prömiyer yapıyor!  Metin ve söz yazarlığını Mehmet Ergen’in üstlendiği müzikalin müziklerini Tuluğ Tırpan bestelerken koreografisini Beyhan Murphy üstlendi.

 

Wendy her akşam kardeşlerine masallar anlatıp yataklarına yatırır. Ancak bu gece, farklı bir gecedir. Masalların büyümeyen çocuğu Peter Pan, koruyucu perisi Tinkerbell ile çıkagelir. Kahramanlarımız, peri tozunun da yardımıyla Varolmayan Ülke adında bir adaya yolculuğa çıkar. Adada korsanlar ve deniz kızlarıyla yaşadıkları maceralar, Kayıp Çocuklar’ın yaşamını değiştirecektir. Akbank Çocuk Tiyatrosu’nun 50. Yılı için özel olarak yazılan bu müzikal, ilk gösterimini Zorlu PSM’de yapacak. J.M. Barrie’nin ölümsüz romanı Peter & Wendy’den uyarlanan bu özgün eser, pek çok  tiyatro oyununa ve filme ilham veren karakterleri, yepyeni bir yorumla sahneye getirecek.

 

Peter Pan: Yağız Can Konyalı

Wendy: Elif Gülalp

Kaptan Kanca : Sami Levi

Tinkerbell: Su Sonia Herring

Diğer rollerde: Abdullah Cersel, Alitsa Simcha Darsaa, Arek Kazancıyan, Anıl Altınöz, Ayhan Karaağaç, Ayşe Köksal, Birce Leyla Akbulut, Can Gökdoğan, Ezgi İrem Mutlu, Evrim Akyay, Gülçin Alpaşar, Gürdeniz Bursalı, Huri Murphy, Memo Sağlam, Mert Aksu, Mert Aydın, Özkan Özipek, Ralf Bilmen, Sultan Ahmet Çakır, Tuğrul Ali Şenocak, Tuğrul Savaşçı, Ufuk Tevge, Yağmur Topçu, Zeynep Erdoğan

 

Bilet Fiyatları:

1. Kategori Tam – Fiyat: 220,00 TL

1. Kategori Çocuk – Fiyat: 110,00 TL

 

2. Kategori Tam Fiyat: 180,00 TL

2. Kategori Çocuk – Fiyat: 90,00 TL

House Legends : Tube & Berger // 23 NİSAN // %100 STUDIO // 19.30

Elektronik müzik severlerin son yıllarda en sıkı takip ettiği DJ Duo olarak öne çıkan Tube & Berger, 23 Nisan 2022 tarihinde Houseyounite ve The Space Production  işbirliği ile İstanbul’da!

Tube & Berger olarak bilinen Arndt Roerig ve Marko Vidovic,  Bir çok prestijli şirkette şarkıları yayınlanan, dünya çapında sürekli konserler veren ve şimdi 100 milyonun üzerinde Spotify akışına sahip olan Alman prodüktörlerdir.

Tube & Berger, Ushuaia ve Hï Ibiza , ANTS , Tomorrowland, Loveweek Festival, Eastport Festival, Claptone’s Masquerade , ADE ve Toolroom  Showcase gibi bir çok etkinilikte sahne aldı.

Tüm zamanların en çok satan 20 Beatport Hit’i arasında yer alan Tube & Berger, kuşkusuz son birkaç yılda sahneleri tanımlayan birçok rekora imza atarak house türünün şekillenmesine yardımcı oldu.  Beatport’un Tüm Zamanların En Çok Satan 9. Parçası olarak adlandırılan, ‘Imprint of Pleasure’ , Spotify’da 50 milyon dinlemeyi takip etti. 2018’de Tube & Berger ve Junior Jack’in ortak çalışması ‘E Samba 2018’ Beatport House Chart’ta altı hafta boyunca 1 numara oldu. 2019’da Tube & Berger’in Samim  ‘Heater’ remiksi dünya çapında bir  hit oldu ve haftalarca  Beatport Top 100’de 1 numara olarak yer aldı.

İkili, yakın arkadaşları DJ Juliet Sikora ile birlikte Kittball Records ve ZEHN Records’u yönetiyor. Her iki plak şirketi de kendi parçalarını yayınlamanın yanı sıra &ME, Andhim, Betoko, Dennis Cruz, Djuma Soundsystem, Ida Engberg, illyus & Barrientos, Purple Disco Machine, Township Rebellion ve daha pek çok önde gelen sanatçı ile başarıya imza attı.

 

Bilet Fiyatları:

 

1. Avantajlı Dönem : 240,00 TL

LOKALİZE: APARTMANLAR & BALİNA // 24 NİSAN // %100 STUDIO // 20.00

Apartmanlar

2019 yılı başlarında Furkan Güleray ve Brek tarafından kurulan Apartmanlar, hızlıca yol alarak kısa süre içerisinde kendi tabirleriyle ucuz prodüksiyonlu ilk EP’si “Apartmanlar”ı 2019 yılında yayınladı. Karanlık ve kirli dört şarkıyla bezeli bu tanışma faslının ardından Apartmanlar, gelişmiş kadrosuyla Mart 2020’de tekrar eyleme geçti. Birkan Başören, Dehan Kılınçarslan ve Deniz Braderin’in katılımı ile şimdiki halini alan grup ikinci EP’si “AŞKAŞKSEVGİSEVGİAŞKAŞK”ı 6 Mart 2020 tarihinde Tamar Records etiketi ile yayınladı. Noise Rock/ Post Punk sularında gezen EP, beş şarkıdan oluşuyor.

 

Balina

Uzun süredir suyun altında gizlenen Balina, hem bir nefes molası almak hem de havadislerden bahsetmek için yeniden yüzeyde beliriyor. Karanlık rock’n roll ikilisi Balina, Ada Müzik etiketiyle yayınlanan ikinci stüdyo çalışması ‘Kaybetmenin Mitolojisi’ ile yeniden suyun yüzeyinde belirdi. İkilinin müziği bu sefer deniz ve kayalar arasında sıkışmış psikedelik bir şehir hikayesini kulaklarınızla buluşturuyor. Kayıtları Barkın Engin eşliğinde Pür Recording Studio ve Bahçeşehir Üniversitesi’nde yapılan albümün kapak tasarımı Fırat İtmeç, kapak fotoğrafı Burçin Esin ve grafik tasarımı da Can Dağlı imzası taşıyor. Albümün promo fotoğrafları ise John Cale’den Ty Segall’e birçok ismi objektifi karşısına geçiren Ebru Yıldız’a ait. Toplamda dört parçadan oluşan bu uzun soluklu progresif elementli albümde Lara Di Lara’nın seslendirdiği bir de parça yer alıyor. Gitar – davul eşleşmesinin doğurduğu çiğ ve dinamik sound üzerine yoğunlaşan ikilinin müziğinde; 70’lerin prog rock tavrından karanlık kuzey metaline, kibar swing yürüyüşlerinden acımasız stoner riff’lerine kadar birçok ipucu bulabilirsiniz.

 

Lokal sahnenin taze kanlarını %100 Studio’da ağırladığımız sevilen serimiz Lokalize’de, 24 Nisan akşamı İstanbul kökenli gürültülü ve gürültücü oluşum Apartmanlar ile İzmir çıkışlı ikili Balina’yı konuk ediyoruz!

 

Bilet Fiyatları:

 

Ön Satış Fiyatı : 99,00 TL

 

 

ALICE MÜZİKALİ // 24 NİSAN // TURKCELL SAHNESİ // 21.00

 

Lewis Carroll tarafından yazılan ve bugüne kadar 174 dile çevrilerek edebiyatın eşsiz eserlerinden biri olma özelliğine sahip “Alice Harikalar Diyarında”, Serdar Biliş’in yönetmenliği ve Beyhan Murphy’nin koreografisi ile çağdaş bir müzikal uyarlama olarak yeniden sahnedeki yerini alıyor.

 

İlk kez 7 Şubat 2019’da perde açan, 23. Afife Tiyatro Ödülleri’nde “Haldun Dormen Özel Ödülü” ve En İyi Koreografi Ödülleri’nin sahibi olan Alice Müzikali, uzun bir aranın ardından 24 Nisan’da seyirciyle buluşacak olmanın heyecanını yaşıyor.

 

Zorlu PSM’de kapalı gişe oynayan müzikalde Serenay Sarıkaya “Alice” olarak izleyicisinin karşına çıkarken, Ezgi Mola “Kraliçe”, Enis Arıkan “Tavşan”, Şükrü Özyıldız “Şapkacı”, İbrahim Selim “Kral”, Merve Dizdar ise “Kedi” rolü ile yer alıyor.

 

Bilet Fiyatları:   

 

VIP – 504.00 TL

1. Kategori – Tam: 420.00 TL

2. Kategori – Tam: 370.00 TL

3. Kategori – Tam: 291.00 TL

4. Kategori – Tam: 245.00 TL

5. Kategori – Tam: 193.00 TL

 

ZAHİRİ HAKİKAT // 24 NİSAN // TOUCHÉ // 17.00

Levent Erden touché sahnesinde, çocukluktan kalan yöntemlerle hiç anlatılmamış hikayeleri katılımcılarla beraber o anda oluşturuyor. Teknolojisiz dönemin “Kim, Nerede, Ne ile, Ne yapıyor?” kült oyununu katılan herkesle birlikte yeniden yorumluyor. Zahiri Hakikat, sanal gerçekliğin miş’li geçmiş zamanı. Daha önce hiç duyulmamış, her gün yepyeni, birlikte oluşturulan ve bir daha anlatılamayacak hikayeler.

 

Bilet Fiyatları:

Genel Giriş Fiyat: 154,00 TL