Zorlu PSM’de bu hafta (13-19 Mayıs)

Zorlu PSM’de bu hafta, tüm sahnelerde tiyatro, müzik ve her yaşa özel gösteriler devam ediyor.

İBRAHİM SELİM İLE BU GECE // 13 MAYIS // touché by N KOLAY // 21.00

Zorlu PSM’de geçtiğimiz sezonlarda her hafta Türkiye ve gündeme dair konuları ve farklı ilgi alanlarından ağırladığı sürpriz konuk sanatçıları ile seyirci karşısına çıkan İbrahim Selim’in sevilen şovu “İbrahim Selim ile Bu Gece” yeni sezonunda da izleyicilerini Zorlu PSM touché by N Kolay’da bekliyor.

 

Kapı Açılış: 19.30

Etkinlik: 21.00

 

BALİNA // 14-15 MAYIS // TURKCELL PLATINUM SAHNESİ // 20.30

Balina, bir baba-kızın çok geç kaldıkları küçük bir kavuşma hikayesini anlatıyor.  Zorlu PSM, Craft ve Freestage ortak yapımcılığında, İbrahim Çiçek’in yönettiği oyun; Enis Arıkan, Şebnem Bozoklu, Yağız Can Konyalı, Helin Kandemir ve Emine Evirgen’in performanslarıyla “Balina”, Zorlu PSM Turkcell Platinum Sahnesi’nde temsillerini gerçekleştirmeye devam ediyor.

Kapı Açılış: 20.00 

Etkinlik: 20.30

 

LEGENDS LIVE ON: A NIGHT OF SINATRA // 14 MAYIS // touché by N KOLAY // 21.00

Legends Live On: A Night Of Sinatra 14 Mayıs’ta Zorlu PSM touche by N kolay Sahnesi’nde dinleyicilerle buluşuyor.

 

Kapı Açılış: 19.30 

Etkinlik: 21.00

BİR TERENNÜM // 15 MAYIS // %100 STUDIO // 20.30

İstanbul’un farklı iki zamanında yaşanan sokağa çıkma yasağı günleri… İçinde ruhların, kalplerin durmadan yer değiştirdiği Çamlıca’da bir evin salonu… Komik ve içli bir ailenin, aynı salonda geçen, demansın bulanıklığı içinde bir zamandan bir başka zamana zıplayan, bir kaç nesillik hikayesi… Elden ele dolaşan bir avuç fındığın dem tuttuğu, hafızanın zamanı parçaladığı, her bir parçanın tekrar tekrar çağırıldığı, nihayetinde her ihtimalin mümkün olduğu buluşmalar… Ve bu buluşmalara eşlik eden bir terennüm

 

Kapı Açılış: 20.00 

Etkinlik: 20.30

FERİT ODMAN OUINTET // 15 MAYIS // touché by N KOLAY // 21.00

Türkiye’nin caz sahnesinin önemli isimlerini bir araya getiren Ferit Odman Quintet, touché’de dinleyenleriyle buluşacak. Türkiye’de caz davulunun öncülerinden Ferit Odman; Downbeat dergisinden dört yıldızla taçlandırılmış olan Autumn In New York ve Nommo albümlerindeki quintet aranjmanlarına yer verecek. Odman’ın quinteti ile hard-bop dünyasının derinlerinde güzel bir yolculuğa çıkacaksınız.

 

Kapı Açılış: 19.30 

Etkinlik: 21.00

CMXXIV // 15-16 MAYIS // TURKCELL SAHNESİ // 21.00

Dünyanın dört bir yanında binlerce kez sahne alan Cem Yılmaz, “CMXXIV” adını taşıyan stand-up gösterisiyle Zorlu PSM’de kahkaha dolu anlar yaşatmaya devam ediyor. Sezon boyunca Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde gerçekleştirilen bu özel gösteri serisi tüm izleyicilere eğlenceli saatler yaşatıyor.

 

Kapı Açılış: 20.00

Etkinlik: 21.00

TİMSAH ATEŞİ // 16 MAYIS // TURKCELL PLATINUM SAHNESİ // 20.30

Başrollerini Funda Eryiğit ve Hazar Ergüçlü ve Hidayet Erdinç’in paylaştığı Timsah Ateşi, zıt kutuplarda yaşayan iki kız kardeşin babalarıyla olan çalkantılı hikayesini konu alıyor.

 

Kapı Açılış: 19.30 

Etkinlik: 20.30

ÖLÜMÜN TERSİ ARZUDUR // 16 MAYIS // %100 STUDIO // 20.30

Ölümün Tersi Arzudur oyunu Tennessee Williams’ın ülkemizde de “Arzu Tramvayı” ya da “İhtiras Tramvayı” adıyla sıklıkla sahnelenen “A Streetcar Named Desire” oyunundan yola çıkılarak kaleme alınmıştır. Oyun günümüz Berlin’inde genellikle Türkiye’den göçenlerin yaşadığı Kreuzberg’ de Türkçe tiyatro yapan bir ekibin prova salonu olarak da kullandıkları evlerinde geçer. Alternatif bir Macbeth sergilemek için provalarına devam eden ekip bir yandan Foucault felsefesi üzerinden iktidar, erk ve ötekileştirme kavramlarını tartışırlarken bir anda İstanbul’dan gelip kapıya dikilen sürpriz bir akraba bütün düzenlerini alt üst eder. Berlin’e temelli yerleşmek için gelen bu akraba istemeden de olsa artık ortak hayatlarının bir parçası olacaktır.

 

Kapı Açılış: 20.00 

Etkinlik: 20.30

 

ARET VARTANYAN İLE BUYRUN PAYLAŞALIM // 16 MAYIS // touché by N KOLAY // 21.00

2008 yılında Türkiye’de ‘Kişisel Dönüşüm’ kavramını ve eğitimlerini geliştiren Aret Vartanyan, kendine özgü formatıyla touché by N Kolay’da devam ediyor.

 

Kapı Açılış: 19.30

Etkinlik: 21.00

 

NOUVELLE VAGUE PRESENTED BY %100 MÜZİK // 17 MAYIS // TURKCELL SAHNESİ // 21.30

Nouvelle Vague Şubat ayında çıkan yeni albümleri “Should I Stay Or Should I Go?”nun tanıtım turnesi kapsamında, 17 Mayıs akşamı %100 Music katkılarıyla Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde sahne alıyor.

 

Kapı Açılış: 20.30

Etkinlik: 21.30

 

UYKUSUZ BİR RÜYA, SALİM // 17 MAYIS // TURKCELL PLATINUM SAHNESİ // 20.30

Salim; Adana’da ailesi ile yaşarken, İstanbul’a amcasının yanına gönderilir. Amcasının kebapçı dükkanında çalışırken, şahit oldukları onu geri dönüşü olmayan bir yola sürükler. Çocukluğundan bu yana en çok bildiği duygu olan çaresizlikle tekrar baş başa kalan Salim’e kaderi bir oyun daha oynamıştır. Salim de izleyiciye sorar: Keşke mi daha zordur kader mi?

 

Kapı Açılış: 19.30 

Etkinlik: 20.30

HEDONUTOPIA & BEYAZ HAYVANLAR // 17 MAYIS // %100 STUDIO // 21.00

Uçuşan melankolik melodilerinin elektronik ritimlere eşlik ettiği sound’uyla Hedonutopia ve yatak odası kayıtlarından dünyaya çıkan hikayelerini beraberinde getiren Beyaz Hayvanlar 17 Mayıs’ta %100 Studio’da bir arada sahne alıyor.

 

Kapı Açılış: 20.00 

Etkinlik: 21.00

 

NİLÜFER VERDİ QUARTET FEAT. EVRİM ÖZŞUCA // 17 MAYIS // touché by N KOLAY // 21.00

Nilufer Verdi Quartet feat Evrim Özşuca 17 Mayıs’ta Zorlu PSM touche by N Kolay’da sahne alıyor.

 

Kapı Açılış: 19.30

Etkinlik: 21.00

 

DOĞU DEMİRKOL // 18 MAYIS // TURKCELL PLATINUM SAHNESİ // 21.00

Doğu Demirkol, 18 Mayıs’ta Turkcell Platinum Sahnesi’nde sevenleriyle buluşuyor.

 

Kapı Açılış: 20.30 

Etkinlik: 21.00

PSM LOVES2DANCE: ROUTE 94 // 18 MAYIS // %100 STUDIO // 21.00

Zorlu PSM’nin elektronik müziğin enlerini sahnesinde ağırladığı yüksek tempolu “PSMLoves2Dance” konser serisi kapsamında, çıkış parçası “My Love” ile büyük bir ivme kazanarak Londra’nın sesini damarlarında hissettiği derin duygusal melodilerden dans odaklı setlerine kadar bir rezonans yaratan Route 94, 18 Mayıs’ta Zorlu PSM %100 Studio’yu dans pistine çevirmeye geliyor.

 

Kapı Açılış: 20.00 

Etkinlik: 21.00

UNSEEN EXTREME // 18 MAYIS // ZORLU PSM // 13.00

Zorlu PSM’nin sahne arkasında merak edilen büyük ve büyülü dünyasını misafirlerinin ilgisine sunduğu UNSEEN Tur, şimdi macera ve adrenalin dolu genişletilmiş konsepti UNSEEN Extreme ile ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor. Bugüne kadar Zorlu PSM’de sahnelenen dev yapımların sahne arkasını tüm detayları ve anılarıyla sergileyen, her adımı keşif dolu UNSEEN Tur, “Vinç Katı”, “Grid Katı” ve “Ana Sahne Kedi Yolu” gibi daha yüksek ve dar alanların eklendiği yeni rotalarıyla UNSEEN Extreme konseptinde misafirlerini 18 Mayıs tarihinde heyecan dolu bir yolculuğa çıkarıyor.

 

Kapı Açılış: 13.00

Etkinlik: 13.00

 

KUSURSUZ DÜNYA MÜZİKALİ // 18 MAYIS // TURKCELL PLATINUM SAHNESİ // 11.30-14.00

Çocuklarla en sevilen oyunları 20 senedir buluşturan Zorlu Çocuk Tiyatrosu, “Bir Hayal Bir Oyun” yarışmasının 2020 yılı kazananı Elif Sude Dobra’nın kaleme aldığı ‘Acayip Teknolojik Masallar’ hikayesinden sahneye uyarlanan Kusursuz Dünya Müzikali, bu sene de her yaştan izleyiciyle buluşuyor. Başrolünde Pınar Altuğ Atacan, Yağmur Topçu ve Yarkın Ünsal’ın yer aldığı, Zorlu PSM Turkcell Platinum Sahnesi’nde izleyenleri yenilikçi dekoru ve kostümleri, müzikleri ve danslarıyla gerçek, sanal ve masal arasında bir yolculuğa çıkaran Kusursuz Dünya Müzikali, sezon boyunca Zorlu PSM’de.

 

Kapı Açılış: 11.00-13.30 

Etkinlik: 11.30- 14.00

1923 // 19 MAYIS // TURKCELL SAHNESİ // 15.30

Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu, Piu Entertainment ve Zorlu PSM ortak yapımı, Zorlu Holding ve Grup şirketlerinin katkılarıyla gerçekleştirilen, başrollerinde başarılı oyuncular Kerem Alışık, Özge Özder ve Ece Dizdar’ın yer aldığı, sahne üstünde ve sahne arkasında 200 kişilik bir ekip çalışmasıyla 18 aylık hazırlık süreci sonunda sahneye taşınarak göz alıcı dekor ve multimedya tasarımıyla sanatseverlerle buluşan “1923”, Atatürk’ün Samsun’a ayak bastığı 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda Bandırma Vapuru’na yakından bakmak ve bu tarihi ana sahnede tanık olmak isteyen tüm tiyatroseverleri Zorlu PSM’ye bekliyor.

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi’ne yapılan okul gezisi sırasında ortadan kaybolan dört arkadaş, kendilerini bir anda Mustafa Kemal’in Millî Mücadele’yi başlattığı Bandırma Vapuru’nda bulurlar. Bandırma’yı sarsan dalgalardan Meclis’in açılışına, Büyük Taarruz’dan Cumhuriyet’in ilanına uzanan; genç, yaşlı, çocuk, kadın ve erkek nice isimsiz Cumhuriyet kahramanının yarattığı Millî Mücadele serüvenini müzik, dans, muhteşem sahne tasarımı ve multimedya şovu eşliğinde soluk soluğa izleyeceksiniz. 100 kişilik dev kadronun bu eşsiz performansını kaçırmayın.

 

Kapı Açılış: 14.30

Etkinlik: 15.30

 

SİDİKLİ KASABASI MÜZİKALİ // 19 MAYIS // TURKCELL PLATINUM SAHNESİ // 15.30-20.30

Tony Ödüllü “Sidikli Kasabası Müzikali” 27 kişilik kadrosuyla sezon boyunca Zorlu PSM Turkcell Platinum Sahnesi’nde. Greg Kotis ve Mark Hollman’ın kaleme aldığı müzikali Kayhan Berkin yönetiyor. Settar Tanrıöğen ve Canan Ergüder gibi isimleri bir araya getiren ve koreografisi İzmir Tenim’e ait müzikalde, aynı zamanda İstanbul Devlet Opera ve Balesi Şefi Murat Kodallı önderliğinde canlı orkestra da yer almakta.

 

Kapı Açılış: 15.00-20.00 

Etkinlik: 15.30-20.30