Adalar’a nasıl gidilir? Adalar vapuru nereden kalkıyor?

İstanbulluların ve İstanbul’u ziyarete gelen turistlerin uğrak noktalarından birisi de Adalar. Özellikle yaz aylarında tercih edilen bir rota olan Adalar’a nasıl gidildiğini, Adalar vapurunun nereden kalktığını sizler için araştırdık.

İstanbul’un tatil bölgelerinin başında Adalar geliyor. Yerli ve yabancı turistler, İstanbulluların sıklıkla tercih ettiği bu güzide ilçe özellikle tatil günlerinde ziyaretçi akınına uğruyor. “Prens Adaları” olarak da bilinen Büyükada, Heybeliada, Burgazada ve Kınalıada‘ya ulaşım da vapur ve motorlar vasıtasıyla yapılıyor.

Avrupa yakasından Adalar’a nasıl gidilir?

İstanbul Avrupa yakasından Adalar’a gitmek için Beşiktaş, Kabataş, Eminönü, Avcılar ve Yeşilköy’den vapurlar ve motorlar tercih edilebilir.

Vapur seferleri Beşiktaş ve Kabataş‘tan düzenleniyor. Yine Kabataş ve Beşiktaş’ın yanı sıra Eminönü‘den, yaz sezonunda da Yeşilköy ve Avcılar motorlarla Adalar’a ulaşım sağlayabilirsiniz.

ada

Anadolu yakasından Adalar’a nasıl gidilir?

Adalar’a Anadolu yakasından ulaşım sağlamak isteyenler Maltepe ve Bostancı iskelelerinden vapurlar vasıtasıyla Adalar’a gidebilirler. Yine aynı iskelelerden motorlar vasıtasıyla ulaşabilirsiniz.