Aralık ayında Panda Sahne’de neler var?

Panda Sahne, çocuklar ve yetişkinler için hazırladığı birbirinden farklı programlarla aralık ayı boyunca seyircisini bekliyor.

Panda Fikir Sanat ve Panda Sahne yenilikçi vizyonu, yaşadığımız dönemin önemli ve gereken unsurlarını gözlemleyerek şekillendiriyor. Panda Fikir Sanat ve Panda Sahne; sanatseverler, yetişkin ve çocuk seyirciler için üretimlerini paylaşan, yetişkinlerin çocuklarla birlikte katılabileceği etkinlikleri de sunuyor.

Yaz aylarının başında sahnenin ve mekânın yenilenmesi ve yeni bölümlerin inşası amacıyla kapanan ve kasım ayında kapılarını yeniden açan Panda Sahne, heyecan, coşku ve dopdolu aralık ayı programıyla yılı tamamlıyor. Aralık ayı boyunca Panda Sahne’nin programında tiyatro oyunundan, interaktif gösteriye, çocuklar ve büyükler için masal dinletilerinden, akustiktik gecelerine ve konserlere birçok farklı etkinlik yer alıyor.

Aralık Ayında Panda Sahne’de Neler Var?

6 Aralık ve 15 Aralık akşamı saat 20.00’de, Panda Sahne’de sahnelenen ve bu sezonun yeni oyunlarından biri olan Ruteba Doğan’ın yazıp yönettiği, Yersiz Yurtsuz Tiyatronun “Taşlara Çarpa Çarpa” oyunu seyirciyle buluşacak.

8 Aralık ve 22 Aralık akşamı saat 20.00’de, seyircinin aktif katılımını sağlayarak interaktif bir akışta ilerleyen “Ayan Beyan Doğaçlama” seyircisi ile buluşacak.

9 Aralık günü saat 14.00’de “Çocuklara Masallar: Hikayeci Fare” dinleyicileri bekliyor olacak.

16 Aralık akşamı saat 20.00’de, Murat Mahmutyazıcıoğlu’nun, “Sen İstanbul’dan Daha Güzelsin” oyunu sericisiyle buluşacak.

17-23 ve 30 Aralık tarihlerinde “Yastığın Rüyası” isimli çocuk oyunu minik seyircilerini bekliyor olacak.

18 Aralık akşamı saat 20.00’de “Gizem Başbuğa ile Büyüklere Oyun Günü”, yaratıcılığın sınırsızlığını keşfetmeye doğru yolculuğa çıkaracak.

19 Aralık’da “Gizem Bağbuğa ile Büyüklere Masal Gecesi-İskelet Kadın” dinletisi gerçekleşecek.

20 Aralık akşamı, kara komedi türündeki “Çatıdaki Yarasa” oyunu seyircisini ağırlayacak.

21 Aralık saat 20.00’de Panda Sahne’nin kurucusu sanatçı ve yazar Kaan Sebkektay, insan, toplum ve yaşam üzerine sahneye taşıdığı interaktif konuşma etkinliği “Nereden Geldim, Nereye Gidiyordum?” seyircisiyle buluşacak.

23 Aralık akşamı saat 20.00’de “Bir Taşın Başında” isimli tiyatro oyunu izleyicisini ağırlayacak.

24-26-28 ve Aralık da komedi türündeki “Haydi Karına Koş” isimli tiyatro oyunu izleyenleri güldürmeye hazırlanıyor.

25 Aralık akşamı Panda Akustik Geceleri – Yıldız Tilbe Şarkıları ile dinleyicilere keyifli dakikalar yaşatacak.

27 Aralık akşamı ise; Panda Sahne’nin her ay farklı bir temayla dinleyicisinin karşısına çıkan ve çok sevilen ArpÇello konseri aralık ayında “Rönesans” teması ile dinleyenlerle buluşacak.

29 Aralık akşamı saat 20.00’de günümüz yaşamında kadın ve erkek ilişkilerini eleştiren ve kişinin kendini soktuğu çıkmaz labirentleri farklı açılardan sorgulayan komedi türündeki oyun “Büyük Aşıkların Sonuncusu” seyircisiyle buluşacak.

Türkiye’deki İlk ve Tek Sanat Üretim Merkezi Panda Sahne 

Bulunduğu alanı -290 metre kareden 800 metre kare alana- büyüten Panda Fikir Sanat Atölye oluşumu kendi içerisinde 103 kişilik blackbox tekniği ile inşa edilmiş sahnesi, çekim stüdyosu, kafe alanı, kurgu odası, ses kayıt stüdyosu, dekor üretim atölyesi ve sanatsal atölyelere sahip bir kültür, sanat üretim, yaratım alanı sunuyor.