CSO Ada Ankara’da bu hafta (11-17 Aralık)

CSO Ada Ankara, 11-17 Aralık tarihleri arasında renkli programıyla sanatseverlerle buluşuyor.

CSO SANATÇILARI İLE PAZARTESİ KONSERLERİ: ORKESTRA AKADEMİK BAŞKENT ORTAK KONSERİ

11 ARALIK PAZARTESİ 20.00 MAVİ SALON 

CSO Ada Ankara Mavi Salon’da gerçekleşen CSO Sanatçıları ile Pazartesi Konserleri serisi; 11 Aralık’ta Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası ve Orkestra Akademik Başkent’in ortak konserine yer veriyor. Viyolonsel sanatçısı Yiğit Köklü Tan’ın solist olarak katılacağı konserde S. Bach Brandenburg Concerto no.3,  Carl Philipp Emanuel Bach La Majör Çello Konçertosu, G.B. Sammartini Senfoni JC32 ve JC39 eserleri seslendirilecek.

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 80 TL
2. Kategori: 60 TL

AYŞEGÜL ALDİNÇ

12 ARALIK SALI MAVİ SALON 20.00

Müzik kariyerindeki başarıları ve birçok hit şarkısıyla, Türkçe pop’un en sevilen isimlerinden biri olan Ayşegül Aldinç, kariyerinin en sevilen şarkılarıyla 12 Aralık Salı günü CSO Ada Ankara’da müzikseverlere unutulmaz bir gece yaşatacak.

*Biletler tükenmiştir.

BİR ALZHEİMER’IN ANILARI “BANA BİR AKIL LAZIM” 

14 ARALIK PERŞEMBE MAVİ SALON 20.00 

14 Aralık Perşembe CSO Ada Ankara Mavi Salon’da sahneye konacak olan ‘Bir Alzheimer’in Anıları’ oyununda oyuncu Mustafa Kırantepe başkarakter olan ‘Mustafa’ya hayat vermektedir. Mustafa kırklı yaşlardadır. Yıllar önce ilk kez göğüsten yukarı çekilmiş bir  fotoğrafından gördüğü babasına benzemektedir. Bir fotoğraf insanın hayatını ne kadar değiştirebilir? Mustafa bunu sorgular halde bulur kendini. ‘Bir Alzheimer’in Anıları’ Ankaralı seyircisi ile buluşmak için gün sayıyor.

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 150 TL
2. Kategori: 180 TL

TÜRK DÜNYASI MÜZİK VE HALK DANSLARI TOPLULUĞU – GÖNÜL COĞRAFYAMIZDAN

14 ARALIK PERŞEMBE TARİHİ SALON 20.00 

Türk Dünyası Müzik ve Halk Dansları Topluluğu, “Gönül Coğrafyamız” diye adlandırdığı Türk Dünyası coğrafyasının her köşesinden hazırlanmış bir müzik ziyafetini izleyicilere sunacak. Topluluğun orkestrası ve ses sanatçıları tarafından sahnelenecek seçkin konser, 14 Aralık 2023 günü saat 20.00’da CSO Ada Ankara Tarihi Salon’da gerçekleşecek.

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 125 TL
2. Kategori: 100 TL
3. Kategori: 75 TL

CUMHURBAŞKANLIĞI SENFONİ ORKESTRASI – ŞEF CEMİ’İ CAN DELİORMAN VE SOLİST SOYOUNG YOON

15 ARALIK CUMA ANA SALON 20.00 

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası; 15 Aralık’ta, şef Cemi’i Can Deliorman yönetiminde, disiplinli müzikalitesi ile büyük beğeni toplayan kemancılardan Soyoung Yoon’a eşlik edecek. CSO Ada Akara Ana Salon’da gerçekleşecek konserde; Johannes Brahms’ın ünlü keman virtüözü Joseph Joanhim’in de tavsiyeleriyle ortaya koyduğu Keman Konçertosu; Op. 77, Re Majör adlı eseri, Ferit Tüzün’ün konusu Erzincan dolaylarından nakledilen bir halk hikayesine dayanan, Akbank’ın 25. Kuruluş Yılı adına Tüzün’e sipariş edilmesi üzerine bestelediği Çayda Çıra Bale Süiti, Ulvi Cemal Erkin’in TRT’den gelen sipariş üzerine büyük orkestra için bestelediği son senfonisi Senfonik Bölüm’ü, Ahmed Adnan Saygun’un 1975’de bestelediği, ilk kez 1977 yılında Hikmet Şimşek yönetiminde seslendirilen Ayin Raksı adlı eseri, Kamran İnce’nin Kızılötesi ve Mahir Çetiz’in Uyurgezer eserleri de seslendirilecek. )

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 200 TL

2. Kategori: 150 TL
3. Kategori: 180 TL
4. Kategori: 70 TL

ANKARA DEVLET TÜRK HALK MÜZİĞİ KOROSU – TÜRKÜLER NE DER?

15 ARALIK CUMA TARİHİ SALON 20.00 

Ankara Devlet Türk Halk Müziği Korosu, 15 Aralık Cuma günü CSO Ada Ankara Tarihi Salon’da saat 20.00’de başlayacak olan konserini, bazen coşturan bazen düşündüren, bazen ağlatan, bazen de güldüren türkülerimize onların bizlere anlatmak istediklerine ayırıyor. “Türkülerin bize diyeceği o kadar çok şey var ki” düşüncesiyle yola çıkan konserde şef Mehmet Özbek’in yanı sıra Ayten Ekin Uluğ, Eyüp Görkem, Hasan Öztürk, Nahide Saygün Akkal, Nilgün Kızılcı, Sıtkı Akın solist olarak yer alacak.

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 125 TL

2. Kategori: 100 TL
3. Kategori: 75 TL 

CENGİZ ÖZKAN İLE AŞIK VEYSEL TÜRKÜLERİ

16 ARALIK CUMARTESİ  ANA SALON 20.00 

Türk Halk Müziği’nin usta ismi Cengiz Özkan, Aşık Veysel türkülerini 16 Aralık Cumartesi günü CSO Ada Ankara Ana Salon’da seslendirecek. Cengiz Özkan’ın bağlama ve vokal, Cebrail Kalın’ın bağlama, Murat Toraman’ın kaval, Salih Göktuğ Çelik’ın kabak kemane ve Şeyhmus Fidan’ın gitar performansıyla yer alacağı konser için özel bir repertuvar oluşturuldu.

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 300 TL

2. Kategori: 250 TL
3. Kategori: 200 TL
4. Kategori: 150 TL

VİVALDİ İLE MEVSİMLER ANLATIMLI ÇOCUK KONSERİ 

16 ARALIK CUMARTESİ  ANA SALON 20.00 

Müziğin eşsiz gücüyle bizlere 300 yıl öncesinden seslenen ünlü besteci Vivaldi ve onun ünlü keman konçertosu Dört Mevsim, CSO Ada Ankara sahnesinde minik dinleyicileri sıra dışı ve eğlenceli bir yolculuğa davet ediyor.

*Biletler tükenmiştir.