Babalar Günü hediyesi Mobilet’te

Mobilet; kültür sanat etkinliklerini sever babalar için en güzel hediye olacak birbirinden keyifli etkinlikler ile Ankara, İstanbul, İzmir ve Muğla’da katılımcılarını ağırlamaya hazırlanıyor.

mobilet

Kolay ve hızlı bilet satın almanın yanı sıra kullanıcıların tüm keşif, sosyal etkileşim ve paylaşım deneyimini tek bir platform üzerinden yaşayabilmelerine olanak vererek yalnızca bilet satın alma değil bir sosyal paylaşım platformu da olan Mobilette nisan ayında da yeriniz hazır! Yenilenen yüzü ve Mobilette Yerin Hazır!” mottosuyla kullanıcılarını kültürel, sosyal ve sportif etkinliklerle buluşturmayı sürdüren Mobiletin Ankara, İstanbul, İzmir ve Muğlada gerçekleşecek ve babalar günü için en keyifli hediye alternatifi olan etkinliklerinden bazıları şu şekilde;

 

Ankarada Sertab Erener rüzgârı esecek

Sanat hayatında 30 yılı geride bırakan Sertab Erener, KerkiSolfej organizasyonuyla 18 Haziran Pazar akşamı Ankara Atılım Üniversitesinde sevenleriyle buluşmaya hazırlanıyor. Eşsiz sesi ve kültleşen şarkılarıyla Türkçe pop müzik tarihine damga vuran, 2016 tarihli Kırık Kalpler Albümü”nden yaklaşık 4 yıl aradan sonra yepyeni şarkılardan oluşan 13. stüdyo albümü “Ben Yaşarım”ı yayınlayan Sertab Erener, Ankaralı dinleyicilerine eşsiz bir müzik ziyafeti yaşatmaya hazırlanıyor. Müzikseverlerin hem Sertab Erenerin son albümü “Ben Yaşarım” hem de sanatçının geçmişten günümüze gelen en sevilen şarkılarını dinleme fırsatı bulacağı bu unutulmayacak performansı Babalar Günü’nde ister babanızla birlikte deneyimlemek isterseniz babanıza hediye etmek için yerinizi şimdiden ayırtmayı unutmayın.

 

Türkiyenin en önemli gitar virtüözlerinden Yavuz Çetinin şarkıları oğlunun yorumuyla İzmirde

22 yıl önce aramızdan ayrılan, Türkiyenin en önemli gitar virtüözlerinden Yavuz Çetinin oğlu Yavuzcan Çetin ve grubu tarafından hayata geçirilen Yavuz Çetin Tribute; davulda Batuhan Yıldırım, klavyede Yağmur Kerestecioğlu ve gitarda Aytaç Er ile 18 Haziran Pazar akşamı Bornova Sahne İzmirde İzmirli müzikseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Yavuzcan Çetin’in; Yavuz Çetin Tribute ile babası efsanevi virtüöz Yavuz Çetinin şarkılarından oluşan çok özel bir performansa imza atmaya hazırlanıyor. Bu anlamlı günde, Yavuz Çetinin kültleşmiş şarkılarına eşlik etmek için yerinizi şimdiden ayırmayı unutmayın.

 

Bodrumda Caz dolu akşamlar

Sanatın farklı dallarını bir araya getiren çok yönlü yapısıyla Zai Yaşam, Türkiye caz sahnesinin en önemli isimlerini ağırlamaya hazırlanıyor. Türkiyenin önde gelen caz piyanistlerinden Kerem Görsev, kontrbasta Volkan Hürsever, davulda Ferit Odmandan oluşan Kerem Görsev Trioya vokalde güçlü vokaliyle Erdem Özkan’ın eşlik edeceği Kerem Görsev Trio ft. Erdem Özkan performansı 16 Haziran Cuma akşamı; Türkiye’de caz müzik sanatçısı olarak akla ilk gelen isimlerden ve eşi benzeri olmayan ses rengiyle, tonuyla ve vurgusuyla hala Türkiyenin en önemli erkek caz solistlerinden olan Fatih Erkoç sevilen Türkçe ve yabancı parçalarını hem çalacağı hem de söyleceği Fatih Erkoç Plays & Sings performansıyla 17 Haziran Cumartesi akşamı Zai Yaşam Bodrumda caz severlerle buluşacak. Bu hem kulağa hem de ruha hitap edecek performansların bir parçası olmak için yerinizi şimdiden ayırmayı unutmayın.

 

Sinemadan Tiyatroya Konserden Atölyeye İstanbul yine dopdolu

Dostlar Tiyatrosunun yeni oyunu, Ryszard Kapuscinskinin aynı adlı kitabından Colin Teevan’ın uyarladığı “İmparator”, Etiyopya İmparatoru Haile Selasiyenin 44 yıl süren saltanatını ve sonunu anlatıyor. Oyunu Türkçe ye çeviren ve dramaturjisini yapan Genco Erkal aynı zamanda yönetiyor ve Enes Sarı’yla birlikte oynuyor. Giysi tasarımı Özlem Kaya, müzik Nâzım Çınar imzası taşıyan “İmparator” oyunu 16 Haziran Cuma akşamı Trump Sahnede tiyatro severlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

 

Söylediği şarkılar, imza attığı projeler, sahne kostümleri ve konserlerindeki olağanüstü performansıyla Türkçe Pop müziğinin süper starı Ajda Pekkan, BKM Yaz Etkinlikleri kapsamında 16 Haziran Cuma akşamı ilk kez Maximum Uniq Açıkhavada sevenleriyle buluşmaya hazırlanıyor. Daima genç kalmayı başararak enerjisini hep diri tutan ve şimdiye kadar birçok farklı tarzdaki müzisyene de ilham olan Türkiyenin süper starı Ajda Pekkan’ın göz alıcı performansına tanık olmak için yerinizi şimdiden ayırmayı unutmayın.

 

“İtalyan ekonomik mucizesi”nin gerçekleşmekte olduğu 1960lı yıllarda geçen ve daha iyi bir hayat umuduyla ülkenin güneyindeki yoksul köylerini terk ederek kuzeye göç eden bir ailenin hikâyesini anlatan Düşman Kardeşler” filmi 16 Haziran Cuma akşamı Sinematek Sinema Evinde izleyicilerle buluşacak. Konusu, kahramanları ve görsel yaklaşımıyla Yeni Gerçekçi özellikler taşısa da kadim metinleri kaynak alan, felsefi ve psikolojik derinliğe sahip katmanlı yapısı, edebiyat ve opera gibi farklı sanat formlarından ilham alan güçlü duygusal tonuyla gerçekçiliğin Viscontiye özgü yeni ve eşsiz bir yorumunu ortaya koyan İtalya&Fransa ortak yapımı “Düşman Kardeşler”in yönetmen koltuğunda Luchino Visconti yer alıyor. Gösterime girdiği dönemden itibaren sansüre maruz kalan ancak 1991de, The Film Foundation ve Cineteca di Bologna ortaklığıyla gerçekleştirilen restorasyonundan sonra 179 dakikalık orijinal versiyonu ile seyirciyle buluşan bu epik başyapıtı izlemek için yerinizi şimdiden ayırmayı unutmayın.

 

Çalışmalarına 2021 yılından beri Kadıköy Belediyesi bünyesinde devam eden Kadıköy Flamenko Atölyesi, sene sonu gösterisi El Duende!” ile 17 Haziran Cumartesi akşamı Cadde Bostan Kültür Merkezinde sahne almaya hazırlanıyor. Güney İspanyanın Endülüs bölgesinde yaygın bir yaşam felsefesi olan El Duende, şarkı söylemenin, gitar çalmanın ve dans etmenin tarifsizliği ve sihirini tanımlamaktadır. Deprem dayanışması için Endülüs ruhunu sahneye taşıyan Kadıköy Belediyesi Flamenko Atölyesinin bu büyüleyici sene sonu gösterisine tanık olmak için yerinizi şimdiden ayırmayı unutmayın.

 

Sarı Sandalye tiyatro ekibinin yeni oyunu F&Z” 16 Haziran Cuma akşamı DasDasta tiyatro severlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Amerikalı yazar J. D. Salinger’ın gençlik ve yetişkinlik arasındaki sınırda bulunan iki kardeşin paylaşımlar, anlaşmazlıklar, gözyaşları, kahkahalar, bunalımlar, yaşananlar, yaşanılmayanlarını anlattığı eseri Franny & Zooey”den esinlenerek sahneye uyarlanan oyunda; Canan Günaştı, Ezgi Yazıcı, Göksu Işık, İrem Kalaycıoğlu, Ş. Ceren Ülgen ve Emre Yıldızlar rol alırken yönetmen koltuğunda ise Doğa Nalbantoğlu oturuyor.

 

Sanatsal ifadenin sınırlarını aşan, sanat, bilim ve teknoloji alanlarını iç içe geçiren seçkin bir yeni medya sergisi MASTERPIECE, 17 Haziran Cumartesi gününden itibaren DasDasta kapılarını ziyaretçilerine açıyor. Leonardo Da Vinci, Van Gogh ve Osman Hamdi’nin sanatsal dokusuna bürünen sergi, başyapıtların yapay zekanın yaratıcı güçleriyle yakınlaşmasını aydınlatıyor. Sanatsal evrimin labirent koridorlarını ve teknolojinin dönüştürücü etkisini araştırmak için çok boyutlu bir platform sunan MASTERPIECE sergisini deneyimlemek için yerinizi şimdiden ayırmayı unutmayın.