Babylon’da bu ay (Temmuz)

Babylon; Temmuz ayında da müzik severlerin buluşma adresi olmayı sürdürüyor.

Katılımcılarını farklı sesler, yeni fikirler, yeni keşiflerle buluşturan Babylon, Temmuz ayında Yaz Babylon’u ile tüm müzik severleri bekliyor. Yaz Babylon’u kapsamında gerçekleşecek etkinliklerin biletlerine Biletix ve Mobilet üzerinden ulaşabilirsiniz.

SUFLE “KARANLIK POP” İLK KONSER // 14 TEMMUZ CUMA // 21:30

Electro-pop ikilisi Sufle, yeni albümleri “Karanlık Pop”un ilk konseri için 14 Temmuz akşamı konuğumuz oluyor! 2012’de Göksu Taşçeviren ve Mustafa Atik’in bir araya gelmesiyle ortaya çıkan Sufle, 2017’de ilk kısaçalarları “Pus”u dinleyicisiyle buluşturdu. Brit-pop ve dark-pop gibi türlerden aldıkları ilhamla sound’larını oluşturan ikili, performanslarıyla ismini duyururken ilk stüdyo albümleri “Geri Geri Maraton Koştum”u 2020’de yayımladı. Derinden hissettikleri ve dinlemekten keyif aldıkları müzikleri üretmeye devam eden ikili, 23 Haziran’ da yeni albümleri “Karanlık Pop”u yayımladı. Electro-pop ve dark pop’tan R&B’ye uzanan birçok türün bir araya geldiği, Türk Müziği temelli melodilerden oluşan bir sonik dünyası olan albüm; bir ruhun karanlıklarına parlak bir dalış yapıyor.

RADYO EKSEN PARTİSİ // 15 TEMMUZ CUMARTESİ // 21:00

İçlerinden geldiği gibi çalan Radyo Eksen DJ’leri, 15 Temmuz Cumartesi gecesi Radyo Eksen Partisi için setin başına geçiyor.
Radyo Eksen DJ’leri Gülşah Güray, Gülşah Turgut, Güven Yıldız ve Nikki Wild; indie rock’tan ska’ya, punk’tan hip-hop’a uzanan sınırsız seçkileriyle katılımcıları geç saatlere kadar dans pistinde tutmayı garanti ediyor.

HEY GİDİ GÜNLER // 21 TEMMUZ CUMA // 21:00

Her dizesini ezbere bildiğimiz Türkçe pop şarkılar eşliğinde 90’lara ve 2000’lere birlikte geri döneceğimiz parti “Hey Gidi Günler” için 21 Temmuz Cuma akşamı yeniden Babylon dans pistinde buluşuyoruz! Yıllardır ev sahipliğini yaptığımız Oldies But Goldies ve Y2K Millennium Party’de olduğu gibi yeniden zamanda yolculuğa çıkıyor, 90’ları ve 2000’leri Babylon’un dans pistine taşıyoruz. Sarp Dakni ve Berke Yavuz’un kabin başında olacağı gecede; Mustafa Sandal, Tarkan, Sertab Erener, Yonca Evcimik ve daha nicesinin hit şarkılarından oluşan Türkçe pop seçkisiyle özlediğimiz yıllara dönüyoruz.

Y2K MILLENNIUM PARTY // 22 TEMMUZ CUMARTESİ // 21:00

Milenyum kuşağı, Babylon’da zaman yolculuğuna çıkıyor ve 22 Temmuz Cumartesi akşamı Y2K Millennium Party’de dans pistinde buluşuyor! Pop rock’tan hip-hop’a, rap’ten nu-metal’e, R&B’den disco’ya türler arasında geçiş yapacağımız 2000’lere geri dönüyoruz. Ev sahipliğini Daddy-E ve dear darling’in yaptığı gecede; Eminem, M.I.A. , Justin Timberlake, Rihanna, Kelly Rowland, Timbaland, Missy Elliott, TLC, Gwen Stefani, Fergie, Busta Rhymes, Kelis, Linkin Park, OutKast, The White Stripes, Arctic Monkeys, Yeah Yeah Yeahs, Franz Ferdinand, Moby, Wu Tang Clan, Amy Winehouse ve Robbie Williams gibi isimlerle 2000’li yılların başında dans ediyoruz.

BALKAN WEDDING PARTY // 28 TEMMUZ CUMA // 21:00

Kolektif İstanbul’un ev sahipliği yaptığı Balkan Wedding Party, 28 Temmuz Cuma akşamı konuğumuz oluyor!

Bugüne kadar attığınız bütün göbekleri unutturacak ve sizi zıvanadan çıkaracak bu gecede yengeler, görümceler, bacanaklar, enişteler, gerdan kıran eltiler, bıyık büken dayılar; punk, caz ve elektronik seslere bulanmış progresif düğün müzikleri eşliğinde dans pistinde buluşacak.

2006 yılından beri “Balkanatolia”, “Krivoto”, “Kerevet” ve “Pastırma Yazı” isimli dört albüm yayımlayan Kolektif İstanbul; caz ile funk altyapılarından beslenerek Anadolu ve Balkan müziğini farklı bir perspektifle harmanlıyor. Eğlenceli performanslarını dinleyiciyle buluşturmaya devam eden ekip, 2021 baharında beşinci stüdyo albümleri “Kısmet”i Avrupa’da ve Türkiye’de eş zamanlı olarak yayımladı.

Tek bir müzik türü ile sınırlı kalmayı reddederek, türler arasında formlarla oynamayı tercih eden grup; Montreux Caz Festivali, Schleswig-Holstein Müzik Festivali, The Flow Festival, Fira Mediterrania gibi uluslararası festivallerde başarılı performanslar sergiledi. Samimi videolarıyla da öne çıkan ekip; saksafonda Richard Laniepce, vokalde Aslı Doğan, davulda Batuhan Baraç, suzafonda Ertan Şahin, tuşlularda Tamer Karaoğlu ve klarnette Talat Karaoğlu’dan oluşuyor.

TURKISH EDITS NIGHT // 29 TEMMUZ CUMARTESİ // 22:00

70’lerin Türkiye çıkışlı psikedelik rock, folk, funk ve Anadolu Pop parçalarını yeniden düzenleyerek oluşturmaya başladıkları kataloga sonrasında 80’lerin ve 90’ların imza pop parçalarını da ekleyen “Turkish Edits” DJ’lerinden Schnell Schnell ve DJ Fattish’in kabin başında olacağı gece için 29 Temmuz akşamı buluşuyoruz!

Turkish Edits (Schnell Schnell & DJ Fattish)

70’li yıllara ait Türkçe psikedelik rock ve folk parçalarına yaptıkları düzenlemelerle 2000’lerin ortalarında öne çıkan birçok DJ ve prodüktörün bir araya gelerek konseptleştirdiği “Turkish Edits”, 2015 yılında DJ ve prodüktör aksak’ın (Mehmet Koryürek) Soundcloud üzerinden kurduğu çatının altında toplanmaya devam etti. Kabus Kerim, Tutan, Cervus, FOC Edits, aksak, Discolog, Fattish, Mogul, Hey! Douglas, Grup Ses Beats, Macit Kimyacı, Yakuza, Kurt Adam, Schnell Schnell ve daha birçok DJ ve prodüktör; Barış Manço’dan Müzeyyen Senar’a, Erkin Koray’dan Neşe Karaböcek’e, Hümeyra’dan Moğollar’a kadar uzanan park çok sanatçının eserlerini kendi setlerinde düzenledi ve daha yeni müzik akımları içerisinde dans edebilecekleri formlara evirdiler. Todd Terje, Acid Pauli, Ricardo Villalobos gibi isimlerin de üretimleri arasına giren düzenleme türü; Burning Man, Dekmantel, Sonar, Primavera gibi festivallerdeki DJ setlerine ve radyo programlarına taşındı. “Turkish Edits” konsepti, İstanbul’un gece hayatında birçok önemli kulübün programının yanı sıra festivallerde de yer aldı.

Etkinliğin biletlerine Biletix ve Mobilet üzerinden ulaşabilirsiniz.