Vizyonda bu hafta (12 Temmuz)

Paribu Cineverse, sinemaseverleri vizyona girecek yeni filmlerle ve Yaz Festlivali kapsamındaki filmlerle buluşturuyor.

Vizyonda yer alan filmlerin yanı sıra 12 Temmuz Çarşamba vizyona girecek Mission: Impossible – Ölümcül Hesaplaşma Birinci Bölüm (Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One), Semur 4: Mahşer, Çılgın Dostum Finnik (Finnick), Cinnas, Harold Fry’ın Beklenmedik Yolculuğu (The Unlikely Pilgrimage of Harold Fry), Resif: Kanlı Takip (The Reef: Stalked), Tanrının Unuttuğu Yer (Godland) ve Yaz Festivali kapsamında vizyona girecek Kim Bu Aile? ve Bandırma Füze Kulübü sinemaseverlerin beğenisine sunuluyor.

Pek çok filmi dünyayla birlikte vizyona getiren Paribu Cineverse, bu Cuma da birbirinden farklı türde yerli ve yabancı filmleri vizyona getiriyor. Komediden drama, gerilimden animasyona ve korkuya önemli yapımların vizyonda olacağı Cuma günü, sinemaseverlere farklı dünyaların kapılarını aralayacak. Cuma vizyonundan önce 12 Temmuz Çarşamba günü vizyona girecek Mission: Impossible – Ölümcül Hesaplaşma Birinci Bölüm (Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One), Semur 4: Mahşer, Çılgın Dostum Finnik (Finnick), Cinnas, Harold Fry’ın Beklenmedik Yolculuğu (The Unlikely Pilgrimage of Harold Fry), Resif: Kanlı Takip (The Reef: Stalked), Tanrının Unuttuğu Yer (Godland) ve Yaz Festivali kapsamında vizyona girecek Kim Bu Aile? ve Bandırma Füze Kulübü filmlerinin vizyon programı ve detayları www.paribucineverse.com üzerinden takip edilebiliyor.

Bu haftanın vizyonunun öne çıkanları

  • Tom Cruise’un başrolde olduğu Görevimiz Tehlike serisinin 7. filmi olan Mission: Impossible – Ölümcül Hesaplaşma Birinci Bölüm (Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One), 12 Temmuz Çarşamba günü sinemaseverlerle buluşuyor. Christopher McQuarrie’nin yönettiği film, tehlikeli bir silahın yerini yanlış kişilerin eline düşmeden önce bulmaya çalışan Ethan Hunt ve Mission Impossible Force ekibinin mücadelesini konu alıyor.
  • Korku filmi tutkunlarının beğenisini kazanan Semur serisinin 4. filmi olan Semur 4: Mahşer, Hakkı Kaplan yönetmenliğinde ve Melisa Çoşkunarslan senaryosuyla vizyona giriyor. Filmde, kendisine miras kaldığını öğrendiği evi satmaya karar veren Ozan’ın arkadaşlarıyla birlikte bir gece o evde kalmak zorunda kalması ve başlarından geçen korku dolu anlar beyazperdeye taşınıyor.
  • Çocukların ve animasyon tutkunlarının ilgisini çekecek Çılgın Dostum Finnik (Finnick), tüylü bir yaratık olan Finnik’in başından geçenleri konu ediniyor. Yaşadığı evin sahipleriyle iyi geçinemeyen Finnik, evde yaşayan herkesi bir bir kovmayı başarır, ta ki arkadaş olacağı Christine ile tanışana dek. Film, bu ikilinin şehri etkisi altına alan gizemi çözmek üzere içerisine girdikleri mücadeleyi anlatıyor.
  • Haftanın bir diğer korku filmi olan Cinnas, cinler tarafından ele geçirilen bir eve giden İlkin ve arkadaşlarının yaşadıklarını konu ediyor. Film, gördüğü rüyanın etkisiyle babasının ve dedesinin kaybolduğu eve gitmek isteyen İlkin’in arkadaşlarıyla birlikte yüzleşmek zorunda kaldığı korkunç olayları konu ediniyor.
  • Hettie Macdonald’ın yönetmen koltuğunda oturduğu dram türünde film Harold Fry’ın Beklenmedik Yolculuğu (The Unlikely Pilgrimage of Harold Fry), emekli bir memurun hayatı yeniden keşfetmesini konu ediniyor. Film, kanser olduğunu öğrendiği eski bir arkadaşını teselli etmek için ona mektup götürmeye karar veren Harold Fry’ın bu yolculukta geçmiş hataları, kayıpları ve başarılarıyla yüzleşmesine tanıklık ediyor.
  • Haftanın gerilim türündeki filmlerinden Resif: Kanlı Takip (The Reef: Stalked), yaşadığı kötü günleri ardında bırakmak için gittiği tatilde korkularıyla yüzleşmek zorunda kalan genç bir kız ve arkadaşlarının hikayesini konu ediniyor. Arkadaşlarıyla birlikte kano ve dalış macerası yaşamak isteyen Nic ve arkadaşları, büyük beyaz bir köpekbalığının saldırısına uğrarlar. Nic, bir taraftan travma sonrası stresin üzerinden gelmek, korkularıyla yüzleşmek diğer taraftan da hem kendisinin hem de arkadaşlarının hayatını kurtarmak zorundadır