Babylon’da Kasım ayında neler var?

Babylon; “Hello, It’s Me Babylon” diyerek kasım ayında da müzik severlerin buluşma adresi olmayı sürdürüyor.

HEY GİDİ GÜNLER // 4 KASIM CUMARTESİ // 21:00

Her dizesini ezbere bildiğimiz Türkçe pop şarkılar eşliğinde 90’lara ve 2000’lere birlikte geri döneceğimiz parti “Hey Gidi Günler”, 4 Kasım Cumartesi akşamı yeniden Babylon dans pistinde! Yıllardır ev sahipliğini yaptığımız Oldies But Goldies ve Y2K Millennium Party’de olduğu gibi yeniden zamanda yolculuğa çıkıyor, 90’ları ve 2000’leri Babylon’un dans pistine taşıyoruz. Sarp Dakni ve Berke Yavuz’un kabin başında olacağı gecede; Mustafa Sandal, Tarkan, Sertab Erener, Yonca Evcimik ve daha nicesinin hit şarkılarından oluşan Türkçe pop seçkisiyle özlediğimiz yıllara dönüyoruz.

Etkinliğin biletlerine BiletixMobilet ve Passo üzerinden ulaşabilirsiniz.

FİKRİ KARAYEL // 8 KASIM ÇARŞAMBA // 21:30

Fikri Karayel, özgün besteleri ve müzikal yelpazenin farklı tarzlarından yorumlarıyla 8 Kasım’da konuğumuz oluyor!
Kıbrıslı yorumcu, söz yazarı ve besteci Fikri Karayel, 2014 yılında yayınlanan ilk albümü “Zor Zamanlar” ile adından söz ettirmeye başladı. Albümde yer alan “Hayal Edemezsin” parçası birçok dizi ve filmde soundtrack olarak kullanıldı. Çıkışını “Yol” teklisi ile sürdüren sanatçı, 2021 yılında yayınlanan ikinci stüdyo albümü “Uzaktan” ve farklı sanatçılar ile yaptığı müzikal iş birlikleri ile hem stüdyoda hem de sahnede üretimlerine devam etti.
Besteci-söz yazarı kimliğinin yanı sıra sahnede birçok janrı da başarıyla yorumlayan Fikri Karayel, 8 Kasım Çarşamba gecesi Babylon’da!

Etkinliğin biletlerine BiletixMobilet ve Passo üzerinden ulaşabilirsiniz.

MOD Gecesi #03: GÖZYAŞI ÇETESİ, EFZA, ADOYA // 10 KASIM CUMA // 21:30
MOD Gecesi #03 ile 10 Kasım’da Gözyaşı Çetesi – Efza ve Adoya ile alternatif sesleri Babylon sahnesine taşıyoruz!
Hakan Tamar’ın yaklaşık 7 senedir Radyo Eksen’de devam ettirdiği, yerli alternatif/bağımsız sahneye odaklanan MOD programına ait özel gecede, 2000’lerin başından beri özgün müziği ile varlığını sürdüren Gözyaşı Çetesi’ni; yerli sahnenin üretken isimlerinden besteci-söz yazarı, prodüktör Efza’yı ve farklı janrları sentezlediği ilk solo albümünü bu sene yayınlanan Adoya’yı Babylon sahnesinde ağırlıyoruz!

Etkinliğin biletlerine Biletix, Mobilet ve Passo üzerinden ulaşabilirsiniz.

VISAL // 11 KASIM CUMARTESİ // 22:00

Multi-enstrümantalist Velican Sagun ile prodüktör Bora Çifterler’in bir araya gelmesiyle, Mayıs 2021’de, ilk halini alan “Visal” 11 Kasım’da Babylon’da konuğumuz oluyor.

Analog enstrümanların ve elektronik beat’lerin birlikteliğiyle dinleyicilerini bir zaman makinesi ile sonu olmayan bir yolculuğa davet ediyor. Üretimlerini emprovizasyonlar ve renk paletleriyle de destekleyen Visal, müziğini hareket eden bir resim gibi kurguluyor ve izleyicisine sinematik bir meditatif seyahat deneyimi sunuyor.

Etkinliğin biletlerine BiletixMobilet ve Passo üzerinden ulaşabilirsiniz.

LOFTCAZ 2. YAŞ GÜNÜ KUTLAMASI // 16 KASIM PERŞEMBE // 20:30

İki yıl önce başladığı ve basılı formatı ile yoluna devam eden caz kültür gazetesi LoftCaz’ı ikinci yaşını 16 Kasım Perşembe akşamı Babylon’da kutluyoruz. Konserler ve dj performansların gerçekleşeceği bu buluşmada yaş günü için hazırlanmış olan LoftCaz özel sayısını da bulabilirsiniz.

Etkinliğin biletlerine BiletixMobilet ve Passo üzerinden ulaşabilirsiniz.

HEDONUTOPIA, ÖNCESİ: BEYAZ HAYVANLAR // 17 KASIM CUMA // 21:30

Melankolik melodilerin, deneysel elektronik ritimlere eşlik ettiği indie electronic ikilisi Hedonutopia ve odasındaki kayıtlarından dünyaya çıkan hikayelerini beraberinde getiren Beyaz Hayvanlar ile 17 Kasım’da Babylon’da buluşuyoruz!
İsmini “Arzu Ütopyası”ndan alan Hedonutopia, 2008’de İzmir’de bir araya geldi. 2016 yılında Radyo Boğaziçi’nin düzenlediği “Battle of the Bands”e katılan ekip, aldığı birincilik ödülü ardından ilk albümleri “Ucube Dizayn”ı aynı sene içerisinde yayımladı. 2017 senesinde, ikinci albümleri “Yarı Cennet”i paylaşan grup; üçüncü albümleri “Yakamoz Sandalı”nı 2018’in son aylarında yayımladı. Elektronik ritimler, uçuşan melankolik melodiler ve derinlikli vokaller eşliğinde geniş ölçüdeki deneysel üretimlerinin yer aldığı dördüncü albümleri “Arzu Ütopyası”, 2019’un Kasım ayında dinleyicileriyle buluştu. Özgün vokal stili ve canlı performanslarıyla dikkat çekerken, deneysel ve melankolik sularda gezinmeyi seven ikilisi Hedonutopia; 2021’de altıncı albümleri “Nergist”i yayımladı. 2023 yılıyla beraber 7 albümlük diskografisinden sevilen şarkılarını akustik gitar ve akustik piyano ile sahneye koydukları “Herdavinyor Geceler” konseptini hayata geçirdiler.
Hasan İnceler’in yıllardır bestelediği ve internet üzerinden dünyaya duydurduğu şarkılar etrafında bir araya gelmiş İstanbul çıkışlı Beyaz Hayvanlar; gitarda ve vokalde Hasan İnceler, elektro gitarda Erman Çağlar ve klavyede Göksel Elbüken’den oluşuyor. Grup; indie-folk ve Türkçe sözlü slow-pop türlerindeki üretimlerinin bir araya geldiği, “besteci ve şarkı yazarı albümü” stiliyle hazırladıkları ilk albümleri “İnceler Galeri”yi 2017 yılında dinleyicisiyle paylaştı.

Etkinliğin biletlerine BiletixMobilet ve Passo üzerinden ulaşabilirsiniz.

OLDIES BUT GOLDIES // 18 KASIM CUMARTESİ // 21:00
Oldies But Goldies ile nostaljik koreografiler 18 Kasım Cumartesi akşamı yeniden piste çıkıyor!

ABBA’dan Michael Jackson’a, Depeche Mode’dan Madonna’ya, Snap’ten Donna Summer’a birçok efsanenin şarkıları arasında mekik dokuyacağımız partide zamanda yolculuğa çıkıyoruz. Pop’tan rock’a, disko’dan funk’a, rock’n roll’dan hip-hop’a uzanan müzik yelpazesinde Murat Beşer ile mabbas’ın seçtiği şarkılar ve Engin Eraydın’ın hazırladığı görseller eşliğinde sizi de geçmişe götürüyoruz.

Etkinliğin biletlerine BiletixMobilet ve Passo üzerinden ulaşabilirsiniz.

GUSGUS (LIVE), ÖNCESİ: SHANRGI-LA // 24 KASIM CUMA // 22:00

İzlanda’nın en uzun soluklu elektronik müzik projelerinden GusGus, 24 Kasım’da konuğumuz oluyor!
1995’te bir multimedya sanat kolektifi olarak başlayan GusGus, kendi ismini taşıyan çıkış albümünü yayımlamasının hemen ardından bağımsız plak şirketi 4AD’nin dikkatini üzerine çekti ve beğeni toplayan albümleri “Polydistortion”ı 1997’de paylaştı. Özgür ifade biçimleri ve ses deneylerinin şekillendirdiği üretim süreçleriyle; trip-hop, leftfield, techno, house, Italo disco, electronica ve ambient gibi birçok elektronik müzik türü arasında mekik dokudu. 2009’da başka efsanevi bir plak şirketi olan Kompakt ile yolları kesişen GusGus, çıkışından bu yana 10 stüdyo albümü yayımladı. Björk, Sigur Ros, Depeche Mode ve Moloko gibi olağanüstü müzisyenlere yaptığı remixlerle de tanınan ekip; 2016’da Daníel Ágúst Haraldsson ve Birgir Þórarinsson ikilisi olarak üretimlerine devam etti. 2021 yayımladıkları son albümleri “Mobile Home”da gruba Margrét Rán (Vök) da dream-pop esintili vokalleriyle eşlik ediyor.

Etkinliğin biletlerine BiletixMobilet ve Passo üzerinden ulaşabilirsiniz.

RADYO EKSEN PARTİSİ // 25 KASIM CUMARTESİ // 21:00
İçlerinden geldiği gibi çalan Radyo Eksen DJ’leri, 25 Kasım Cumartesi gecesi Radyo Eksen Partisi için setin başına geçiyor.
Radyo Eksen programcıları Gülşah Güray, Gülşah Turgut, Güven Yıldız ve Nikki Wild; indie rock’tan ska’ya, punk’tan hip-hop’a uzanan sınırsız seçkileriyle dinleyicilerini dans pistine davet ediyor.

Etkinliğin biletlerine BiletixMobilet ve Passo üzerinden ulaşabilirsiniz.

SWING PLANET GATSBY NIGHTS // 26 KASIM PAZAR // 21:00
1920’lerin caz ruhunu yaşayacağımız “Swing Planet” gecesi için 26 Kasım Pazar akşamı buluşuyoruz ve Swing Planet DJ’leriyle, Swing dönemi dans adımlarına eşlik ediyoruz.

İstanbul merkezli dans stüdyosu Swing Planet; caz müziğin altın çağı kabul edilen Swing dönemi danslarından; Lindy Hop, Solo Jazz, Balboa, Shag dersleri veren bir stüdyo ve topluluk olarak yola çıktı. Otantik jazz danslarını öğretmek ve yaygınlaştırmak amacıyla eğitimler ve atölyeler düzenleyen topluluk, aynı zamanda partileriyle de dans severlerin buluşmalarına ev sahipliği yapıyor.

Etkinliğin biletlerine BiletixMobilet ve Passo üzerinden ulaşabilirsiniz.

SECOND, ÖNCESİ: SAMET ÇİÇEK // 30 KASIM PERŞEMBE // 21:00

Pop punk ve Türkçe sözlü punk rock’ın yıkılmayan kalesi Second ve öncesinde bağımsız sahnenin sevilen şarkıcı ve şarkı yazarlarından Samet Çiçek ile 30 Kasım’da buluşuyoruz!
1999 yılında üretimlerine başlayan punk grubu Second, yeni kadrosuyla beraber 2020’den bu yana yeni parçalarını yayımlamaya ve konserlerine kaldığı yerden devam etmeye başladı. Second’ın yeni kadrosunu; grubun kurucu üyesi Özgün Semerci, son dönem üretimlerinin mimarı prodüktör Kerem Brumend, yerli punk rock sahnesinin sevilen isimleri Alican Şalt ve Parham A.G oluşturuyor. Tükenmeyen enerjisi ve sevilen şarkılarıyla yıllar içerisinde ismini duyurmaya devam eden grup; punk rock’ın önemli isimlerinden NOFX, Yellowcard, Mxpx gibi gruplar ile İstanbul’da aynı sahneyi paylaştı. 2020’in ilk aylarında dinleyicisiyle buluşan teklisi “Aklımda Bi Kördüğüm” ile başlayarak yeni kayıtlarını paylaşan Second; yeni bir pop-punk hikayesi yazıyor. Grubun bu yıl yayımlayacağı pek çok şarkı konserlerinde ilk kez seyirciyle buluşuyor.
Mizahi sözleri, neşesi bol seslerle ördüğü parçalarıyla dinleyicisine gülüşler bırakan Samet Çiçek, müziğin yanı sıra animasyon ve gastronomi alanlarında aktif. Bağımsız sahnede de uzun yıllardır üretimlerini sürdüren müzisyen, samimiyet ve umutla sarmalanmış teklilerini dinleyicisiyle buluşturuyor.

Etkinliğin biletlerine BiletixMobilet ve Passo üzerinden ulaşabilirsiniz.