Mobilet’in Kasım ayı programı dopdolu

İstanbul’da şehrin temposu kasım ayında da hız kesmeden devam ediyor. Yılın en keyifli zamanlarında Mobilet’te de etkinliklerin tadı bir başka çıkıyor.

Sadece kabare gösterileri ile programını özelleştiren Altıüstü Kabare, kasım ayı boyunca eğlencenin adresi olmaya devam ediyor. Altüstü Kabare, bir kez daha çok sevilen ve ilgi gören Çiftler Çiftler (3,4,10,11,15,17,18,24 ve 25 Kasım) ve Bir Takım Terslikler (5,19 ve 26 Kasım) etkinliklerine ev sahipliği yapıyor.

Heyecan verici basketbol karşılaşmaları devam ediyor. EuroLeaguedeki 7. hafta mücadelesinde evinde Zalgiris Kaunas ile karşılaşacak olan Anadolu Efes, basketbol tutkunlarını 9 Kasım’da Sinan Erdem Spor Salonu’na bekliyor.

İstanbul’un sıra dışı gösteri mekânı Dada Salon Kabarett, kasım ayı boyunca birbirinden renkli etkinliklere ev sahipliği yapıyor. İnteraktif polisiye oyunları ile tanınan Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası’nın oyunu “Sette Cinayet” 16 ve 30 Kasım’da, sevilen repertuvarıyla Ayla Balyemez ile Karışık Kaset ve 24 Kasım’da, Türkiye’de popüler müziğin güçlü seslerinden Nükhet Duru 4 Kasım’da, en özel ve komik sırların paylaşıldığı Tutkum Boğuşmak Şov 512 ve 26 Kasım’da, güçlü yorumu ve keyifli sahne performansıyla Ayta Sözeri 10 Kasım’da, Türkçe popun sevilen ismi Emre Altuğ ile Her Daim 11 Kasım’da, şarkılı, sözlü, gülmeli, eğlenmeli, karşılaştırmalı, sorgulamalı bir saçmalıklar çağı tarihinden geçiren şehrin en sıra dışı gösterisi ile Serhat Kılıç – Müzikoman 17 Kasım’da ve çok özel performansıyla Utku Uysal 18 Kasım’da Dada Salon’da olacak.

İstanbul’un büyüleyici atmosferinin sanatın en ihtişamlı haliyle buluştuğu 4. İstanbul Sanat ve Antika Fuarı 15-19 Kasım tarihleri arasında Lütfü Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda Rumeli Salonu’nda meraklılarını bekliyor. Etkinliğin tekil biletlerine ve 18-19 Kasım için geçerli olan kombine biletlerine Mobilet’ten ulaşılabiliyor.

Pop-punk rave müzik türüyle ve unutulmaz sahne şovuyla dünyaca üne kavuşan Little Big, 25 Kasım tarihinde ilk İstanbul konserini Dorock XL Venue Fitaş Sahnesinde gerçekleştirecek. İkonik müzik videolarıyla tanınan St. Petersburg doğumlu grup, Skibidi” müzik videosuyla 667 milyondan fazla izlenme elde etti ve aynı zamanda Eurovision Şarkı Yarışması için hazırladığı şarkı “UNO” ile yarışma tarihine geçti.

Türk pop müziğinin duayen ismi Erol Evgin, 7 Kasım Salı akşamı saat 21.00de Uniq Hall’da sevenleriyle buluşacak. Konserinde dört neslin birlikte söylediği, anılara fon müziği olmuş altın şarkılarını ve pop müzik klasiklerini seslendirecek olan sanatçı, hayranlarına unutulmaz bir gece yaşatacak. Hayranlarını şarkılarıyla büyülü bir yolculuğa çıkaracak olan Erol Evgin’in, bu konserinin tüm gelirleri eğitime erişimi risk altındaki kız çocukları için çalışan Koruncuk Vakfı’na bağışlanacak.

1999dan beri farklı coğrafyalara, yeni ritimlere hep birlikte açılan Babylon, kasım ayında da rengarenk bir programa sahip. Nu-jazz, trip-hop ve downtempo türlerindeki birçok farklı projesiyle tanıdığımız, Viyanalı müzisyen ve prodüktör Klaus Waldeckin akustik projesi Waldeck Sextet; 3 Kasımda, DJ kabininde Sarp Dakni ve Berke Yavuz ile her dizesini ezbere bildiğimiz Türkçe pop şarkılar eşliğinde 90lara ve 2000’lere birlikte geri döneceğimiz parti Hey Gidi Günler 4 Kasım’da, özgün besteleri ve müzikal yelpazenin farklı tarzlarından yorumlarıyla Fikri Karayel 8 Kasım’da, Hakan Tamar’ın yaklaşık 7 senedir Radyo Eksen’de devam ettirdiği, yerli alternatif/bağımsız sahneye odaklanan MOD programına ait MOD Gecesi #03, Gözyaşı Çetesi – Efza ve Adoya ile 10 Kasımda, iki yıl önce başladığı ve basılı formatı ile yoluna devam eden caz kültür gazetesi LoftCaz’ın İkinci Yaş Günü Kutlaması 16 Kasım’da, melankolik melodilerin, deneysel elektronik ritimlere eşlik ettiği indie electronic ikilisi Hedonutopia ve öncesinde odasındaki kayıtlarından dünyaya çıkan hikayelerini beraberinde getiren Beyaz Hayvanlar 17 Kasımda, İzlandanın en uzun soluklu elektronik müzik projelerinden GusGus, 24 Kasımda, pop punk ve Türkçe sözlü punk rock’ın yıkılmayan kalesi Second ve öncesinde bağımsız sahnenin sevilen şarkıcı ve şarkı yazarlarından Samet Çiçek 30 Kasımda Babylon sahnesine konuk oluyor.

Her yaştan çocuğun festivali, İstanbul Çocuk Festivali 11-12 Kasım tarihlerinde Maximum UNIQ Hall’da olacak. Atölyeler, kukla, tiyatro ve pandomim gösterileri, Bubble Shew, Bilim Show gibi etkinliklerin yanı sıra festivalin 2. Gününde Onur Erol konseri de çocukları bekliyor. School of Akmerkez by Wise Akademide çocukların dünya ile uyum ve dengesini inşa edecek, sürdürecek, onaracak programlar ve etkinlikler devam ediyor. Ayla Algan Sanat Yönetmenliği’nde İstanbul Drama Sanat Akademisi bünyesindeki İdsakids atölyelerinden 7-9 yaş için İngilizce Yaratıcı Drama eğitimi Cumartesi ve Pazartesi grupları için tek atölye ya da 4 haftalık program biletlerine Mobilet’ten ulaşılabiliyor. Bir ormanda yaşayan hayvanların yaşamından örnekler sunarak, çevre bilincini, dostluğu, kardeşliği ve dayanışmayı öneren, Adını Çocuklar Koysun oyunu, 4 yaş ve üzeri tüm çocukları 4 Kasım’da School of Akmerkez by Wise Akademi’ye davet ediyor. Yeni arkadaşlarla tanışmayı ve onlarla oyunlar oynamayı, müzik dinlemeyi ve dans etmeyi çok seven Sessiz Adam’ın sürprizlerle dolu oyunu Sessiz Adam ve Sinek 25 Kasım’da her yaştan izleyiciyle buluşacak.

Milano Fashion Week International kapsamında gerçekleştirilen Fashion Week International, 18 Kasım’da Lazzoni Hotel’de moda tutkunlarını bekliyor. 20 farklı ülkeden moda tasarımcılarını ve markaları bir araya getiren bu çok özel buluşma için tek kişilik ve indirimli iki kişilik biletler Mobilet’te.

Ayakkabı ve moda dünyasının yansıması olan PAIRCO, sneaker, sanat, müzik, sokak lezzetleri, workshoplar ve daha fazlası için 4 Kasım’da Wyndham Grand Kalamış’a çağırıyor. Dünyanın en etkili markalarını ve ülkemizin en başarılı sanatçılarını bir araya getiren Türkiyenin bu en havalı festivalinde katılımcıları çekilişler, açık artırma ve sürpriz hediyeler bekliyor. Festivalin normal ve VIP biletlerine Mobilet’ten ulaşılabiliyor.

İstanbulun ikonik sinema salonlarından Bakırköy Avşar Sinemalar Kompleksini dönüştüren House of Performance, Bakırköyde tiyatroseverlerin yeni adresi oluyor. Carlo Collodi’nin kaleminden tüm çocukların aklına kazınan Pinokyo masalı, Türkay Kesen’in sahneye uyarlamasıyla 5 Kasım 15.00’da, emekliliğine iki ay kalmış ve hayalindeki karavana kavuşan bir devlet memurunun, karavan parkında tanıştığı çiftle yaşadığı trajikomik hikaye Karavan Parkı 5 Kasım saat 20.30’da, sıradan bir insan olan Ekrem’in 2015’teki metal grevi sonrasında Komünist Ekrem olmasını, 10 Ekim Ankara Gar Katliamı’nın hayatında açtığı gediği ve yaşadıklarını anlattığı Komünist Ekrem 5 Kasım saat 21.00’de, Bertolt Brechtin Shen Te/Shui Ta karakteri üzerinden inşa ettiği, iyi-kötü karşıtlığını sunduğu, toplumsal yaşamda iyi insan olma sürecinin ne kadar zorlu ve sınayıcı bir mücadeleden geçtiğini vurgulayan oyunu Sezuan’ın İyi İnsanı 9 Kasım’da, Göçün toplumsal bellek üzerindeki etkileri ve insan doğası üzerinde yaptığı tahribatı üç farklı toplumun fertleri üzerinden anlatan Gabrielin Düşü 10 Kasım’da, Amerikan erken dönem feminist edebiyatının en önemlilerinden Sarı Duvar Kâğıdı hikayesinden ilhamla yola çıkarak yazılan özgün tiyatro metni Karanlıkta Kadınlar Sarı Görünür 12 Kasım’da, bir ev partisi akşamında, korkutan sırlar gibi açılmamış kutuların arasında tanışan Eylül ve Ali’nin sohbetlerini izleten Kutular 14 Kasım’da, oyun ve yaşam döngüsünün içine sıkışmış iki oyuncu olan Aruz ve Vezni’nin kendi bellekleriyle yüzleşmelerini anlatan Aruz ve Vezni 15 Kasım 21.00’de, sıradan bir günde, herhangi iki kişi, olağan bir şekilde karşılaşmasını anlatan Sıradan Karşılaşmalar 24 Kasım’da, bir kadının yaptığı meslekle, en yakın arkadaşlarıyla ve ailesiyle yüzleşme hikâyesini anlatan Yan Rol 25 Kasım’da, boşanmalarına iki gün kala en sevdikleri, en çok görüştükleri, aşklarına tanıklık eden birinin ölümüyle yüzleşen Kadın ve Adam’ın hikayesini anlatan komedi oyunu Leyla ile Mecnun Değil 28 Kasım’da, İstanbul Feriköyde yaşayan Mardin göçmeni Süryani bir ailenin doğuştan özel gereksinimli en büyük çocuğu Feramuzun hikayesini anlatan Feramuz Pis! 29 Kasım’da ve Zülfü Livaneli’nin Orhan Kemal Roman Armağanı” sahibi sarsıcı romanı Son Ada Tiyatroadam yorumu ile 30 Kasım’da House of Performance’ta.

Michel De Montaignenin Denemeler”ini yazdığı, düşündüğü, keşfettiği, sorduğu ve cevap bulduğu ve belki de tüm cevaplarından vazgeçtiği buğulu dünyasına, sisli odasına davet eden Montaigne oyunu, 17, 18 ve 27 Kasım’da Şişli Oda Tiyatrosu’nda seyirciyle buluşacak.

Ferhan Şensoyun 1980 yılında yazıp sahneye koyduğu müzikli güldürü Şahları Da Vururlar, yeniden sahnelere döndüğünden bu yana kapalı gişe oyunuyor. İsim benzerliğinden mütevellit Savakla başı belaya giren vatandaş Ömer Hayyam’ın yanlışlıkla hapse atılmasıyla 1940ların İran’ında bir yolculuğa çıkaran oyun, halen güncelliğini koruyan söylemleriyle kasım ayı boyunca farklı tarihlerde Ses Tiyatrosu’nda olacak.

Sahnelere farklı bir bakış katan Metin Zakoğlu, Cafe Theatre ile kasım ayında da birbirinden eğlenceli etkinliklere ev sahipliği yapıyor. “Gogol Hırsız” diye başlayan Metin Zakoğlu’nun “Bir Delinin Hatıra Defteri” anlatımı, bir aldatma ve aldatılma üzerine çarpıcı hikayesi Herkes mi Aldatır?, Metin Zakoğlunun sıra dışı ve interaktif yorumu ile Aziz Nesinin muhteşem eseri Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz, Zakoğlunun okuyacağı şarkılara eşlik edecek kahkaha dolu hikayeleri ile Tam 90’dan Kabare, kadın – erkek ilişkilerinde erkeğin tarafı ile kadının tarafını şaşırtıcı bir şekilde gösteren Edepsiz Komedi ve M.Tevfik Urgancıoğlu’nun günümüz kadın erkek ilişkilerine  değindiği Bir Adamla İlişkiler  ve her pazartesi moderatörlüğünü Metin Zakoğlunun yaptığı Karaoke Gecesi kasım ayında Cafe Theatre Kartal İST Marinada seyirciyle buluşuyor.