CSO Ada Ankara’da bu hafta (8-14 Mayıs)

CSO Ada Ankara’nın 8-14 Mayıs programı açıklandı.

cso ada ankara

ESRA KAYIKÇI QUARTET

9 MAYIS-MAVİ SALON-20.00

CSO Ada Ankara Caz Serisi kapsamında 2016 yılında kendi bestelerinden oluşan ilk albümü Bozgun Hatıra’yı yayınlayan müzisyen ve şarkı yazarı Esra Kayıkçı’yı ağırlayacak. Montrö Caz Vokal Yarışması’nda yarı finalist olarak sahne alan sanatçı, 2017’de Mike Stern, Randy Brecker ve Lenny White’ın jüri üyeliği yaptığı Made in NY Jazz Yarışması’nda solo vokal kategorisinde birinci oldu. Ocak 2023’te ikinci albümü Seslen Bana’yı yayınlayan Esra Kayıkçı, kendi albümlerinden ve caz standartlarından oluşan repertuvarıyla 9 Mayıs’ta dinleyicisiyle buluşacak.

Bilet Fiyatları: 

1. Kategori: 130 TL

2. Kategori: 110 TL

ERDEM ÖZKAN VE ISTANBUL SUPERBAND “FRANK SİNATRA 25 YIL SONRA”

10 MAYIS-ANA SALON-20:00

Başarılı caz müzisyenlerinden oluşan İstanbul Superband Aycan Teztel şefliğinde ve caz vokalisti Erdem Özkan ile Frank Sinatra’yı harika bir konserle CSO Ada Ankara’da anacak. Ölümünün 25. yılında anılan müzik tarihinin ikon isimlerinden Frank Sinatra parçaları 10 Mayıs’ta sanatseverler ile buluşacak.

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 160 TL
2. Kategori: 120 TL
3. Kategori: 80 TL
4. Kategori: 40 TL

ERKAN KETENCİ ŞARKILARI

10 MAYIS-MAVİ SALON-20.00

CSO Ada Ankara Geleneksel Müzik Serisi kapsamında Karadeniz müziğinin önemli bestecilerinden Erkan Ketenci’nin kendi eserlerinden oluşan dizi müzikleri, etnik ve güncel şarkılarını seslendireceği konserini 10 Mayıs’ta dinleyicileri ile buluşturacak.

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 90 TL
2. Kategori: 70 TL

YURT AHENGİ – ANKARA DEVLET TÜRK HALK MÜZİĞİ KOROSU

11 MAYIS-TARİHİ SALON-19.30

Ankara Devlet Türk Halk Müziği Korosu, 11 Mayıs’ta şef Necmi Kıran yönetiminde, müzik sanatının onarıcı gücünü kullanarak hazırladığı Yurt Ahengi adlı konseriyle, dinleyicisiyle buluşacak.

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 60 TL
2. Kategori: 40 TL
3. Kategori: 30 TL

JULIAN LAGE TRIO

11 MAYIS-ANA SALON-20.00

CSO Ada Ankara Caz Serisi kapsamında 11 Mayıs’ta Amerikalı Caz Gitaristi Julian Lage ve Triosunu ağırlayacak. 1997’de, sekiz yaşındayken keşfedilen Julian Lage, Jules at Eight adlı, Oscar’a da aday gösterilen bir belgeselin konusu olacak kadar ilgi çekici bir isim. Sanatçı ertesi yıl Carlos Santana’nın sahnesine konuk oldu, 13 yaşında ise Grammy Ödülleri gecesinde sahne aldı. Konserde bu özel isme kontrbasta Jorge Roeder, davulda ise Dave King eşlik edecek.

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 200 TL
2. Kategori: 150 TL
3. Kategori: 100 TL
4. Kategori: 75 TL

SALİH CAN GEVREK PİYANO RESİTALİ

11 MAYIS-MAVİ SALON-20.00

Ülkemizin genç kuşak virtüözleri arasında dünya sahnelerinde verdiği başarılı konserlerle dikkat çeken ve yaşamına Brüksel’de devam eden Salih Can Gevrek, dikkat çekici bir zenginlik sunan resital programıyla 11 Mayıs’ta CSO Ada Ankara’da sahne alacak. Şimdiye kadar Berlin Filarmoni Kammermusiksaal, Wigmore Hall, Cadogan Hall, Bozar, Saint Mart’in-in-the-Fields, Lviv Filarmoni Salonu gibi dünyaca ünlü konser salonlarında ve sanat merkezlerinde sahne alan Salih Can Gevrek’in resital programı birbirinden farklı yapıtlar ve dönemlerden oluşuyor. Keyifli konser müzikseverlere baştan sona heyecan, renk, atmosfer ve virtüözite dolu bir resital vaat ediyor.

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 90 TL
2. Kategori: 70 TL

CUMHURBAŞKANLIĞI SENFONİ ORKESTRASI- AVRUPA BİRLİĞİ ÖZEL KONSERİ

12 MAYIS-ANA SALON-20.00

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, dünya çapında Polonya eserlerini ustalıkla yorumlamasıyla tanınan Polonyalı-İngiliz Şef Jacek Kaspszyk yönetiminde özel bir konser verecek. 12 Mayıs’ta CSO Ada Ankara’da dinleyiciyle buluşacak konserde Peter İlyiç Çaykovski’nin Bir Rokoko Teması Üzerine Çeşitlemeler Op. 33 (Viyola Düzenlemesi) ve Sergey Rachmaninoff’un Senfoni No. 2 Mi minör Op. 27 eserleri seslendirilecek.

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 160 TL
2. Kategori: 120 TL
3. Kategori: 80 TL
4. Kategori: 40 TL

ELİF SANCHEZ

12 MAYIS-MAVİ SALON-20.00

Dünya Müziği Serisi kapsamında 12 Mayıs’ta CSO Ada Ankara’da dinleyicisiyle buluşacak olan Elif Sanchez, renkli konserinde Türkçe, Azerbaycan Türkçesi, İspanyolca ve İngilizce bir repertuvar seslendirecek. Müzisyen bir aileden gelen ve 10 yaşına dek ailesinden aldığı müzik eğitimi sonrası öğrenimi sürdürdüğü İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’ndan üstün başarı ödülü ile mezun olan Elif Sanchez, 2017’de Bill Pierce Ödülü ve Akdeniz Müzik Enstitüsü Ödülü’nü kazanarak Berklee College of Music’den mezun oldu. 2021 yılında kendi adıyla yayınladığı ilk albümünün ardından Sanchez’in on bir eserden oluşan ikinci albümünde yedi orijinal Javier Limón şarkısı, “Dos Gardenias” ve “Perfidia” olmak üzere iki adet İspanyolca cover, Kenan Doğulu ile düet olarak seslendirdiği “Vuelve (Kurşun Adres Sormaz ki)” ve İspanyolca seslendirdiği “Amanecer (Gel Ey Seher)” yer alıyor.

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 130 TL
2. Kategori: 110 TL

Detaylı bilgi için; “csoadaankara.ktb.gov.tr” adresini ziyaret edebilirsiniz. 

Biletler; “biletinial.com” adresi, “SanatCepte” uygulaması ve CSO ADA ANKARA fuaye alanındaki Biletinial gişesi üzerinden temin edilebilir.