CSO sezona Janoska Ensemble ile veda ediyor

200 yıllık tarihi boyunca çok sesli müziği yayma amacı güden ve Cumhuriyet tarihinin en önemli kültür sanat kurumlarından biri olan Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, yıldız solist ve şeflerle geçirdiği 2022/23 sezonun kapanış konserini ihtişamlı bir etkinlikle taçlandırıyor.

Janoska Ensemble

26 Mayıs’ta CSO Ada Ankara’da gerçekleşecek sezonun son konserinde Şef Can Okan yönetimindeki CSO, alışılmış yaylı çalgılar dörtlüsü kalıplarının dışına çıkarak kendi stilini ortaya koymayı başaran ender topluluklardan olan Janoska Ensemble’ye eşlik edecek. Uluslararası yarışmalarda ayrı ayrı birçok ödüle layık görülen Janoska Ensemble, yarattığı çok yönlü müzik diliyle tüm sınırları aşmasıyla dikkat çekiyor.

Dünyaca ünlü sanatçılar CSO Ada Ankara’da CSO’ya konuk oldu 

Renkli ve zengin programıyla her yıl binlerce sanatseverle buluşun Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası,   2022/23 sezonunda da dünyanın en nitelikli şef ve solistleri ile dinleyicilerin karşısına çıktı. Klasik müzik dünyasının önemli orkestra şefleriyle gerçekleşen konserlerde; Leif Segerstam, Victor Aviat, Vladimir Ponkin, Ari Rasilainen, Terje Mikkelsen, Matthew Coorey, Gabriel Bebeselea, Bas Wiegers, Jacek Kaspszyk gibi isimler CSO sahnesine konuk oldu.

Daniel Müller-Schott (çello), Nino Gvetadze (piyano), Helene Boulegue (flüt), Soyoung Yoon (keman), Judith Jauregui (piyano), Gabriel Croitoru (keman), Veriko Tchumburidze (keman), Francesca Dego (keman) Nick Deutsch (obua), Renan Coen (piyano), Daniel Ciobanu (piyano), Alessandro Carbonare (klarnet), Sara Dragan (keman), Lucienne Renaudin Vary (trompet), Maksim Rysanov (viyola) gibi ünlü solist sanatçılar da CSO’nun 2022/23 sezonunda orkestra ile beraber sahne aldı.

Konser hakkında detaylı bilgi içincso.gov.tr adresi ziyaret edilebilir. Biletlerbiletinial.com adresi, “SanatCepte” uygulaması ve CSO ADA ANKARA fuaye alanındaki Biletinial gişesi üzerinden temin edilebilir.