DasDas’tan dopdolu bir hafta

DasDas yeni hafta etkinlik programıyla sanatseverlerin buluşma noktası olmaya devam ediyor.

DasDas’ın yeni prodüksiyonu “Benimle Dans Eder Misin?” oyununun prömiyer yapacağı haftada “Dünya Yerinden Oynar”, “Ağaçtaki Kız” gibi sevilen oyunlar seyircisiyle buluşmaya devam edecek.

Eylül ayında DasDas’ta prömiyeri gerçekleşen ‘Dünya Yerinden Oynar’ başarılı oyunculukları ve güçlü hikayesi ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Yönetmenliğini Mert Fırat’ın üstlendiği ve Şebnem İşigüzel’in kaleme aldığı oyun, yedi kadının özgürlükleri için yan yana durduğu ve hayatları pahasına mücadele edişlerini İstanbul semalarında dolaşan tanıdık ezgilerle seyirciye aktarıyor. Alara CanayEmine Doruk / Gökşen AteşMelisa AkmanÖzge BorakÖzge FışkınRana Büyükyılmaz ve Su Sonia’nın oyuncu kadrosunda yer aldığı, sürükleyici hikayesi ve büyüleyici atmosferiyle ‘Dünya Yerinden Oynar’ 31 Ekim ve 1 Kasım 20.30’da DasDas Sahne’de seyirciyle buluşacak.

İsveç tiyatrosunun yükselen yıldızı İran asıllı yazar Athena Farrokhzad’ın yazdığı ‘Medea’ya Göre Ahlak’, Medea miti üzerinden ‘kadın’ ve ‘ahlak’ konularını tartışmaya açıyor. 31 Ekim 21:00’de DasDas Açık Sahne’de tiyatroseverlerle buluşacak olan oyun, izleyenleri cevap aramaya değil daha çok soru sormaya davet edecek.

DasDas Sahne yeni bir deneyime kapılarını açmaya hazırlanıyor. Uyarlamasını Mert Fırat’ın, yönetmenliğini ise Kadir Çevik’in üstlendiği ‘Benimle Dans Eder Misin?’, kalabalık oyuncu kadrosu ve orkestrasıyla seyircilerine interaktif bir deneyim sunacak. DasDas’ın yeni oyunu ‘Benimle Dans Eder Misin?’ seyircilerini sahneye davet ederek amatör ve profesyonel dansçılarla bir araya getiriyor. 3 Kasım akşamı 20.30’da prömiyerini gerçekleştirecek olan, farklı ve bir o kadar da eğlenceli bu deneyim DasDas Sahne 3 ve 4 Kasım 20.30’da seyircilerini bekliyor.

Turgut Özakman‘ın 1987 yılında kaleminden dökülen “Deliler” oyunu günümüzde oynansa… Üstüne üstlük tüm karakterler DasDas‘ı ele geçirirse neler olur? Tüm bu deliler arada bir dönüp, 1980’li yıllara göz kırpsa bir de?” Usta sanatçı Metin Akpınar’ın süpervizörlüğünü üstlendiği, hiciv sanatının önemli bir örneğini sahneye koyan ‘Deli Bayramı’, 6 Kasım 17.00’de, 11 Kasım 20:30’da DasDas Sahne’de izleyenleri kahkahalara boğacak.

‘Feramuz Pis!’ farklı tiyatro biçimlerinin armonisiyle düş ve gerçeğin sınırlarını ortadan kaldırıyor. Sema Elcim‘in yazdığı, Oğuz Utku Güneş‘in yönettiği oyunda İstanbul Feriköy’de yaşayan Feramuz, Mardin göçmeni Süryani bir ailenin doğuştan özel gereksinimli en büyük çocuğudur. Feramuz’un ailesi bu eski apartman dairesinde, dışarıdaki kocaman dünya ile var olma savaşını sürdürürken, Feramuz da benzer bir savaşı büyülü gerçek dünyasında kendi yöntemleriyle vermektedir. İlgi çeken hikayesi ile ‘Feramuz Pis!’ 7 Kasım 21:00’de DasDas Açık Sahne’de yerini alacak.

DasDas Sahne, 8 ve 9 Kasım akşamları 20.30’da Semaver Kumpanya’nın ‘Cimri’sine yeniden ev sahipliği yapıyor. Tansu Biçer’in rejisi ve Serkan Keskin’in Harpagon performansıyla övgüler topladığı oyunun kadrosunda Sezin Bozacı, Ahmet Kaynak, Mertcan Ertürk, Metin Alpargun, Cansu Saka, Onur Yalçınkaya, Ezgi Ulusoy Tamer, Onur Şenol, Selen Şenay, Uğur Senkeri ve Saniye Samra yer alıyor. Semaver Kumpanya’nın 5 sezondur kapalı gişe oynadığı Molière’in kült eseri ‘Cimri’; bir zümreye bakmakla bir genelleştirmeye bakmak arasındaki pencereden birçok insanın ve ailelerin iç ve dış yapısına ayna tutacak.

Ebru Nihan Celkan’ın kaleme aldığı, Barış Gönenen’in yönetmenliğini üstlendiği ‘Bir İhtimal Daha Var’ 8 Kasım 21.00’de DasDas Açık Sahne’de seyirciyle buluşacak. Berfu ÖngörenPelin Ermiş ve Talha Kaya’nın sahneyi paylaştığı oyun, üç gencin komik ve tuhaf hikayesi üzerinden hayatın hızla değişen değerlerini, doğaya dönüş modasını, bilginin ve deneyimin değersizleşmesini el alıyor.

Şebnem İşigüzel’in aynı adlı romanından İlksen Başarır tarafından uyarlanan ve yönetilen ‘Ağaçtaki Kız’ 9 Kasım 21.00’de DasDas Açık Sahne’de sevenleriyle buluşmaya devam edecek. Ahsen Eroğlu ve Tunahan Çilingir’in sahneyi paylaştığı oyun; ikin gencin aşkı, dostluğu, hayalleri, hayal kırıklıklarını, yere düşmeyi, yerden kalkabilmeyi ve sırlarını paylaşarak dile getirmelerini konu alıyor.

Göçün toplumsal bellek üzerindeki etkileri ve insan doğası üzerinde yaptığı tahribatı üç farklı toplumun fertleri üzerinden anlatan ‘Gabriel’in Düşü’DasDas Açık Sahne’ye konuk oluyor! Göç edene beslenen merhamet ve nefret duygularını bıçak sırtı mücadelesiyle Midilli Adası’nın büyüleyici atmosferiyle ışık tutan ‘Gabriel’in Düşü’10 Kasım 21:00’de DasDas Açık Sahne’de tiyatroseverlerle buluşuyor.

Murat Gülsoy’un aynı adlı romanından, Ceren Boz ve Nagihan Gürkan tarafından sahneye uyarlanan Anadolu Efes Mavi Sahne‘Yalnızlar İçin Çok Özel Bir Hizmet’11 Kasım 21.00’de DasDas Açık Sahne’de yalnızların sesi olmaya devam edecek. Kendini bilmek ve bulmak arasındaki bir kayboluş hikayesini konu alan oyunda Ceren BozÜmit ErlimSabahattin Yakut ve Nihan Işık rol alıyor.

DasDas’ta stand-up serisi devam ediyor. TuzBiber’in en iyi komedyenlerinin 15’er dakika sahne aldığı TuzBiber 6’lı şov’da, etkinlik saatine kadar gösteri kadroları açıklanmayacak ve hangi altı komedyenin sahnede olacağı seyircilere sürpriz olacak. Komedi ve heyecan dolu şov, 11 Kasım saat 21:30’da DasDas Alternatif Sahne’de seyircileriyle buluşacak.

Detaylı Program için: www.dasdas.com.tr

31 Ekim Pazartesi 21.00 DasDas Açık Sahne Medea’ya Göre Ahlak
31 Ekim Pazartesi 20.30 DasDas Sahne Dünya Yerinden Oynar
1 Kasım Salı 20.30 DasDas Sahne Dünya Yerinden Oynar
3 Kasım Perşembe 20.30 DasDas Sahne Benimle Dans Eder Misin?
4 Kasım Cuma 20.30 DasDas Sahne Benimle Dans Eder Misin?
6 Kasım Pazar 17.00 DasDas Sahne Deli Bayramı
7 Kasım Pazartesi 21.00 DasDas Açık Sahne Feramus Pis!
8 Kasım Salı 20.30 DasDas Sahne Cimri
8 Kasım Salı 21.00 DasDas Açık Sahne Bir İhtimal Daha Var
9 Kasım Çarşamba 20.30 DasDas Sahne Cimri
9 Kasım Çarşamba 21.00 DasDas Açık Sahne Ağaçtaki Kız
10 Kasım Perşembe 21.00 DasDas Açık Sahne Gabriel’in Düşü
11 Kasım Cuma 20.30 DasDas Sahne Deli Bayramı
11 Kasım Cuma 21.00 DasDas Açık Sahne Yalnızlar İçin Çok Özel Bir Hizmet
11 Kasım Cuma 21.30 DasDas Alternatif Sahne Tuzbiber 6’lı Şov