İstanbul Festivali’nde Kayahan şarkıları rüzgarı

Focus İstanbul Etkinlik Yönetimi tarafından düzenlenen İstanbul Festivali’nin 6. gününde Kayahan’ın unutulmaz şarkıları, Türkiye’nin güçlü sesleri eşliğinde tekrar yankılandı. Büyük usta Kayahan’ın sevilen şarkıları; Fatih Erkoç, Işın Karaca, İpek Açar ve Suat Suna tarafından seslendirildi. Sanatçılar, Kayahan’ın “Gözlerinin Hapsindeyim”, “Aman”, “Seni Seviyorum”, “Büyük Aşkım”, “Esmer Günler”, “Mor Menekşe”, “Geceler” ve “Mavilim” gibi birçok şarkısını seyircilerle birlikte söyledi. Sanatçılara Alper Kömürcü müzik direktörlüğü ve şefliğinde İstanbul Akademi Orkestrası eşlik etti.

Fatih Erkoç “Bu özel gecede Kayahan’ın şarkılarını seslendirdiğimiz için çok mutluyum. Bazı şarkılarını ilk defa sizlerle birlikte söyleyeceğim için çok heyecanlıyım. Bundan sonra her konserimde bu şarkıları da repertuarıma ekleyeceğim ” dedi.

Işın Karaca ise duygularını “Büyük usta Kayahan’a kocaman bir alkış. Şarkılarını söylemek ve bu gece onun şarkılarını yeniden seslendirmek çok büyük bir onur” sözleriyle dile getirdi.

İpek Açar; “Bütün alkışlar büyük usta Kayahan’a gitsin” dedi. Kayahan’ın ‘Bu şarkılar benim şarkılarım değil sizin şarkılarınız’ sözünü hatırlatan Açar, konserde duygu dolu anlar yaşattı.

Kayahan ile dostluğunun çok eskilere dayandığını belirten Suat Suna ise; “Kayahan’ın şarkılarını söylemek benim için her zaman çok büyük bir keyif. Onun şarkılarını söylediğimiz geceler bizim için çok anlamlı. Şarkıları o kadar derin duygular taşıyor ve özel ki… Bize eşlik ettiğiniz için hepinize çok teşekkür ediyorum” dedi.

23 Temmuz Cumartesi günü kapılarını açan ve 14 Ağustos’a dek sürecek olan Türkiye’nin en uzun ve kapsamlı festivalinde tam 47 konser gerçekleşecek.

İstanbul Festivali’nde müzik şöleni bu hafta; 29 Temmuz Uğur Aslan, 30 Temmuz Mehmet Erdem, İlyas Yalçıntaş ve 31 Temmuz Haluk Levent konserleriyle devam edecek.

Festivalin devamında ise; Berkcan Güven, Motive, Fatma Turgut, Pinhani, Bedük, Hedonutopia, Mode XL, Melek Mosso, Volkan Konak, Linet, Rubato, Simge Sağın, Yaşar, Sefo, Yıldız Tilbe, Sertab Erener, Güneş, Murda, Gülşen, Şimdi 90’lar Gecesinde “Burak Kut, Eda Özülkü, Erdal Çelik, Ferda Anıl Yarkın, Jale, Metin Özülkü, Reyhan Karaca, Sibel Alaş, Ümit Sayın, Yonca Evcimik”, Nükhet Duru ve Sena Şener konserleri müzik severlerle buluşacak. Festival aynı zamanda, İstanbul Şarkı Yarışması’na da ev sahipliği yapacak.