İstanbul Modern’e nasıl gidilir?

İstanbul’u modern sanatla buluşturan İstanbul Modern sanatseverlerin ilgiyle takip ettikleri mekanların başında geliyor. Peki, İstanbul Modern nerede? İstanbul’ Modern’e nasıl gidilir?

İstanbul Modern Sanat Müzesi, 2004 senesinde inşa edilmiş en önemli müzelerden biri olarak karşımıza çıkıyor. İstanbul’un Avrupa Yakası’nda yer alan Beyoğlu ilçesinin Karaköy semtinde Tophane İskele Caddesi üzerinde konumlanan müze, kısa adıyla İstanbul Modern olarak da biliniyor.

Müzenin en önemli özelliklerinden biri ülkemizin ilk çağdaş ve modern sanat müzesidir. Her gün çok sayıda ziyaretçisine ev sahipliği yapan bu müze içerisinde önemli sanatçılara ait yapıtlarla birlikte birbirinden farklı fotoğraf galerileri, manzara resimleri gibi eserler yer alıyor.

İstanbul Modern ücreti

İstanbul Modern’in biletlerine bu linkten ulaşabilirsiniz.

İstanbul Modern’e nasıl gidilir?

İstanbul Modern’e hem karadan hem de denizden ulaşım mümkündür. 26 – 26A – 28 – 28T – 30D – 70KE hatlı otobüslerin Tophane durağında inerek, T1 Bağcılar – Kabataş tramvayının Tophane durağına inerek İstanbul Modern’e ulaşabilirsiniz.

Ayrıca İstanbul Modern’e vapurla gelmek istiyorsanız Karaköy iskelesine gelen vapur ve motorları kullandıktan sonra, Beşiktaş yönüne doğru yapacağınız kısa bir yürüyüşle mekana varabilirsiniz.

Bunun yanı sıra Şişhane tarafından gelecek ziyaretçiler F2 (Karaköy – Beyoğlu) Tarihi Tünel Füniküler Hattı’nı kullanarak Karaköy’e inebilir, vapurdaki gibi Beşiktaş yönüne doğru yürüyerek İstanbul Modern’e ulaşabilirler.

2 Comments

  • […] ilk modern sanat müzesi olan İstanbul Modern, resim, heykel, fotoğraf, tasarım ve yeni medya alanlarında geniş bir koleksiyona ev sahipliği […]

  • […] İstanbul Modern, sanat yapıtlarının ancak izleyiciyle karşılaştıklarında tamamlandığını dile getiren ve bu nedenle izleyicinin aktif katılımının yapıtların ana bileşeni olduğuna dikkat çeken Olafur Eliasson’un Türkiye’deki ilk sergisine hazırlanıyor. […]

Comments are closed.