KüçükÇiftlik Park’ta metal rüzgarı

Şehrin rakipsiz etkinlik merkezi KüçükÇiftlik Park’ın yeşil yüzü KüçükÇiftlik Bahçe’de metal konserleri devam ediyor! Murder King, Metalium, Ünlü, Sabhankra, Exnun ve Hatemotion, %100 Metal katkılarıyla yerli konser serisinin grupları olarak 11 Eylül Pazar günü KüçükÇiftlik Bahçe’de sahne alacak.

Türk heavy metal camiasının kült gruplarından olan Murder King, Yallah Tazyik adlı yeni şarkısıyla dikkatleri üzerinde topladı. Yeni albüm üzerinde çalışan grup, protest tavrından ödün vermeden bestelerini kaydediyor. Can Uzunallı’nın (vokal) geri dönüşüyle konserleri sabırsızla bekleyen Murder King hayranları uzun zaman sonra KüçükÇiftlik Bahçe’de buluşacak.

90’lı yıllarda Behind the Power ve Suffer albümüyle thrash metal’in yayılmasında büyük rol oynayan Metalium, tam 25 yıl aradan sonra 2020 yılında yenilenen kadrosuyla 3. stüdyo albümü Tenebris’i yayımladı. Şarkılarıyla eski ve yeni jenerasyona ulaşan grup bir kez daha %100 Metal’in sahnesinde yer alacak.

Doksanların ses getiren meşhur rock grubu Ünlü, 11 Eylül konserinin özel konuğu olarak seyircinin karşısında olacak. Uzun zamandır İstanbul’da konser vermeyen topluluk Rüya, 1 Sana 1001 Bana, Kafam, Korkma, Yardım Et gibi şarkılarıyla Türkiye’de rock müziği sevdiren grupların başında geldi. Tayfun Ünlü’nün yönlendirmeleriyle kariyerine devam eden grup en son 2013’te Rumi adlı EP’sini yayımladı. KüçükÇiftlik Bahçe’de Ünlü’nün setlist’i en sevilen şarkılarından oluşacak.

20 yıllık aktif kariyerlerinde 5 albüm ve birçok EP’ye imza atan, bugüne kadar en övgü alan albümü From The Frozen Mountains’in (2018) arkasından 2019’da çıkardıkları The Dream Is Dead EP’si ile melodic black metal türünde ülkemizde bayrağı taşıyan Sabhankra sahne özlemini bitiriyor. 2021’de çıkan Death to Traitors albümü grubun her dönemini yansıtan şarkılarla doluydu. Etkinliğin melodic black metal tarafı Sabhankra’da.

Hardcore punk/death metal’in ülkemizdeki önemli temsilcilerinden Exnun 2019’da ilk albümü Decomposition of an Infant Soul’u yayımladı. Model’in bas gitaristi ve söz yazarı Can Temiz’in karanlık tarafını gösteren Exnun ilk kez KüçükÇiftlik Bahçe’de konser vermeye hazırlanıyor.

Hatemotion günümüz modern metal anlayışını benimsemiş, melodik/groove metal türünde müzik yapan bir grup. Güçlü riffler ile melodik pasajları bir araya getirip groovy ritimlerle besleyerek, çift vokal yapısıyla metalin tüm türlerinden esintileri müziğinde harmanlamaktadır. Hatemotion bugüne kadar 3 single çalışması yayımladı ve yakın dönemde bir EP çıkaracak. Diğer taraftan ilk albüm çalışmaları ve konserler de devam ediyor.

KüçükÇiftlik Bahçe’nin kapıları açıldığında DJ İrem Küçükbulut’un hazırladığı setlist gelenleri karşılayacak. Set değişimlerinde de müzik susmayacak.

11 Eylül 2022 Pazar günü FreeFall, Moodlive ve URU organizasyonuyla gerçekleşecek %100 Metal’in yerli konser serisinin biletleri Biletix’te!