Manu Katché 4 Kasım’da CRR’de

Müzik sektörü tarafından “zirvedeki davulcu” olarak nitelendirilen, ülkemizde “Sting’in davulcusu” olarak da tanınan Manu Katché, son albümü The Scope ile 4 Kasım’da İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu’na konser verecek.

Katche’nin sevenleriyle buluşmasında, ona sahnede; Jérôme Regard, gitarda Patrick Manouguian, klavyede ise Jim Henderson eşlik edecek.

Bir pop davulcusu olarak sektöre giren Manu Katché, 1989’da ECM şirketinin 20’nci yıldönümü etkinliğinde sahneye çıktı ve hayatı değişti. Fildişi sahillerinden gelen aile köklerinin kendisine kazandırdığı ritim yeteneğini akademik eğitimiyle birleştiren Manu Katché, ustalığını tüm müzik çevrelerine kabul ettirebilmiş ender sanatçılardan.

Ritmin Efendisi Manu Katché

Katché, Peter Gabriel ve Sting’le yaptığı çalışmaların yanı sıra farklı türlerde müzik yapan sayısız yıldız sanatçıya albümlerinde davuluyla eşlik etti.

Katché’nin davulu nefesliler, piyano ve basın rahatça hareketine olanak sağlayan bir arka plan oluşturuyor. Onun stili, Afrika ritimleri ile klasik davulun caz şemsiyesi altında etkileşimi olarak tanımlanabilir.

Ünlü davulcu 4 Kasım Cuma akşamı, saat 20.00’de The Scope albümüyle sevenlerinin karşısına çıkacak. Fusion ve caz rock öğelerini barındıran son albümü The Scope’u 2019’da çıkaran davulcu pandemi dolayısıyla çok az canlı performans sergileme imkânı bulmuştu.

Konser biletleri 150-120-75 ve 40 TL olarak satışta.