Metallica’dan bir tekli daha: Screaming Suicide

Metallica, yakında çıkacak olan 11. stüdyo albümü 72 Seasons’tan yeni bir tekliyi hayranlarıyla paylaştı.

Screaming Suicide

6 dakika uzunluğundaki video klibi de yayınlanan Screaming Suicide, “Lux Æterna”’dan sonra Metallica’nın yeni albüm öncesi dinleyicileriyle buluşturduğu ikinci parça oldu.

Yeni single, daha güçlü orta tempolu bir ritmi tercih etmesine rağmen bir önceki single olan “Lux Æterna” ile oldukça benzer bir ses yolu izliyor. “Screaming Suicide”, müzikal farklılıkların yanı sıra intihar konusuna değinmesiyle Metallica’nın önceki birçok çalışmasından ayrılıyor.

Yeni teklileri hakkında konuşan Metallica’nın kurucusu ve solisti James Hetfield “Niyet, içimizde hissettiğimiz karanlık hakkında iletişim kurmak. Bu düşüncelere sahip olduğumuzu inkar etmemiz gerektiğini düşünmek saçma. Öyle ya da böyle, çoğu insanın bunu düşündüğüne inanıyorum. Bununla yüzleşmek, söylenmeyeni konuşmaktır. Eğer bu bir insan deneyimiyse, bunun hakkında konuşabilmemiz gerekir. Yalnız değilsiniz.” Şeklinde bir açıklamada bulundu.
80’lerden bu yana müziğe damgasını vuran Metallica’nın 11. stüdyo albümü olan 72 Seasons 14 Nisan’da dinleyicilerle buluşmaya hazırlanıyor. Grup, son olarak Kasım 2016’da Hardwired… To Self-Destruct adını taşıyan stüdyo albümlerini yayınlamıştı.