Rock müziğin kalbi KüçükÇiftlik Park’ta atacak

Rock müziğinin kalbi 27 Ağustos’ta KüçükÇiftlik Park’ta atacak.

14 yıldır İstanbul’da rock müziğin kalesi haline gelen KüçükÇiftlik Park’ta 100% Müzik Sunar: Park’ta Rock konserleri, progresif rock sahnesinin en nadide ve kült grubu Nekropsi konseriyle devam ediyor!  Unutulmaz sahne performanslarıyla iz bırakan, kalabalık ve renkli bir dinleyici kitlesine sahip olan Nekropsi’nin Erciyes Şokta, Baba, Foklar, Yok Var, Dedikodu gibi hep bir ağızdan eşlik edilen şarkıları ve soluksuz çaldıkları enstrümantal parçaları 27 Ağustos Cumartesi akşamı İstanbullularla buluşacak. Öncesinde ise her yaşa hitap eden ve eskimeyen şarkılarıyla alternatif rock müzik grubu Peyk sahnede olacak. Yüzdeyüz Müzik katkıları ve URU organizasyonuyla düzenlenen konserin biletleri Biletix’te ve KüçükÇiftlik Park gişesinde.

Rock müzik dünyasına yeni bir soluk kazandıran 100% Müzik Sunar: Park’ta Rock konser serisi, 2022’nin ilk konserini KüçükÇiftlik Park’ta veren Nekropsi’nin 27 Ağustos’taki performansıyla hız kesmeden devam ediyor.

Progresif ve deneysel müziğin ülkemizdeki önde gelen temsilcilerinden Nekropsi, yayımladığı albümler ve teklilerle, grup üyelerinin enstrüman hakimiyeti, doğaçlamaları ve sürprizlerle dolu sahnesiyle yurtiçi ve yurtdışında geniş bir dinleyici kitlesine sahip. Nekropsi’nin 1996 yılında yayımladığı ilk albümü Mi Kubbesi’ni 2007’de Sayı 2, 2009’da 1998, 2013’te Aylık albümleri izledi. 2018 yılında Sekizler ve Ta Ta Du, 2019’da Dedikodu teklilerini yayınlayan grup, 2020’de ise Helezon adlı tekliyi sevenleriyle paylaştı. Nekropsi, gitarlar ve vokallerde Cem Ömeroğlu ve Gökhan Goralı, davullar ve vokallerde Cevdet Erek, bas gitar ve vokallerde ise Kerem Tüzün’den oluşan kadrosuyla 27 Ağustos Cumartesi akşamı, 14 yıldır İstanbul’da rock müziğin kalesi haline gelen KüçükÇiftlik Park’ta heyecanla beklenen canlı performanslarından birini sergileyecek. Sahnedeki performanslarıyla kendilerinden sıkça söz ettiren grup, yeni şarkılarının yanı sıra uzun zamandır çalmadıkları parçalar ve grubun solo projelerinden kesitlerle sahnede olacak.

Temelleri 1991’de atılan, kadrosu 1995’te oluşan Peyk ise hayata ve sisteme karşı takındıkları tavrı pratiğe de döktükleri şarkılarıyla Türkiye’nin en köklü alternatif rock grupları arasında yer alıyor. Son yıllarda sevenleriyle dikkat çeken tekliler paylaşan Peyk, Suluşaka (2007), İçimdeki İz (2011), Teslim Olma (2014) ve Lay Lay Lom’un (2018) ardından beşinci stüdyo albümünün çalışmalarını sürdürüyor. Grup, hem eski hem yeni dinleyicilerini coşkusuna katarak müzikal yolculuğuna başarıyla devam ediyor.

Yüzdeyüz Müzik katkıları ve URU organizasyonuyla sezon boyunca devam edecek olan 100% Müzik Sunar: Park’ta Rock konser serisinin biletleri Biletix’te ve KüçükÇiftlik Park gişesinde.