Kaş Caz Festivali başlıyor

Dünyaca ünlü müzisyenler Kaş Caz Festivali’nde sevenleriyle buluşacaklar.

Bu yıl 4. kez, 26-27-28 Ağustos’ta Setur Marina ev sahipliğinde düzenlenecek olan Kaş Caz Festivali, ülkemizin uzun soluklu festivallerinden biri olarak bu yıl da dopdolu ve keyifli bir programla katılımcılarını cazın büyülü gücüne doyurmayı hedefliyor.  
 
Caz piyanisti ve bestecisi Uriel Herman Trio, yaşamını New York’ta sürdüren trompetçi Itamar Borochov, Mevlana Celaleddin Rumi’nin bir şiirinden alınan albüm başlığı ile dikkat çeken Hollandalı Rembrant Trio,  festivalin uluslararası konukları olacak.

Müzik yaşamı boyunca pek çok sanatçıya ilham kaynağı olmasının yanı sıra perdesiz gitarı icadıyla bilinen usta müzisyen Erkan Oğur, İlkin Deniz ve Turgut Alp Bekoğlu’ndan oluşan Telvin Trio projesi ,1920’lerin caz ruhunu yeniden yansıtan Uninvited Jazz Band, muhteşem sesi ile dikkat çeken Su İdil, DJ Tsü Tsü, Mert Pekduraner Quintet, İzzet Kızıl X Emiran ‘Across’, DJ Mesut Yücel, Kerem Görsev Trio feat. Fatih Erkoç, Cem Tuncer Quartet feat. Ricky Ford  ‘herkes için müzik’ sloganı ile yola çıkan Social Inclusion Band ise festivalin yerli konukları olacak.

3 gün boyunca, Akdeniz çanağına çok yakışan caz müziği, ılık esintiler ve yıldızlar altında misafirlerine unutulmaz bir gece yaşatırken, müzisyenler solo ve grup performansları ile bu yıl da cazseverleri büyüleyecek.