Vizyonda bu hafta (21 Temmuz)

Paribu Cineverse, sinemaseverleri 21 Temmuz Cuma günü vizyona girecek yeni filmlerle buluşturuyor.

Pek çok filmi dünyayla birlikte vizyona getiren Paribu Cineverse, bu Cuma da birbirinden farklı türde yerli ve yabancı filmleri vizyona getiriyor. Komediden drama, bilim kurgudan animasyona ve korkuya önemli yapımların vizyonda olacağı Cuma günü, sinemaseverlere farklı dünyaların kapılarını aralayacak. Oppenheimer, Barbie, Prenses ve Dracula (How to Save the Immortal), Mühr-ü Musallat 2: Yasak Düğün, Resident Evil: Death Island, Zıpır Dedektif ve Altın Arı Kovanı (Detective Chirp and the Golden Beehive), Uyanış (Chariot) veTeftiş (Inspection)  filmlerinin vizyona gireceği 21 Temmuz gününün vizyon programı ve detayları www.paribucineverse.com üzerinden takip edilebiliyor.

21 Temmuz Cuma Vizyona Girecek Filmler

  • Christopher Nolan imzalı bilim kurgu filmi Oppenheimer, atom bombasının icadı ve geliştirilme sürecini anlatıyor. New Mexico’daki Los Alamos Ulusal Laboratuvarında, Fizikçi Julius Robert Oppenheimer ve ekibi uzun çalışmaların ardından bir nükleer silah geliştirirler. Ancak ölümcül icadının Hiroşima ve Nagazaki’de kullanılacak olması, Oppenheimer’ın kendisini projeden uzaklaştırmasına neden olur ve ABD tarafından hedef haline gelir.
  • Margot Robbie, Ryan Gosling ve Emma Mackey’li usta oyuncu kadrosuyla vizyona giren Barbie, Barbieland’de yaşayan farklı Barbie ve Ken’lerin dünyasından gerçek dünyaya uzanıyor. Film, yaşadığı dünyanın koşullarına uymayan ve “mükemmel kadın” imajına uzak olduğunu düşünen bir kadının uyum sağlayabileceği bir dünya bulma umuduyla yolculuğa çıkışını anlatıyor.
  • Çocukların ve animasyon tutkunlarının beğenisini kazanacak Prenses ve Dracula (How to Save the Immortal), yeraltı büyücüsü tarafından alınmakla tehdit edilen Ölümsüz Drybone’nun mücadelesini konu ediniyor. Kral Mercimek’in dünyayı ele geçirme planları doğrultusunda savaşçı bir kız olan Cesur Barbara’yı kaçırmak zorunda kalan Drybone, bir süre sonra ölümsüzlüğünü feda etmek zorunda kalacaktır…
  • Metin Kuru’nun yönetmenliğini yaptığı korku filmi Mühr-ü Musallat 2: Yasak Düğün, kendisine yapılan uyarıları dikkate almaya bir kadının yaşadıklarını konu ediniyor. Üç kuşak öncesinden ailesine musallat olmuş cin sebebiyle evlenmemesi gereken Nilgün, uyarıları dikkate almaz ancak kısa bir süre içerisinde hayatı altüst olur.
  • Ünlü Resident Evil serisinin yeni filmi Resident Evil: Death Island, Biyoterörizm Güvenlik Değerlendirmesi İttifakı ajanı Chris Redfield ve ekibinin açıklanamayan bir enfeksiyon salgınını araştırırken başlarından geçenleri konu ediniyor. Enfeksiyona kapılan kurbanların tek ortak noktası, yakın zamanda Alcatraz Adası’nı ziyaret etmiş olmalarıdır. Bu ipucunun ardından Chris ve ekibi, onları yeni korkuların beklediği adaya doğru yola çıkar.
  • Haftanın bir diğer bilim kurgu filmi olan Uyanış (Chariot), her şey için çok geç olmadan hastasının sorununu çözmeye çalışan bir doktorun hikayesini konu ediniyor. Reenkarnasyon geçişinde hastalara rehberlik eden Dr. Karn, hastası Harrison’ın anlattıklarında sistemde bir aksaklık fark etmesi üzerine hastasının geleceği kalıcı olarak rayından çıkmadan önce, sorunu çözmek için çabalar…