Zorlu PSM’de bu hafta (3-9 Haziran)

Zorlu PSM’nin 3-9 Haziran haftası programı açıklandı. İşte Zorlu PSM’nin programı.

CMXXIV // 3-4 HAZİRAN // TURKCELL SAHNESİ // 21.00

Dünyanın dört bir yanında binlerce kez sahne alan Cem Yılmaz, “CMXXIV” adını taşıyan yepyeni stand-up gösterisiyle Zorlu PSM’de kahkaha dolu anlar yaşatmaya devam ediyor. Sezon boyunca Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde gerçekleştirilen bu özel gösteri serisi tüm izleyicilere eğlenceli saatler yaşatıyor. Haziran ayı gösterimlerinin sınırlı sayıdaki biletleri satışta.

 

Kapı Açılış: 20.00

Etkinlik: 21.00

 

KEL DİVA // 3-4 HAZİRAN // TURKCELL PLATINUM SAHNESİ // 18.00 – 20.30

Bir İngiliz burjuva ailesinin, İngiliz koltuklarla döşenmiş oturma odası. Bir İngiliz akşamı. Yıkımın ortasında, Bay ve Bayan Smith, ellerinde kalan son İngilizlik kırıntılarıyla Bay ve Bayan Martin’i evlerinde ağırlayacaklar. Peki evde en ufak bir yangın başlangıcı bile yokken İtfaiye Şefi’nin Hizmetçi Mary’nin taburesi üzerinde ne işi var? Onlar Londra dolaylarındaysa bizi delirten, who? Bu kadar yabancılaştıran, what? Diva aslında kelse bizim gerçeğimiz saat kaçta gelecek? Bu karışıklığı sürdürmek kimin işine geliyor? Bilmeye çalışmayalım. Her şeyi olduğu gibi bırakalım. (mı?) Eugène Ionesco’nun, eşsiz kaleminden çıkan soyutlama ve absürdizmin kusursuz bir şekilde harmanlandığı bu oyun; Kel Diva Haziran ayında da Zorlu PSM’de.

 

Kapı Açılış: 17.30 -20.00

Etkinlik: 18.00 – 20.30

BERNARDA // 3 HAZİRAN // %100 STUDIO // 20.30

“Bernarda”, Federico Garcia Lorca’nın ünlü oyunu “Bernarda Alba’nın Evi”‘nden yola çıkılarak Pelin Temur tarafından yazılmış, yeni bir tiyatro metnidir. Can Ali Çalışandemir’in yönetmenliği ve etkileyici ışık tasarımı, Lorca ile seyirci arasında bir köprü görevi görüyor. “Bernarda” karakteri, aile içi yas ilan ederek kurduğu otorite ile bildiğimiz tüm baskıcı rejimlerin küçük bir modelini oluşturuyor. Sahnede, 5 farklı kadını canlandıran Özge Arslan’ın çarpıcı performansıyla, “Otorite”nin kadın kimliğine uyguladığı cinsiyetçi baskıyı izleyeceksiniz. Özge Arslan bu performansıyla; Savaş Dinçel Tiyatro Ödülleri, Üstün Akmen Tiyatro Ödülleri, TEB (Uluslararası Tiyatro Eleştirmenleri Birliği – IATC ) Tiyatro Ödülleri ve Direklerarası Seyirci Ödülleri’nden “En İyi Kadın Oyuncu” ödülünü aldı.

 

Kapı Açılış: 20.00

Etkinlik: 20.30

 

MELİKŞAH ALTUNTAŞ “BUNU KENDİME NEDEN YAPIYORUM?” // 4 HAZİRAN // %100 STUDIO // 21.00

Melikşah Altuntaş %100 Studio’yu kahkahalara boğmaya hazırlanıyor. Hayır diyememe hastalığı ve mesleki soru işaretlerinden muzdarip Melikşah Altuntaş, beklentiler, önyargı ve hayal kırıklığı üzerine batılı anlamda ilk Elazığlılık deneyimini, görsel ve işitsel bir anksiyete krizine dönüştürüyor.

 

Kapı Açılış: 19.30

Etkinlik: 21.00

 

PSM LOVES SUMMER BY %100 MÜZİK:BADBADNOTGOOD // 5 HAZİRAN // TURKCELL SAHNESİ // 21.30

Müzik türleri arasında pürüssüz bir geçişkenlik ortaya koyan, 2010’da Toronto’da caz eğitimleri esnasında tanışan Alexander Sowinski, Chester Hansen ve Lealand Witty tarafından kurulan ve geleneksel cazı bir kenara bırakıp türler arasında özgürce gezinen alternatif müzikleriyle BADBADNOTGOOD, 5 Haziran akşamı PSM Loves Summer by %100 Müzik kapsamında Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde dinleyicilerine yaratıcı ve çeşitli müzikal dünyasını keşfetme fırsatı sunuyor. Tyler, the Creator, Ghostface Killa ve Kendrick Lamar gibi sanatçıların da beğenisini toplayan grubun İstanbul’da gerçekleştireceği bu eşsiz konserini kaçırmayın.

 

Kapı Açılış: 20.30

Etkinlik: 21.30

 

KEREM GÖRSEV TRIO // 5 HAZİRAN // touché by N KOLAY // 21.00

Caz dünyasının önde gelen isimlerinden Kerem Görsev, kontrbasta Volkan Hürsever, davulda Ferit Odman’dan oluşan trio ekibiyle touché by N Kolay’da sahne alıyor.

 

Kapı Açılış: 19.30

Etkinlik: 21.00

 

SERKAN ÇAĞRI, TULUĞ TIRPAN “HOMELAND” FEAT MEHMET AKATAY, MEHMET ÖZEN// 6 HAZİRAN // touché by N KOLAY // 21.00

Tuluğ Tırpan, Serkan Çağrı, Mehmet Akatay ve Mehmet Özen’in 7 parçadan oluşan yepyeni projesi “Homeland” touché by N Kolay’da dinleyicilerle bir araya geliyor.

Kapı Açılış: 19.30

Etkinlik: 21.00

BALİNA // 7-8-9 HAZİRAN // TURKCELL PLATINUM SAHNESİ // 20.30

Balina, bir baba-kızın çok geç kaldıkları küçük bir kavuşma hikayesini anlatıyor. Zorlu PSM, Craft ve Freestage ortak yapımcılığında, İbrahim Çiçek’in yönettiği oyun; Enis Arıkan, Şebnem Bozoklu, Yağız Can Konyalı, Helin Kandemir ve Emine Evirgen’in performanslarıyla “Balina”, Zorlu PSM Turkcell Platinum Sahnesi’nde bu sezonun son oyunlarını gerçekleştiriyor.

Kapı Açılış: 20.00 

Etkinlik: 20.30

 

LAHZA // 7 HAZİRAN // touché by N KOLAY // 21.00

“Lahza”, doğaçlama ve bestelenmiş müziği Türk müziğinin esintilerini caz ile organik ve elektronik müziğin büyük dünyasında birleştiriyor. Her şey göz açıp kapayana kadar bir anda oluyor. Lahza Türkiye ve İsveç’ten olan 2 saygın müzisyenden oluşuyor. Şarkılar ikili tarafından yazılmıştır ama bu ikili İsveç ve Türkiye’den tekrar aranje edilmiş yerel şarkıları sunmayı da seviyorlar. Cenk Erdoğan ve Mehmet İkiz’den oluşan Lahza, 7 Haziran’da touché by N Kolay’da sahne alıyor.

 

Kapı Açılış: 19.30

Etkinlik: 21.00

PSM LOVES SUMMER BY %100 MÜZİK: BLONDE REDHEAD // 8 HAZİRAN // TURKCELL SAHNESİ // 21.30

30 yıllık kariyerleri boyunca indie rock, dream pop, shoegaze etkileriyle elektronik ve deneysel sesleri hatta zaman zaman yaylı çalgılar ile piyanoyu müziklerine entegre ederek kendi özgün tarzını oluşturan, 1993’te New York’ta bir araya gelerek kültürler ve müzik türleri arasındaki alışverişin en başarılı temsilcilerinden biri olan ve Vokalist Kazu Makino’nun güçlü sesi ile Simone ve Amedeo Pace kardeşlerin enstrumanlarının eşlik ettiği melankoli ve duygu dolu besteleriyle Blonde Redhead, hem yeni albümlerini hem de 30. yıllarını kutlamak için 8 Haziran akşamı “PSM Loves Summer by %100 Müzik” kapsamında sahne alarak dinleyicilerine unutulmaz ve eşsiz anlar yaşatacak.

 

Kapı Açılış: 20.30

Etkinlik: 21.30

NÜKHET DURU // 8 HAZİRAN // touché by N KOLAY // 21.00

Türkiye’de popüler kültürün en uzun soluklu ve güçlü yorumcularından biri olarak gösterilen Nükhet Duru, 8 Haziran’da touché by N Kolay’da sahne alıyor.

 

Kapı Açılış: 19.30

Etkinlik: 21.00

BABYCONCERTS İLE YAZ PARTİSİ // 8 HAZİRAN // VESTEL AMFİ // 11.00

BabyConcerts Zorlu PSM Vestel Amfi’de, 8 Haziran’da tüm minikleri yazın gelişini kutlayacağımız bir klasik müzik partisine davet ediyor. Türkiye’de ilk ve tek olan 0+ konseptiyle, 3 aylık ya da 3 yaşında fark etmeksizin tüm bebek ve çocuklar, aileleriyle canlı klasik müzik dinleme ve bir balerin ile hikaye anlatıcısı eşliğinde müzikal bir yolculuğa çıkma şansı buluyor. BabyConcerts’ın repertuarındaki en sevilen eserlerin yer alacağı yaz programında minikler müziğe danslarıyla eşlik edecek. G.Bizet, W.A.Mozart, J.Strauss, P.I.Tchaikovsky gibi dünyaca ünlü bestecilerle tanışacak ve belki de ilk defa gerçek bir balerini bu kadar yakından izleme imkanı bulacaklar.

 

Kapı Açılış: 10.30 

Etkinlik: 11.00

UNSEEN TOUR // 8-9 HAZİRAN // ZORLU PSM // 13.00

Zorlu PSM, sahne arkasındaki merak edilen büyük ve büyülü dünyasını UNSEEN Tur ile ziyaretçilerine açmaya devam ediyor. Bugüne kadar Zorlu PSM’de sahnelenen dev yapımların sahne arkasını tüm detayları ve anılarıyla sergileyen, her adımı keşif dolu 90 dakika süren 5000 adımlık Zorlu PSM UNSEEN Tur, rehberli tur eşliğinde misafirlerini 8 ve 9 Haziran tarihinde yolculuğa çıkarıyor.

 

Kapı Açılış: 13.00

Etkinlik: 13.00

SAATLERİ AYARLAMA ENSTİTÜSÜ // 9 HAZİRAN // TURKCELL SAHNESİ // 21.00

Doğu ve Batı, eski ve yeni, geleneksel ve modern kutupları arasında salınıp duran Ahmet Hamdi Tanpınar’ın ölümsüz eseri Saatleri Ayarlama Enstitüsü, Serkan Keskin’in onlarca surete büründüğü bir oyunculuk şöleniyle sinema ve tiyatronun iç içe geçtiği çağdaş bir uyarlama olarak izleyici ile buluşuyor. Serdar Biliş’in yönetmenliğinde sahneye uyarlanan oyunun müziklerini Tuluğ Tırpan besteliyor. Saatleri Ayarlama Enstitüsü 9 Haziran akşamı Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde tiyatroseverlerle buluşuyor.

 

Kapı Açılış: 20.00

Etkinlik: 21.00

 

İBRAHİM SELİM İLE BU GECE // 9 HAZİRAN // touché by N KOLAY // 21.00

Zorlu PSM’de geçtiğimiz sezonlarda her hafta Türkiye ve gündeme dair konuları ve farklı ilgi alanlarından ağırladığı sürpriz konuk sanatçıları ile seyirci karşısına çıkan İbrahim Selim’in sevilen şovu “İbrahim Selim ile Bu Gece” izleyicilerini Haziran ayında da Zorlu PSM touché by N Kolay’da bekliyor.

 

Kapı Açılış: 19.30

Etkinlik: 21.00

UNSEEN EXTREME // 9 HAZİRAN // ZORLU PSM // 13.00

Zorlu PSM’nin sahne arkasında merak edilen büyük ve büyülü dünyasını misafirlerinin ilgisine sunduğu UNSEEN Tur, şimdi macera ve adrenalin dolu genişletilmiş konsepti UNSEEN Extreme ile ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor. Bugüne kadar Zorlu PSM’de sahnelenen dev yapımların sahne arkasını tüm detayları ve anılarıyla sergileyen, her adımı keşif dolu UNSEEN Tur, “Vinç Katı”, “Grid Katı” ve “Ana Sahne Kedi Yolu” gibi daha yüksek ve dar alanların eklendiği yeni rotalarıyla UNSEEN Extreme konseptinde misafirlerini heyecan dolu bir yolculuğa çıkarıyor.

 

Kapı Açılış: 13.00

Etkinlik: 13.00